Suzuki GSR 600 (2008)

Vlastník SediKNiR
Vloženo 4.8.2014
Aktualizováno 4.8.2014

Rychlá a obratná mrška v krásné oranžovo - černé barevné kombinaci.

Motorka koupena od FIRMA:Motobikes (Bylany)

Yamaha FZ6 Fazer S2: důvod neuveden

První dojmy - Po Viragu (na které nedám dopustit) naprostá změna. Zvyknout si na to, že se moto musí točit víc než do 4000 ot/min byl sice oříšek, ale stálo to za to. Do 9000 klidná, od 9 tis. motor ukazuje svůj potenciál. Příjemné svezení i při delších cestách. Obratná a rychlá motorka, na které se nechá vyblbnout i cestovat.

Motorku bych doporučil pro - Moto bych doporučil lidem, kteří hledají kompromis mezi bajkem na vyblbnutí a ostřejší jízdu a bajkem na lehčí cestování.

Doplňky na motorce - Plexi Barracuda aerosport; Padací protektory rutan; Nastavitelné páčky brzdy a spojky.

Po naháčích jsem pokukoval už před koupí Viraga. Když se naskytla možnost jít do naked biku, neváhal jsem. Hledal jsem kompromis mezi strojem, na kterém se vyblbnu, a strojem, na kterém lze relativně pohodlně absolvovat delší cestu. Proto jsem sáhl po tomto naháči.

Rozhodoval jsem se mezi Yamahou FZ6 Fazer S2 a právě Suzuki GSR 600. Určitě si všimnete podobnosti mezi oběma bajky. Jasně, oba mají vejfuky pod sedlem, a to se mi prostě líbí a jsem schopen oželet i absolutní nedostatek úložného prostoru. Původně jsem měl vybraného Fazera, ale když jsem uviděl tuhle krásku, byla volba jasná.

Líbí se mi na ní originálně řešená zadní část motocyklu a barevná kombinace, to rozhodlo. Jinak rozdíl mezi Fazerem a GSR dle mého není markantní, je to spíš o designu. GSR mě přijde trochu ostřejší, Fazer zase více cestovnější, ale je to jen můj subjektivní pocit.

Dojmy z jízdy jsou následující:

Při rychlé jízdě fouká a to dosti významně. Se sériovým plexi je cesta na dálnici, mírně řečeno, nekomfortní. Osadil jsem AEROSPORT od Barracuda moto a problém je vyřešen. Jasně, pořád je to naháč takže fouká, ale plexi výrazně pomohlo.

Jak jsem již uvedl výše, na moto se dá dost dobře cestovat. Samozřejmě není to ryzí cesťák, ale ujet 400 km není žádný problém. Dost záleží na tom, jak moc je řidič náročný na pohodlí. Mě sedlo a celkově posez GSR vyloženě vyhovuje, a kdyby byly prachy na benzín, tak z něj ani neslejzám :). Pokud cestuju dál, držím otáčky mezi šesti až osmi tisíci. Spotřeba je pak okolo pěti a půl až šesti litrů. Samozřejmě záleží na jízdním stylu (akceleraci, brzdění ...bla bla bla), ale při klidné jízdě se to dá stlačit pod šest litrů bez problému. Ale málokdy se udržím a stejně tahám, kdy to jde. Motorka si sama říká o to, aby se jí nakládalo, a moc se jí nechce brumlat někde dole okolo pěti až šesti tisíc ;). Při ostřejší jízdě spotřeba vyleze k devíti litrům, ale stojí to za to!

Malá zmínka k sedadlu spolujezdce. Nechá se na něm vydržet, ale při delších cestách je nutné dělat zastávky jejichž intenzita roste s počtem najetých km... Prostě je lepší jet na dvou bajkách, než na jednom ve dvou!

Motorka je hravá a krásně ovladatelná, přední brzdy se vcelku dobře dávkují a nemají tendenci k uvadání. Zadní brzda má na můj vkus vcelku dlouhý chod a brzdný účinek není bůhvíjaký.

Podvozek je poměrně tvrdý a proto si někdy na českých silnicích připadám jak hadrový panák, to vadí zejména při cestování, nicméně to nebude problém GSRka, ale spíš kvality českých silnic (a né nedržím se řidítek jak klíště, ale dělám to tak, jak radí Keith Code;)). Nicméně motorka nádherně drží a podvozek zvládá české silnice s bravurou.

Závady zatím žádné nebyly, kromě toho, že sedlo drží na nádrži suchý zip, který se mi podařilo na obou stranách urvat, ale to je banalita.

Ještě k výkonu motocyklu. Je ho habaděj a myslím si, že mi bude ještě nějakou dobu trvat, než se ho naučím využívat alespoň z 75%. I ve dvou není dvoustovka problém, ale pravé potěšení z tohoto bajku budete mít až v zatáčkách...

Bud
Bud napsal 20.05.18 v 07:54 10b.

Hezký bike. 😉

Metud
Metud napsal 11.08.14 v 19:40 9b.

pimcek
pimcek napsal 08.08.14 v 20:30

JJ krasavec. Dej na ni laďáky a super stroj. Já jsem je tam dal a jede jak prase a super zvuk.

krabathor
krabathor napsal 08.08.14 v 13:24

Suprově napsáno,mám ji taky a velika spokojenost.

KrtekBazi
KrtekBazi napsal 06.08.14 v 22:47

Moc pěkná,taky nad ní uvažuju.