Moto Guzzi V7 Stone (2021)

Vlastník Vagelad
Vloženo 18.11.2022
Aktualizováno 28.11.2022

První od Guzzi, krásná retro klasika s normou E5, která je tam poznat.

Motorka koupena od FIRMA:K2 moto (Braník)

První dojmy - Krásný posez i na mojí výšku 183 cm, při prvním nastartování příjemný šok z motoru do V, válce krásně hází do stran a po zahřátí motoru na provozní teplotu se ta moje koza trochu ustálí. Je to jízda na pohodu, kde můžeš vychutnávat krásy naší zemi v pohodové rychlosti 80-100km/h.

Doplňky na motorce -

1. Chlazení vs. vysoké teploty v létě
Tohle je na italských fórech na paškálu jako sezonní hit téma, motorka se chladí olejem hezky postaru, údajně si stříkne bohatší směs paliva, když se jí rosí čelo.
Jízda v městském provozu, kdy teploty atakují 40st, není žádný med.
Jedna věc je jistá, norma E5 se podepsala na palivové mapě, trochu se to vylepší se 100 benzínem.
2.Výkon
Hele tahle motorka je na těžkou pohodu, silnice 2-3.třídy jsou naprosto ideální. Cestovní rychlost 80-99km/h zvládá v pohodě, při vyšších rychlostech na D1 už to chce plexi štít. Osobně se dálnicím vyhýbám co můžu, do těch 110km/h přední budíky kupodivu fungují skvěle jako větrný štít.
Bacha teď to přijde, výkon v té nejideálnější cestovní rychlosti 80-99km/h. Krásně si jedeš za 5 (v pohodě i za 6) a pokud chceš přidat a předjet, tak tam ten výkon vážně chybí a to přitom má 48kW - 65 koní při 6800 otáčkách "Nejvyšší točivý moment 60 Nm na maximálku 73 Nm v 5000 otáčkách. Důležitý je průběh křivky točivého momentu: víc než 80 % je ho k dispozici už ve 3000 otáčkách" toliko reklamní leták.
Za mně tam mají prostě kvůli pos..aný EU E5 hluché místo.
Tohle se opět řešilo letos v létě na italských fórech a jednoznačně, společně došli k závěru - palivová mapa. V létě mi v K2 2x přehráli aktuální SW a snad to bude lepší. Jedno je ovšem jisté, v létě 100% Vervu 100 nebo jiný kvalitnější benzín.Poslední letošní nádrž do zimní destinace jí moje koza dostala a zdálo se mi, že to vážně jede líp.
3. Příslušenství
Bohužel jsem kozu kupoval před akcí 25tis na příslušenství, takže všechno originál nebo Givvi.Dokupoval jsem přední ochranné rámy, zadní nosič a hrazdu na přední řídítka od m-style na uchycení držáku pro iPhone (navigace).Originál USB zásuvku jsem za ty prachy vážně odmítnul a koupil druhovýrobu na Amazon.de.
Na sezonu 2023 snad jen větrný štít, ten originál od Guzzi se mi moc nelíbí a opět za bambilion, dají se z Itálie sehnat opravdu designové v cenách okolo 100EUR. Do budoucna rozhodně vyměnit výfuky za laděné od Mistralu, ty originál jsou vážně na zabití, díky EU.
4. Celkový prvotní dojem po sezoně
Aktuální nájezd před zimním spánkem 3890km za cca. 3,5 měsíce.Musím říct, že jsem zvažoval Royal Enfield Interceptor 650 Twin Baker Express bylo to 49% ku 51% pro Guzzi a asi nelituji.
Na dlouhé výlety a expediční túry to vážně není, ale na vygumování mozku a vyprázdnění blbých řečí od tchýně, někdy i ženy - naprosto ideální !!! 100-190km v rámci jednoho výletu po Čechách úplně v pohodě a ten motor je vážně pecka!!!
Vážně jsem si jí krásně užil a těším se na jaro!

Vagelad
Vagelad napsal 28.11.22 v 10:50

Guzo, díky za tip na větrný štít, 100EUR je dobrá cena!

Guzo
Guzo napsal 19.11.22 v 14:08

Tip na štítky:

s4r
s4r napsal 19.11.22 v 12:21 10b.

Ahoj, pls, jak mas řešeny na riditkach ten držák na telefon s napájením? Odkud vedeš kabel? Zpod sedla pod nádrží až k řídítkům? Díky a ať slouží…

Guzo
Guzo napsal 18.11.22 v 21:09 10b.

Mám V7ll. Je to síce len 35 kw,ale idem 100 na šestke,otočím plynom a je to tam. Je to zrejme len o pocitoch. Mne to zasa ide lepšie s obyčajným benzínom.
RE 650 je fajn,ale charizmou sa na Guzzi nechytá.
Nech teda slúži .