Triumph Speed Twin (2023)

Vlastník Lukef1
Vloženo 2.5.2023
Aktualizováno 21.12.2023

Triumph Speed Twin 1200 je ideálním spojením moderního výkonného silničního motocyklu s neodmyslitelným designem inspirovaným klasickými motocykly.

Motorka koupena od FIRMA:CARTec motor (Triumph, Suzuki) (Br

Honda CB750 Hornet: určitě bude dobrý, ale je to vzhledem příliš rozpočtová motorka
Yamaha XSR 900: až moc divoká a něco mě tam prostě nesedí
Ducati Monster: příliš plastu, moc elektroniky, Desmo servis
Honda CBR 650R: stylem podobná staršímu Hornetu, příliš dlouhé dodací lhůty na vybranou barvu (matně modrá)

První dojmy - Hned první dojem co mě proletěl hlavou: na dvanáctku je motorka docela malá. Na moji postavu ideál, manipulace je naprosto v pohodě, překvapil malý rádius otáčení, na běžné okresce se jen tak otočit nepůjde. Motor má obrovskou sílu a to hned odspodu, veze se na velkém kroutím momentu 112 Nm, motorka je lehce ovladatelná. Zvuk parádní laďáky jsou v tompro případě rozmar. Nekompromisní brzdy Brembo M50, přední odpružení Marzocchi, pneumatiky Metzeler Racetec RR jasně říkají že umí a chce jezdit rychle, stejně tak zvládne úplně pohodovou jízdu. V zatáčkách je znát vysoký úhel náklonu.

Motorku bych doporučil pro - Pro lidi co nechtějí zapadnout do davu, nepotřebují točit mašiny do bezvědomí a nechtějí jezdit na přednastaveném počítači. Celkově je to stylovka, kterou nemá každý, všude je středem pozornosti.

Doplňky na motorce - Kryt chladiče, tankpad, držák na brašnu a kožená brašna Unit Garage na levou stranu. Rolny na stojan.

Triumph Speed Twin 1200 mě zaujal už při jeho prvním představení. Stále jsem zvažoval jakou mašinu vybrat a zda vůbec, předtím jsem měl najeto 60 tisíc na Hornetu a po velké nehodě byl návrat do jedné stopy složitý. V mezičase jsem jezdil na Vespa GTS Super Sport 300.
Triumph Speed Twin 1200 je ovšem ve všech ohledech trošku jiná liga, zaujal okamžitě a už jsem jej nedostal z hlavy. Vůbec nezapadá do běžné produkce současných motorek a o tom to vlastně je, je originální. Jen těch krásných detailů se kterýma si dal někdo práci, kulaté světlo, kulaté budíky, blatníky z hliníku, dva výfuky, krásný motor a mnoho dalšího.. anglická klasika.. kdo jiný dělá motorku co má styl, sílu, moderní vybavení, ale nenutí tě před každou jízdou hodinu programovat tisíce věcí co stejně většinou vypneš.
Motor má sílu okamžitě po přidání plynu, kroutící moment je neskutečný a dynamika tak ta je hodně návyková k tomu se přidávají zvukově dva výfuky, no koncert. Zvukově naprosto parádní. Neskutečná zábava, jak v běžném provozu tak zatáčkách. Nabízí tři jízdní režimy, jezdím na Sport, moc rozdílů jsem nepoznal, režim Rain jako by lehce ubral otevření plynu. Na plnou nádrž, dojezd ukazuje + , - okolo 230 km, zaleží jak moc se tlačí na pilu :) Průměr mám 5,4 l/100km. Všechny ovládací páčky jsou dobře dostupné a logicky umístěny, čitelnost budíků je dobrá (trošku se klepou a drnčí).
Zajíždění bylo fajn, takové seznamovací, abych poznal co Speed vše zvládne.

Umí být hodnej, na kochačku a pohodu, když se přitlačí probudí se tasmánský čert, který velice lehce vytrestá mnoho supersportů. Ideální cesta je plná krátkých a táhlých zatáček s dobrým povrchem s rychlostí okolo 90 - 120 - 130 km/h.

Zatím najeto okolo 5 tisíc km, vše funguje jak má, jen ty gumy se sjíždějí nějak rychle :)

Dá se s moto i dobře cestovat? Jasně žádný problém. Cestovat se dá na všem, tedy i na této motorce :)

TON-UP
TON-UP napsal 30.06.23 v 05:36 10b.

super bajk! Ať ti dělá radost.

postoran
postoran napsal 18.05.23 v 23:25 10b.

Parada! Hlavne kolama dolu!

callowsick
callowsick napsal 09.05.23 v 15:11 10b.

Kaabo
Kaabo napsal 06.05.23 v 09:15 10b.

Moc pěkná Klasické anglické tvary nestárnou...

Animals21
Animals21 napsal 06.05.23 v 08:05 10b.

Nadherna