Triumph Speed Twin (2022)

Vlastník Almondo
Vloženo 28.8.2022
Aktualizováno 31.10.2023

Deník motorky
Nalezeno 16 záznamů

• Montáž Dart štítku

Objednal jsem štítek Dart z Anglie, do týdne přišel, vše sedlo, kam mělo. Super. Akorát teda první únorová krátká "oživovací" vyjížďka mi nenapověděla, zda štítek nějak aerodynamicky pomohl. Zatím ten pocit nemám. Uvidím

Vloženo: 19.02.2024
    Uskutečněno: 19.02.2024
  • Problém po 1550 km od koupi?

Zdravím bando, kilometry postupně přibývají a už popravdě nepřidávám každou vyjížďku. To bych se ucvakal. Speed Twin je parádní společník, aktuálně jsme na 1750 km a máme hezky zajeto. Teprv teď se pomalu začínám blíž

Vloženo: 01.06.2023
    Uskutečněno: 01.06.2023
  • Vystrkuje růžky

Přestože je neděle “rodinně” nabitá programem, daří se mi vyjednat si vyjímku na krátkou vyjížďku. Vyrážím hned ráno a už v 8:50 si užívám v jedné z mála takto brzy otevřených kaváren v KV. Kafe zahučelo, můžeme vyrazit.

Vloženo: 30.04.2023
    Uskutečněno: 30.04.2023
  • První krizovka

Koncem dubna 2023 se konečně trochu vyčasilo a já mohl vytáhnout Speed Twina na zatím nejdelší vyjížďku. Dost mě naučila a zároveň jsem si z ní odnesl varování, že ne pokaždé může jízda dopadnout dobře. K tomu ale pozděj

Vloženo: 22.04.2023
    Uskutečněno: 22.04.2023
  • První servis

Proběhl první servis v Triumph Praha. Vše ok, cena 4 tisíce.

Typ: Údržba
    Vloženo: 22.04.2023
    Uskutečněno: 13.04.2023
  • Únorové vytrhnutí ze zimního odpočinku

22.2.2023 byl krásný den, tak jsem se po práci utrh a jel Speed Twina vyvětrat na oblíbenou klikatou trasu v okolí Karlových Varů. Teploty jsou pořád relativně nízko, tak žádná divočina, ale pěkná dynamická kochačka. Už

Vloženo: 23.02.2023
    Uskutečněno: 22.02.2023
  • První jízda v novém roce

Jak se zadařilo na Silvestra, tak se zadařilo i na Nový rok. Krásně oschle silnice v okolí Karlových Varů mi nedovolily zůstat doma. Vzal jsem to údolím řeky Ohře až do kopců do obce s poetickým a pravdivým názvem Krásný

Vloženo: 02.01.2023
    Uskutečněno: 01.01.2023
  • Silvestrovská projížďka

Už několik dnů pomrkávám na předpověď počasí na Silvestra 2022 a říkám si, že jestli klapne aspoň trochu oschlá silnice a teploty nad 10 stupňů, tak vyrazím. Povedlo se. Aut bylo pomálu, motorky jsem potkal za 97 km všeh

Vloženo: 31.12.2022
    Uskutečněno: 31.12.2022
  • Ochrana radiátoru a očista

Přimontoval jsem lehounký hliníkový guard na radiátor. I s mou pověstnou levostí na obě ruce to dopadlo dobře. (y) Ještě došel extender na přední blatník, aby toho od předního kola odlétávalo méně, ale to ztroskotalo

Typ: Údržba
    Vloženo: 08.11.2022
    Uskutečněno: 05.11.2022
  • Do bahna ne

Dnes zatím nejdelší výlet k cínovému dolu v Krušnych horách. Poznatek č.1: nad 130 km/h je vítr už opravdu nepříjemný a hukot po chvíli otravný. Váham zda by pomohla areodynamičtější helma nebo spíš štítek. Ten se mi ale

Vloženo: 23.10.2022
    Uskutečněno: 23.10.2022
  • Vyjet nádrž před zimou

Měl jsem vyjímečně volno, tak jsem netrpělivě čekal na sluneční paprsky, abych Speeda ještě letos vytáhl. Prostříknout řetěz a jedeme. Vyrazil jsem za kamarádem s dronem, tak snad se lze těšit na nějaké letecké záběry jí

Vloženo: 22.10.2022
    Uskutečněno: 22.10.2022
  • Ještě pořád dobrý

Tento podzimní víkend byl slunečný a teplý, tak si to úplně žádalo o vyjížďku. Volil jsem pohodovou trasu, kombinace silnic první a druhé třídy, většinou s novým povrchem. Ještě pořád si musím zvykat na to, že na mě tvrd

Vloženo: 16.10.2022
    Uskutečněno: 16.10.2022
  • Všemi barvami

Podzimní vyjížďka v okolí. Cestu jsem schválně zvolil skrz CHKO Slavkovský les a pak lesy okolo údolí řeky Ohře. Pořád zajíždíme, ale tak nějak tuším, že tohle bude vzath na hodně dlouho.

Vloženo: 12.10.2022
    Uskutečněno: 12.10.2022
  • První vyjížďka

První 1hod 10min vyjížďka okolo komína. Vše ok, zajíždíme, tak žádné blbiny se nekonají. Motor si krásně přede, do 120 km/h je vítr naprosto ok.

Vloženo: 10.10.2022
    Uskutečněno: 08.10.2022
  • Papírování pokračuje

Konečně jsem zajistil veškeré doklady k evidenční kontrole (doklad o zaplacení českého DPH, uzavřená pojistka, Německý TP a COC). Snad už to bude bez komplikací a budu si moct nový stroj doma přihlášený zazimovat. Tajně

Typ: Reportáž
    Vloženo: 27.09.2022
    Uskutečněno: 27.09.2022
  • Převzetí

Dnes jsem motorku přebíral od dealera. Stěžoval si, že je teď nových strojů málo. Typické Německo, zaplať DPH, pak ho uzaplať ještě v čechách, pošli potvrzení a německou daň vrátíme. Jinak ok, pěkný zážitek.

Typ: Koupě
    Vloženo: 07.09.2022