Suzuki GSR 600 (2006)

Vlastník Michallm777
Vloženo 20.3.2023
Aktualizováno 31.1.2024

Krasnej stroj s dostačujícím výkonem, jak pro začátečníka, tak pro pokročilého. Ještě bude dlouho dělat radost.

Honda CB 600F Hornet: (Byla to buď suzuki gsr600 nebo HH600) Přišla fajn nabídka na GSR 600, navíc od slušného prodejce, moto v super stav. Horneta jsem chtěl kvůli předchozí zkušenosti v autoškole, žádné speciální požadavky jsem tedy neměl.

První dojmy - Po koupi jsem si nebyl jist, jestli chci jet hned po koupi z Ústí po své ose do Prahy, nicméně během čekání na vozík jsem se byl projet po okolí a už se mi nechtělo ze Sufuski slezt. První motorka po autoškole (tam jsem jezdil na starém zasloužilem hornetu), která je snadno ovladatelná, výkon na začátek dostačující, navíc je i dost líbivá.. Spokojenost každou jízdou!

Motorku bych doporučil pro - Pro každého.

Doplňky na motorce - Nosič topcase GIVI spolu s trubkovým nosičem bočních brašen T255 (z motovsem.cz za cca 4,5k). USB napájení na riditkach (z M-Style).

Aktuálně začínám druhou sezónu. Během první jsem najezdil něco přes 6000 km, takže toho zas tak moc naježděno nemám.
Hned po koupi jsem udělal olejový servis, posléze ventilove vůle, výměnu brzdovky. V servisu mi bylo řečeno, že je motorka v super stavu, že další servis není ( v té době) akutní, takže jsem jezdil celou sezónu bez starostí. A taky jsem tu sezónu dojezdil bez starostí! Závady vůbec žádné, Pneu byly zánovní, tlumiče měly správný chod, navíc žádný z mých kamarádů motorkářů mi nehlásili jakýkoliv problém, který by při jízdě na mém stroji postřehli.

Po zimě byla nutná výměna baterky, která se při pokusu o první start vůbec nechytala. Ale ta byla zřejmě staršího věku, navíc jsem ji nechal celou zimu (3 měsíce) zapojenou v motorce, takže jsem s tím trochu počítal. Samozřejmě byla celou zimu v teplé garáži.

Co se týká cestování ve dvou - jezdíme na ní s paní, která si zatím nestěžovala. Prozatím jsme cestovali pouze po Čechách, jen s batohem na jejích zádech, nicméně plánuje se I výlet za hranice. K tomu budu řešit i nějaké boční brašny a kufr na plotnu. Začínám zjišťovat možnosti, protože o tom vím kulové. (Aktualizace 14.6.23 - vyřešeno : sada SR116 spolu s trubkovým držákem T255).
Za mě je Gsr600 na cestování ve dvou malá, ale pokud si nestežuje spolujezdec, tak pořád super. Prostoru mám jako řidič dost, paní taky nebyla prozatím zlámaná po našich jízdách.. Až vyzkoušíme větší stroj, bude asi stejně mluvit jinak.

Úložný prostor v gsr600 je minimální. Pod sedlo se vleze sotva vesta s mini lékárničkou, kterou se mi tam podařilo uložit. Takže třeba sada na opravu pneu, tu už tahá paní na zádech. Žádné nákupy pod sedlo rozhodně nedám ? leda tak žvýkačky..

První závady: zatím jen jedna - chcipani motoru při podřazení (bez meziplynu). Vyřešeno vzápětí po načtení všech možných fór na motorkarich. Po výměně hadiček mezi ventily, které byly na první pohled neporušené, avšak když jsme to s mechanikem sundali, bylo cítit, že jsou prasklé. (Nejsem mechanik, takže sorry za chybné názvosloví) Navíc jsem lehce zvýšil otáčky volnoběhu, zkontrolovali jsme čistotu motoru a zas to lítá krásně.

S GSR 600 jsme si na sebe zvykli, zatím se určitě loučit nebudeme.

Jirbor
Jirbor napsal 24.03.23 v 17:49 10b.

Pěkná recenze

Snowball
Snowball napsal 22.03.23 v 20:08 10b.

Pěkná, ať dělá jen radost!

K tomu “navíc jsem ji nechal celou zimu zapojenou v motorce” — to by podle mě pro zdravou baterku neměl být problém. Já jsem zkusil za zimu 2x k motorce připojit nabíječku, a pokaždé po 5 vteřinách vypla s tím, že baterka je nabitá a není potřeba víc nabíjet. Baterka zapojená v motorce celou zimu udržela stejných 12.8 V a na jaře chytla na první ťuknutí, a to je garáž studená, klidně v ní mrzne. Takže tvoje baterka zemřela spíš proto, že už prostě měla svůj věk než proto, že byla zapojená v motorce.

Michallm777
Michallm777 napsal 21.03.23 v 21:10

Díky!, tankvak zrovna vybírám. můj batůžek na sedle vzádu je paní s úložným prostorem na zádech, která navíc dost unese, takže menší nákupy zvládá. ??

Frantin9
Frantin9 napsal 21.03.23 v 20:25 10b.

Krásné moto. Na nákupy pořiď aspoň tankvak na nádrž.