Moto Guzzi V7 Special (2022)

Vlastník MareZara
Vloženo 22.10.2022
Aktualizováno 7.11.2023

Hledal jsem motorku klasického vzhledu, co bude mít charakter a trochu pojede.

Motorka koupena od FIRMA:IMOFA (Praha 4-Krč) - Zkušební svezení, prodej, vše perfektní. Servis žádný zázrak, oleje při první výměně nalito více nad měrku, vymačkané šrouby na krytech ventilů, budu rád, když půjdou dolů.

Royal Enfield Interceptor: Vzhledově moc pěkné, ale výrobní kvalita, zpracování, odpružení, motor, převodovka, řetěz, vše o kousek pocitově horší, než na Guzzi. Pokud by cena byla znatelně nižší, byl by to vážný konkurent.
Triumph Street Twin: Moc pěkný, na pohled velmi pěkně zpracovaný, bohužel nemožnost testovací jízdy a přece jen, není to vzduchem chlazený V-twin a má řetěz a litá kola.

První dojmy - Po Enfieldu, který se mi docela líbil, jdu vyzkoušet V7 a nestačím se divit, proti Indovi to lépe jede, pruží, řadí, vypadá lépe, je pohodlnější a navíc z Itálie. O něco vyšší cenu rozhodně lze odůvodnit, zadní kyvka nevypadá jako kus jeklu, celkově působí vše velmi pevně a robustně.

Motorku bych doporučil pro - pohodáři

Doplňky na motorce - výfuky, držák + dobíjení telefonu, sundané odrazky, jiný rámeček SPZ, ztmavená světla.

Po sedmi letech na Banditu 1250S zjišťuji, že jsem často ani nevěděl, kudy jedu, jen jaká je kde silnice. A to jsem chtěl změnit. Strašně se mi líbí motorky s kulatým předním světlem klasického vzhledu, analogové budíky motor s vytrčenými válci do stran. Guzzi mě moc lákala především vzhledem a po zhlédnutí jedné recenze, kde bylo řečeno, že to moc nejede mě to ještě více nutilo ke zkušební jízdě. Ta mě zcela nadchla a bylo rozhodnuto. Navíc jako plus vidím 100 letou výrobu na jednom místě v jedné továrně.
Nejprve bylo třeba moto zajet, takže opatrných 1500km, ale tady ani moc nevadilo, teda až na jednu věc a to je zvuk. Ten vlastně ani se sériovým výfukem ani žádný není. Objednal jsem tedy krátké Mistraly, vyndal tlumivky a wow, ten zvuk je prostě úžasný a jako bonus o vás plechovkáři vědí, takže i zvyšuje bezpečnost. Jízda je tak ještě mnohem zábavnější, kdo nezkusil, neví. Je znát i větší výkon, motoru se rozhodně ulevilo. Spotřeba kolem 4L, palubní počítač ukazuje méně, ale kecá. Dá se jet i na 2500ot bez zatížení, tam jsou i nějaké vibrace, při 3 ožívá, ve 4-5 je to jako když zabere turbo a to pokračuje až do 6500. 150 je tam hned, ale kdo by na takový kochací krásce tak jezdil? Posed je velice příjemný, velmi mírně nakloněný na ruce, sedlo i tlumiče do pohodlí, i když předek nijak zázračně nerovnosti nežehlí. Ale i horší okresky při rozumné rychlosti nejsou problém. Když se chce, umí i pěkně řezat zatáčky, i když limitem jsou již napůl obroušené stupačky. Cestuje se na ní skvěle, jdou zavěsit i nějaká ta zavazadla, měl jsem tu čest i Rakousko a 700km za den po okreskách bylo úplně na pohodu. Cestovní rychlost do 110 je stále dost komfortní. Při 5500km jsem podruhé měnil olej a náplň v kardanu, stojí to prd a pro moto je to důležité, hlavně nedodržovat intervaly předepsané výrobcem, ty jsou likvidační asi u většiny dnešních nových moto.
Za sezonu najeto 7000+, zatím velká spokojenost, až na možnosti servisu pro tuto značku. Lepší by mohlo být snad jen přední odpružení. Moto mě neláká do rychlosti a tak konečně vím, kudy jezdím. Hodně lidí se otočí, což je příjemné, i když více by potěšilo, kdyby se otáčela i mladší věková skupina .

docik.
docik. napsal 26.10.22 v 09:43 10b.

Jezdil na stejné po Šumavě na jaře celý den. Nadchnula mě. Dobrá volba

DoctorDevotee
DoctorDevotee napsal 26.10.22 v 08:38 10b.

Suverenne najkrajsia V7

PavelSn
PavelSn napsal 25.10.22 v 19:24 10b.

Moc pěkná, přeji mnoho zážitků ???

MarioV2
MarioV2 napsal 25.10.22 v 16:01 10b.

Kráska! Chápu. Kolama dolů!

Paťa
Paťa napsal 25.10.22 v 12:17 10b.

Moc pěkná motorka, já nakonec vybral toho Triumpha...