Benelli TRK 251 (2021)

Vlastník pizda
Vloženo 30.3.2023
Aktualizováno 22.4.2024

Niekto povie, že je malá ale na moju výšku je to akurát na hranici aby som dosiahol v sede oboma chodidlami na zem. Ľahko ovládateľná a ľahko sa s ňou manipuluje na mieste. Má jemne vibrácie ,ktoré sa hlavne prenášajú na niektoré plasty a display . Pazvuk

Motorka koupena od súkromná osoba

Suzuki DL 250 V-Strom: vypadla mi z oka

První dojmy - Jemne vibrácie, ľahká a ľahko ovládateľná .Mal som obavy s bočným vetrom pri tak malej váhe ale boli neopodstatnené.

Motorku bych doporučil pro - Pre každého ,kto nemá veľké nároky a nemá strach z výrobkov vyrobených v čínskych továrňach. Ďalej pre tých ,ktorý cestujú cestami ,necestami a nechcú sa trápiť s váhou .Výška sedadla je pre mňa na hranici na zem dosiahnem špičkami.

Doplňky na motorce - Nabíjačka, zapaľovač 12V na motocykel s voltmetrom + 2x USB
SHAD vrchný kufor SH33
Chrániče rúk
Reťaz X

Vybral som preto lebo som chcel bez karburátora ,jednoválec vodou chladený , bez dušové a nie vypletané kolesá. Vibrácie (skôr také mierne brnenie) podľa mňa sú zanedbateľné je veľa moto ,ktoré vibrujú omnoho viac.
Jazda bola taká akú som očakával, nemal som vysoké nároky ,rýchlosť 100km/h som prekročil a to mne stačí. Max tachometrovo osobne 140/h ale neodporúčal by som to držať "dlhodobo" v mojom prípade 80,90,110 km/h je tak akurát .
Výkon motora na 250ku je podľa mňa viac než postačujúci,je živa ale trhač asfaltu to nie je. Z podvozku mam pocit ,že je trocha viac tvrdší ako som očakával, sedlo sa zdá byť tiež tvrdšie ale do 200km sa zadok nesťažoval nad 200 už áno. Predná brzda je OK a zadná je len doplnok ku prednej ale sama osebe nič moc. Spolujazdec ma miesta dosť ale to veľmi neriešim ako sa mu sedí pretože radšej jazdím sám. Ovládateľnosť výborná .Sama o sebe má nula,nič úložného priestoru ,pýta si okamžite min.71 euro na vrchný kufor . Spotrebu neriešim, keď to nepôjde nad 4l tak je to výborne .Veterný štít je pre mňa pravdepodobne krátky mušky dostanú balanc a končia na plexi štite, deflektor pomôže ale iba na mušky v helme nad 90 to začína hučať pri prikrčení je ticho tak že v pláne zakúpiť štít s dlžkou 58cm.
Servis riešim sám , servis využijem iba na prezutie nemám veľmi dôveru v servisy. Ocenil by som hlavý stojan a predlženie predného blatníka predne koleso všetko hádže na zvod výfuku a motor . Pri najazdených cca 7000 závada odhalená v zadnom nosiči rozety veľká vôľa v uložení ložiska. Závada odstránená výmenou ložiska a nosiča kúpeného na aliexpressu .Objednanie náhradných dielov na original stránke Benelli je hotová katastrofa. K plastom ma výhradu nie na kvalitu ale na množstvo ,vytvárajú pekný vzhľad ale praktickejšie by bolo, keby boli z jedného kusu, je ako cibuľa .
Moto sa najlepšie cíti s aktuálnym obutím od výrobcu ako každé iné na asfaltovej ceste .Podľa mňa zvládne prejazd za sucha poľné aj lesné cesty. Rýchlosti sa radia pekne hore dole neutrál netreba hľadať.
Cestovať na dlhšie trasy sa dá určite ale s pravidelnými prestávka a zmenami rýchlosti , pri max. do 110km/h sa motoru podľa mňa nič nestane.
Môj štýl jazdy je 80-100km/h, od 6-7 tisíc otáčok, 100km a pauza 10-15min. Po diaľnici nie je to žiadna sláva pre jazdca je to nudné až na spanie ,ale z núdze na kratšiu vzdialenosť sa to tá vydržať.

Kurtakdobrodruh
Kurtakdobrodruh napsal 30.03.23 v 16:30 9b.

mala,ale super...