Honda XL750 Transalp (2023)

Vlastník uwSisa
Vloženo 25.5.2023
Aktualizováno 29.5.2023

Lehoučká a mrštná motorka...

Motorka koupena od acura-spol. (Chomutov) - Mohu doporučit, ochotný, snaživý a hrozně fajn lidi.

První dojmy - Reálně jsem ujel pár km, ale pocitově je to lehounké a mrštné. Trochu nezvyk po V-Strom, který je takový usedlejší a pocitově těžší - reálně jen o pár Kg.

Doplňky na motorce - vyhřívané rukojeti, padáky, kufr, plech pod motor, hlavní stojan, 12v zásuvka

Honda je srdcovka.
Transalp je legenda.
To je dobrá kombinace :) .
Co víc teď napsat.
Až bude něco najeto tak to dopíšu...
---
Tak za dva dny naježděno 400km převážně ve dvou. První co mě prolítlo hlavou je že se Japonec úplně zbláznil. Koho jiného by napadlo vzít nového Horneta a posadit to na vyšší podvozek.
Jede to fakt hezky, testy a recenze nekecaly. Takže se koukněte na ně a tam je vše podstatné.
Zde přihodím jen pár uživatelských postřehů a drobné srovnání s předchozí moto (V-Strom 650), který aktuálně prodávám :)

1. Sedlo o kousek kratší. tak jsem si s batůžkem trochu blíž :), ale nic co by bylo nepříjemné, ale na V-Strom jsme nevěděl že za mnou někdo sedí.
2. Baťůžek prý lépe vidí - sedí trochu výš.
3. V-Stroma jsem považoval za snadno ovladatelnou motoru, ale Transalp jde ještě kousek dál, doopravdy to padá do zatáčej neskutečně lehce.
4. Elektronika dělá to co má.
5. Kupodivu ochrana proti větru je srovnatelná s V-Strom i když ten má trochu širší kapotáž a plexy. Snad je kolena jsou víc ofukována, ale nemít srovnání tak to nevím.
6. Transalp je až nečekaně stabilní v rychlostech 160+
7. V-Strom jednoznačně lépe svítí, ne že by Transalp neosvětlil cestu, ale tohle Stromek umí lépe.
8. O spodní část padáků se dají opřít nohy a trochu si ulevit při delší cestě :)
9. Manipulace na místě je mnohem lepší a jednodušší než v porovnání s V-Stromem.
10. Vypadá že Transapl bude solidní pojídač km, za dva najeto cca 400 (1.den 100km a druhy 300km) a to bez nějakého pocitu větší únavy, bolavého zadku, nohou, rukou či něčeho jiného.

Slzic
Slzic napsal 24.06.23 v 10:58 10b.

Moc pěkný

kenny007
kenny007 napsal 13.06.23 v 18:57 10b.

krása vesmírná :)) blahopřeju. Plánuji letos podobný "přechod" z v-stromu 2009 :))) Tak užívej

Radus88
Radus88 napsal 29.05.23 v 18:17 10b.

parádní motorka.. teším se na podrobnější recenzi až ji zajedeš

Animals21
Animals21 napsal 29.05.23 v 13:00 10b.

Japonec zbláznil? Myslíš jako když KTM vzala motor ze Superduka a dala ho do Superadvika?

Každopádně motorka je to fešácká, vypadá vážně super. Určitě přidej nějaké další fotky a pak pocity po zajetí. Plánuješ offík?

Ať se daří

Mmm
Mmm napsal 29.05.23 v 11:47 10b.

Jel jsem i Horneta ten má motor ostřejší měl jsem pocit že je tam jinej motor. Je snad lehčí jak cbr500. Transsalp nezklamal jede se na něm moc pěkně. Ať slouži