Yamaha TDM 850 (1998)

Vlastník Káreo
Vloženo 21.4.2022
Aktualizováno 29.2.2024

Když jsem motorku viděl poprvé, věděl jsem že bude moje!
Trefila se mi do noty, jak posezem tak dizajnem, vůbec bych holce neřekl 20 let!

Motorka koupena od Honda-crrr-500 (Kadaň)

Honda XL 650V Transalp: Vyšší cenovka, menší kubatura... (bál jsem se jízdy ve dvou)
Honda XL 1000V Varadero: Nakonec jsem opustil od "velké" motorky (Cena, váha, nedostatečné zkušenosti)

První dojmy - Z předchozího stroje (Honda NX650 Dominator), je to absolutně něco jiného! Motorka se zdá být mohutná a neobratná kravka, ovšem tohle všechno zmizí hned po ujetí pár kilometrů.

Motorku bych doporučil pro - Je poměrně brzo když tohle píšu, (cca 400km) troufám si tvrdit že TDM má co nabídnout opravdu každému! Ať jsi nenáročný cestovatel, chceš jezdit na kolínko, nebo se kochat s větrem v zádech. TDM tě zklamat nemůže. :-)

Doplňky na motorce - Vyšší plexi - montováno původním majitelem
Držák telefonu - namontován (alixpress, minimálně prozatím)
Padací rámy - zatím nemám
Vyhřívané hefty - zatím nemám
Přešívané sedlo - zatím nemám
Laděný výfuk značky rámus - montováno původním majitelem - nyní originál.
Zásuvka - hotovo

Abych řekl pravdu na TDM jsem koukal už kdysi, říkal jsem si že na "dospělou" motorku se ještě necítím. Přece jen ono těch 59kw umí nadělat taky paseku. Zatím jsem na Brumlovi (jméno jsem vymýšlet nemusel, dal ji ho předchozí majitel a Brumla zůstane Brumlou. ) ujel jen pár kilometrů. Jel jsem pouze z Kadaně k nám domů což je nějakých 31km. Samozřejmě jsem to před koupí projel, takže sakum prdum máme s Brumlou třeba prvních 35km. (slááva! ) Motorka je od předchozího majitele krásně zachovalá, samozřejmě že se najdou i nějaké neduhy ale na to se podíváme až bude padat sníh. Zatím si tady nechci hrát na chytráka, takže suma sumárum jsem chybu neudělal, věřím že budu velice spokojen. Jen co se bude chtít sluníčku vylézt a trošku nám oschnou silnice tak přibude pár dalších rozumů a pocitů!

21.4. 2022
Dnes jsem přidal tuhle motorku na svůj profil a taky jsem napsal že až vyleze sluníčko napíšu vám víc. Jenžéé...přišel mi držák na telefon a samozřejmě je třeba ověřit jeho funkčnost jak jinak než v praxi, že? Takže jsem dneska ujel asi dalších 30-50km s tím že jsem si stihl vyzkoušet jaké to je když vám dojde benzín. Po pár výstřelech jsem zastavil s tím, že si přepnu na rezervu a dojedu na pumpu... Jenžééé... ona rezerva už tam byla, takže tímto chci poděkovat svému bratrovi že se obětoval a přijel s kanystrem na pomoc. Samozřejmě se ještě seznamujeme, ale můžu říct, minimálně teď že Brumla určitě výkon nepostrádá! Přikládám fotku držáku a zítra se opět ohlásím ze sedla!

22.4. 2022
Kluci a holky dnes jsem měl lítačku po práci, takže nezbyl čas a ani počasí na projížďku. Od rána bylo poměrně pochmurně, nicméně jsem se tím nenechal rozházet a i tak jsem trávil odpoledne společně s Brumlou.
Přikládám pár fotek a čekám na počasí.

23.4. 2022
Dnes máme s Brumlou už přes sto kilometrů a je to sakra úžasné! Do zatáček jde Brumla skoro sám, jezdec se v podstatě jen veze, už si pomalu zvykáme a přestali mi dělat starosti kruháče, táhlé zatáčky naopak, skoro je vyhledávám. Zkusil jsem Brumlu trochu pozlobit na dálnici a sakra, takhle lehce jsem rychlost ještě nepřekročil. Už chápu proč se TDM říká "TéměrDokonaláMotorka", máte pod sebou v podstatě všehochuť! Chcete se courat? Jasný, nakopete tam pár kvaltů a bubláte si 80km/h po okreskách. Máte chuť na táhlé zatáčky? Jasně, proč ne? Hodíte tam trojku a můžete v klídku na koleno. (To bohužel není můj případ.. ) Máte chuť na závodění? Jasný, můžete bez problému na okruh. Brumla je hrozně všestranná motorka, já mám obuté polo enduro a polo silnice a myslím že nějakou tu prašnou stezku úplně z přehledem. Na větší offroad bych si netroufal, jednak že bych chtěl aby Brumla vypadal pořád hezky a taky proto že teď se nemůžu nabažit asfaltu. Je to vážně super motorka! Přikládám pár fotek a do budoucna doufám více zážitků, rozumů a samozřejmě kilometrů!

25.4. 2022
Bylo nádherné počasí a já po velké dávce stresu z práce, jsem ani minutu neváhal o tom že se půjdu vyvenčit.
Když už jsem byl v tom, řekl jsem si že by nebylo od věci kontaktovat kamaráda s Hornetem. Po tom co jsem "vyřvával" jak jsem začal holdovat zatáčkám a jak je vidět progres jsem zjistil že oproti mému "kolegovi" umím stále nula nula prd... Nicméně nejsem dámička a tak se nevzdávám, zítra má být počasí a trénink dělá mistra, takže budu jezdit, jezdit a zase jezdit! Nakonec jsme na chvíli vyměnili motorky a tak jsem si poprvé "čuchnul" ke čtyřválci, jako vysavač dobrý ale určitě bych to neměnil. (bereme s nadsázkou kucíí na čtyřválech, mám vás rád )
Máme s Brumlou něco kolem 200km a zase se budu opakovat! JE TO SAKRA NÁDHERNÝ, NÁDHERNÝ A JEŠTĚ JEDNOU NÁDHERNÝ! Přikládám pár foteček a už se těším až se zase pojedu vyvětrat.

28.4. 2022
Dnes nám počasí opět hrálo do karet a tak nebyla jiná možnost než přijet z práce a rovnou za Brumlou. Opět jsem projel pár vesniček a posbíral pár dalších kilometrů. Musím říct že motorka mě nepřestává překvapovat! Budu se opakovat ale stojím si za tím že tahle motorka má co nabídnout troufám si říct každému! Dnes jsem jel řekl bych "kombinovaně" brumlal jsem si do 3 tisíc otáček na "kochačku" a když mi schopnosti dovolili trošku jsem se "rozvášnil" do 5 a řeknu vám, tak začíná ten orchestr! Porno pro uši, navíc to podmiňuje laděný výfuk, který v 5 tisících odvádí sakra dobrou práci! :-D Dnes jsem zkoušel menší šotolinku a samozřejmě problém nebyl, nemám v plánu pouštět se do většího offroadu, nicméně to už jsem vám také říkal. Užívám si asfalt co to dá! Už máme najeto skoro 400 kilometrů a neskutečně nás to baví! Myslím že jsme oba jako lečo. :-D Z práce jsem přijel kolem 16:20 a domu jsme se vrátili kolem 21:15 uteklo to jako voda, já se pomalu připravuji na nějaký větší výlet! Určitě buďte připraveni, protože toho musíme hodně stihnout, sezona teprve začíná PS: Myslím že Brumla je fotogenický, vážně je to fešák.

30.4. 2022
Milý čtenáři, jak už jsem psal, dovolil bych si říct že jsem se s Brumlou seznámil a už nás moc nebaví jezdit kolem komína. Tudíž jsem si s kamarádem naplánoval na celý víkend výletování. Dnes jsme jeli směr Karlovy Vary a okolí, zastavili jsme se v Manětíně na zmrzlině a pokochat se krásným výhledem. Přikládám fotky.

Po cestě jsme také úplně náhodou zahlédli hrad v obci "Němčice" nebo "Němečice" ? No to je jedno, hlavní je že jsme ho viděli. :-D

Také jsme se zastavili směrem na Kyselku, kde jsme museli ochutnat pravou Matonku! :-D (Tu ještě vozím v kufru, pro strýčka příhodu :-D )

Suma sumárum jsme najeli cca 250km, musím mít nemilou poznámku k Brumlovi, oproti Domče je dost tvrdý, zkusím si pohrát s nastavením podvozku, ale moc tomu nedávám. Jinak jsem naprosto spokojený, měřil jsem spotřebu a vyšlo mi přijatelných 6/100 , což bych řekl že je příjemné. :-) Tak zase u dalšího výletu. Papá! :-D

1.5. 2022
Byl pozdní večer – první máj – večerní máj - byl lásky čas!
Jelikož je dnes ten den zamilovaných tak jsme se s Brumlou vydali na romantickou projížďku směrem na Plzeň. Jako konkrétní cíl jsme zvolili obec Chotěšov a chaloupku na pilíři. Strašili že má pršet, ale jak se říká, blbci mají vždycky štěstí! :-D A tak to samozřejmě i dopadlo, ani kapka, nezaprší a nezaprší... (Ne že by nám to vadilo... :-D )
Jel jsem i s kolegou (Yamaha XJ900) a opět to byl moc parádní "polet"! Nic nás po cestě neotravovalo, počasí přálo a slunce do zad hřálo. (sem tam :-D )

Chaloupku jsme viděli, takže jsme měli splněno ale to by jsme nebyly my, kdyby jsme si nevymysleli ještě něco navíc, že jo? :-D A tak jsme v nedaleké obci zastavili na zmrzlinu. Po té co jsme si zmrzku vychutnali, pádili jsme opět směr domov. Nakonec jsme zastavili ještě na kafíčko a celé jsme to museli probrat, dotankoval jsem a když je ten lásky čas, dostal Brumla Natural 98, ať z toho taky něco má, že jo. :-) :-D Propočítal jsem spotřebu a hele, 5,3/100! Jak jsem psal na začátku ničím jsme se neomezovali, takže Brumla mě sakra překvapil! To je sakra dobrá spotřeba! :-) Už se těším až se podíváme někam dál. Celý víkend byl nádherný, máme najeto okolo 500km, pár fotek v telefonu a parádní zážitky na které můžeme vzpomínat. :-) Ať mi nikdo netvrdí že život je nuda, to může říct jen hnidopich který nikdy nejel na motorce. :-) :-D
PS: K dnešnímu dni máme s Brumlou najeto 874km a stále objevuji, je to fakt parádní stroj, který mě nepřestává překvapovat, učí mě stále víc a víc! Doufám že minimálně ještě 100 tisíc najezdíme! :-)

5.5. 2022
Dnes se udělalo poměrně krásně, chvíli spadlo pár kapek, pak zase sluníčko a já jsem seděl v práci... Tak jsem si ve své hlavě začal tvořit plán. :-D "Co kdybych si vzal půl den?!' A ono jo! :-D Vzal jsem si půl den, oběhl co jsem potřeboval a než začala bouřka "musel" jsem "nalítat" alespoň 70km aby mi bylo dobře. :-D Abych vás tady netahal za nos, píšu si každém tankování spotřebu (Ne že bych koukal za kolik jezdím, ale abych si byl jistý že když řeknu že tahle motorka umí za 5/100 tak to tak sakra je! :-) )

K dnešnímu dni to vypadá asi takhle:
221km - bez rezervy (6l/100)
193km - bez rezervy (5,3l/100)
196km - bez rezervy (5,6l/100)

Ještě jsem neměl odvahu nechat to "zakuckat" a pak teprve přepnout kohoutek ale plánuju to, abych si byl jistý kolik opravdu mohu ujet aniž bych musel plašit.
Taky chci říct že bohužel i Brumla je fajnšmekr a chutná mu olej...
Zatím jsem se dostal na 0,5dcl na 1000km takže asi norma?...
JEŠTĚ SE CHCI POCHLUBIT ŽE K DNEŠNÍMU DNI MÁME S BRUMLOU OFICIÁLNĚ NAJETO PŘES 1000KM!!! Poprosím fanfáry! :-D
Dnešní "vyvětrání" jsem si užil i přes to že jsem se svezl pár zatáček a prdelky kolem. :-)

6.5. 2022
Tak dnes jsme skoro doslova "polítali" s kamarádem, vytáhl svého V-Maxe a chtěl si to užít, já v tom problém neviděl a tak jsem si jízdu jak se patří dostatečně užil!
Jenže, co nikdo nechtěl, přijel jsem k Jirkovi do garáže, dal si v klídku kafe a že se půjdu podívat na olej (protože po poslední zkušenosti a šoku, už nechci aby se to nikdy opakovalo...) a ono zase minimální hladinka! Sakra, je teda fakt že Brumla dneska točil aspoň do 7 tisíc, takže jsem ho fakt hnal a jede. :-D Ale hnedle se to ukázalo na spotřebě oleje, nalilo se tam "krásných" 0,45l a to je prosím pěkně spotřeba na 178km... ty vole, půl litru..
Co jsem hledal na různých poradnách tak to je většinou obvyklá spotřeba na 1000km a já to dnes stihl za jednu bláznivou jízdu. No a jako takový výživný bonus jsem stihl Brumlu položit na dvorku při parkování.. Naštěstí nemá žádné další jizvy, takže to není vidět ale i tak mé srdce krvácí. Jak jsem psal, dolil jsem skoro půl litru oleje a zkusím zapracovat na tom abych nebrzdil motorem (protože to je prý taky důvod proč by to mohlo tak papat, kecy? Nevím ale chci se tomu podívat na zoubek..) teď budu jezdit slušně (zkusím se nerozvášnit a točit max do 4 tisíc otáček) a budu sledovat spotřebu oleje. Pak už mám v plánu jen vyměnit olej. Teď používám Motul 5100 10w40 a zkusím vyměnit za Motul 5100 15w50 .
To jest pro dnešek vše, díky za pozornost. :-)

7.5.2022
Dnes jsem se jel projet opět s kolegou a jeho XJčkem, jelikož byl už pěkně slunný den a docela to pálilo tak jsme to vzali směr Kadaň a šup do hor. Jsou tam moc krásné zatáčky (Výsluní, Hradiště atp. - jména obcí. :-D ) A právě tam jsem objevil své limity? Jelikož teď zkouším jet na kochačku (měřím spotřebu oleje, tak táhám nebo se snažím max do 4 tisíc. :-D ) a rovnou dvakrát jsem najel do vracečky s vyšším kvaltem než bylo potřeba a jak jsme tam lítali tak jsem z toho byl takový "otrávený" ... Jelikož zatáčky mi najednou moc nešli, nebo jsem jen neměl "dobrý" den? Nevím, každopádně jsem se nějak nechal rozhodit a zatáčky jsem si vůbec neužil, pak jsme sjeli na párek v rohlíku a moje "morálka" byla hnedle lepší. :-D Tak jsme tam vášnivě debatovali o tom co asi můžu dělat špatně a pak mi Jirka říká: "Hele, vždyť jsi viděl Bibli zatáčení, proč nezkusíš to proti zatáčení?" Tak jsem se na něj podíval úplně s vykulenýma očima a říkám "Ty vole, vždyť víš jak to mám s pamětí, nevím co jsem dělal 20 minut zpátky, natož abych si pamatoval na co jsem koukal a nekoukal..." :-D Tak mi to teda znovu vysvětlil a EJHLE! Najednou motorka šla více do náklonu a byla taková víc "hravá" (Možná jsem si to vsugeroval a onen párek nás s Brumlou vrátil do hry! :-D ) Nakonec jsme jezdili asi do 22h do noci a já jsem si to náramně užil! Ještě jsme stihli vytáhnout kolegu s Ninjou a pojezdit tak v partě. :-) Nakonec to nebyl vůbec špatný den, už se těším až se vrátím nad Kadaň a přijde odveta! :-)

8.5.2022
Tak konečně, byl jsem pozván na sraz Amerických aut v Ústí (Trmicích), že jede parta motorek a jestli bych teda nechtěl taky. No jasně, tady není o čem, na auta se podívám moc rád a ještě najedu nějaké ty kilometry! :-) Vyjížděli jsme ze Žatce od benziny v 10h po cestě jsme se zastavili v Teplicích na kafíčku a trošku rozebrat kdo jak jede a nejede, no vždyť to znáš. :-) Posíleni kafíčkem jsme přijeli na místo určení Globus v Trmicích. Zaparkovali jsme motorky, zaplatili vstup a začali jsme procházet auta, no teda, bylo to fakt krásný! Počasí se teda moc netvářilo ale nenechali jsme si zkazit den.. Po nějaké té hodince procházení jsme si to štrádovali přímo do Globusu na oběd. Tak jsem si dal fajn gulášek a vyrazili jsme směr Petrovice. Je tam staré letadlo předělané na kavárnu, řeknu vám že je to teda fakt stylovka! Potom co jsme si dopřáli latéčko a probrali všechny auta a motorky co kdo objevil, jsme vyrazili směr domov. Dnešek byl fakt krásnej, nakonec nás osvěžilo všudy všeho pět kapiček a my jsme tak zůstali suchý.. :-)
Na závěr vám sem hodím pár fotek jak z Amerik, tak vůbec z celého dneška. :-)

Teplice - zastávka na kafe

Trmice - Globus

Pár Amerických démonů! :-)

PS: Mohl bych vám toho sem naházet víc, ale my jsme tu kvůli jedné stopě, no ne? :-D

A nakonec super kavárna v Petrovicích!

PS: K dnešnímu dni máme s Brumlou najeto 1603km a průměrná spotřeba mi vychází na 5,6l/100km od posledního dolití oleje (0,45l při 52 699km jsem ujel 445km) a zatím (ťuk, ťuk) nechybí vůbec nic. :-)

10.5. 2022
Ahoj bando, dnes jsem po práci musel vyjet. Bylo fakt nádherné slunné počasí! Po práci na mě čekal kamarád s Hornetem a jeli jsme vyzvednout kolegu s V-Maxem, takže jsem věděl že dnes se bude dolévat.. :-D (olej) Plán zněl jasně... do Kadaně, potom Podbořany a takhle dokud někomu z nás nezakucká motorka, protože jsme testovali dojezd na nádrž. Můžu vám říct že jsem se dostal dost možná na limit pneumatiky, protože mé "poserproužky" jsou úzké asi jako tanga pornoherečky. :-D Nicméně vím že dřív nebo později budu muset nechat Brumlu přezout.. Takže, nastala doba pátrání po dobrém obutí, já mám naštěstí jasno v tom co chci a nechci jezdit, takže vím že na Brumlu přijdou čistě silniční bačkory. Mám v hledáčku Batlaxy, protože jsem se dočetl samou chválu a navíc je k mému štěstí jezdí kolega s V-Maxem a chrochtá si. :-) No, vrátím se k jízdě :-D Cesta Podbořany - Kadaň byla velmi zajímavá, protože jsme všichni zatáčky znali, mohli jsme si více "dovolit", nejdříve jsme začali takové "svižnější" tempo (cca do 110km/h) ale jak jsme to jeli podruhé tak už jsme začali trochu vlčit. Naneštěstí, jak už jsem psal, objevil jsem limity pneumatik. V zápalu vášně jsem skoro ztratil kontrolu v zatáčce a projel jsem ji rovně. Měl jsem z prdele kliku, protože do zatáčky bylo krásně vidět a nic v protisměru nejelo... Takže jsem zastavil a musel jsem prodiskutovat událost s kolegou. :-D Potom co jsem se oklepal, mohl jsem opět usednout na svůj stroj a dojet zbytek tratě. :-) Když už jsem měl na počítadle okolo 240km (nájezd) říkal jsem si že už by mohl zakašlat (Brumla) ale stále nic a jelikož už jsme byli v Kadani tak jsme rovnou dotankovali. I když jsem se dnes nedozvěděl jaký mám skutečný nájezd do rezervy, užil jsem si den maximálně, protože každá další cesta nás naučila lepší průjezd zatáčkou a i tak si myslím že minimálně 300km najedu, když pojedu výletní tempo. :-) Nakonec vám chci jen říct, dávejte na sebe pozor a jezděte hlavou, nejezdíme přece na okruhu a tak by bylo zbytečné abych koukal na další pomníček u silnice... Na závěr posílám pár fotek. :-)

PS: Když vezmu za plyn a dostanu se třeba za 6-7 tisíc otáček, mám za sebou docela solidní černý mrak, možná to dělá laděný výfuk nebo mám jen bohatou směs? Ať už je to jak chce, nakonec jsem vážně doléval ale bylo to naštěstí tak zanedbatelné množství že jsem si ani nepsal kolik to vlastně bylo... Odhadem bych to viděl okolo 0,5dcl ? Nevím, s motorkou jsem hrozně moc spokojený a už se těším až budou nějaké "zbytečné" peníze na přezutí a bude z toho úplně jiný stroj!
Ještě jsem zapomněl říct že po svižnější jízdě mám oblitý motor od oleje, domnívám se že olej protéká někde kolem ventilového víka, o zimu půjde Brumla do Kavalu ve Varech (autorizák) a tam se mu dostane pomoc. :-)

18.5. 2022
Ahoj bando, po delší době (cca týden :-D ) jsem kvůli svým depréézíím vyjel. Kontaktoval jsem kolegu aby vzal Maxe, že mám chuť na nějakou divočinu. :-) Klasicky jsme zaujali pozice na Jesenické benzině a posilněni kávou jsme spřádali plán kam se vyjede. No a mezi řečí se Jirka zmínil o nedalekém lomu Bedlno. Kam jsme se nakonec vydali, je to vážně nádherný pohled ale celkem mi lepilo když jsme projížděli cestou necestou.. :-D Jak už jsem zapomněl jak je šotolinka zákeřná a Brumla těžká. :-D Oproti mé bývalé (Dominator) je TDMko o dost masivnější motorka, minimálně pocitově.. Ale stálo to za to, až na ty komáry.. :-D Nic extra jsme nenajezdili protože kolega se necítil moc dobře ale aspoň jsme zase něco probrali u motorek. :-) Ještě jsme stihli navštívit jiného kolegu který vlastní V-Stroma 650. Moc pěkná motorka! :-) Do budoucna určitě přibereme Stromíka do party a vydáme se vstříc dalším dobrodružstvím. :-)
na 28.5. máme v plánu navštívit noční spanilou jízdu Mostem, takže asi opráším kameru abych vám mohl ukázat nějaký ten záběr. :-)
Toť vše a posílám pusinku a pár fotek. :-D

Kafato s holkamama :-D

Fofroud :-D

Fofroud číslo tůůů

Konečně panoramata :-D

26.5. 2022
Dnes to byla jen taková rychlovka, po práci jsem osedlal Brumlu a letěl na dílnu ke kolegovi. Tam jsme sundali nádrž, vyměnili svíčky, zkontrolovali vzduchový filtr a nainstalovali zásuvku. :-) No a když už jsem měl kvůli svíčkám povolený chladič a koukala na mě ta ošklivá špinavá a tak vůbec špatně vypadající mřížka, musel jsem ji prostě obrousit a nastříkat. :-D Přikládám pár fotek. :-)

Tak tady je ten "nahatec" :-D

Jakože "detajl" :-D

Svíčka "nabr van" (fuuuj) :-D

Svíčka numero cvaj :-D

"Teď se tvař jakože něco děláš" :-D

Profesionální lakovací komora, samozřejmě bezprašné prostředí. :-) :-D

Takhle vypadá na motorce! :O :-)

Konečně můžu nabíjet! :-D

28.6. 2022
Tak je to tady! Dnes je ten den kdy poprvé navštívím nějaký ten motosraz! :)
Dnes konkrétně vám povím o noční vyjížďce Mostem! Akce byla nahlášena na PČR, takže mě to trochu uklidnilo, že bych byl nějaký posera ale nerad bych ujížděl před cajtama ve městě kde to moc neznám. :-D (humor :-D)
Jelikož bydlím asi 20 minut od Mostu, konkrétně v Žatci a na stránkách (Night ride Most 2022) kluci psali že sraz bude na Benzině, věděl jsem že pojedu v bandě. :-)
Sraz byl plánovaný ve 20:20 a já jsem kolem 17h nervozní jako prase psal kolegovi v kolik se u něj mám zastavit. Respektive jsme se nějak dohodli že pojedu k němu a společně pak pojedeme na pumpu. Kolem 18:30 jsem vyrazil ke kolegovi a sakra jsem si rochňal jak Brumla jede po výměně svíček! :-D Je to vážně jiná motorka, člověka až překvapí jak taková "blbost" dokáže změnit motorku. :-) No nic, když jsme dorazili na pumpu byli jsme tam sami, což mě trocha znepokojilo, protože do našeho srazu zbývalo asi 20 minut. (Joo, byli jsme tam brzo, noo... :-D )
Po nějaké té minutě přijelo pár dalších motorek, až nás tam bylo třeba 8. :-D Dali jsme si cigáro, pozdravili jsme se, zkoukli si mašiny a jeli jsme směr Most. Když jsme tam dorazili, tak to byla vážně paráda! Byli jsme tam asi o hodinku dřív než měla akce začít ale tyjo, tam bylo mašin! :-D A to nikdo z nás nečekal že to je nic oproti tomu co dorazí! Řekl bych že akce se vážně povedla, dokonce jsem potkal "kolegu" z Teplic který má úplně stejné TDMko, měl přešité sedlo takže jsem se konečně mohl posadit na jiné než originální sedlo a už teď vím že ho určitě potřebuju! :-D No nic, přikládám pár fotek a zkusím hodit i nějaké to video! :-)

Brzký příjezd, ale mašin bylo požehnaně! :-)

Detail našich krásek! :-)

Tuli, tuli :-D

Nějaké to video :-)

19.7. 2022
Ahoj kucí a holky!
Nebojte se, pořád žijeme a jezdíme! I když je pravda že teď jsem na tom byl časově dosti bídně a tak jsem měl (byť nerad) asi tři týdny šlus...
Ale nakonec vše dobře dopadlo a tak jsme s Brumlou zase vyrazili! :-D :-)
Stále papá olej ale to budeme řešit až o zimu, stále máme staré bačkůrky ale to budeme řešit až o zimu! :-D Zkrátka všechny "neduhy" které mi nebrání v provozu nechám až na zimu a teď si užíváme "zbytky" léta. :-) Najezdil jsem toho řekl bych né moc, máme zhruba 2700km. (zatím) Plánuji vzít zrcadlovku a trošku vám Brumlu ukázat "detailně". Na zatím vám sem hodím jen pár "momentek" , tak užívejte počasí a kolama dolů! :-)

Stejně je to kus nádherného stroje! :-)

Já si nemůžu pomoct ale tohle je prostě prdelka! :-D

Přece ho nenechám doma samotného, hlídá mě i v práci. :-)

29.9. 2022
Tak kluci a holky s lítostí oznamuji že už Brumla spinká. Velice mě těší, že jsem ho mohl nechat zazimovat u nás v práci, kde bude celou zimu krásně teploučku od kamínek! :-) Celkový nájezd za naší první sezónou činí - 3333km! Já vím, nízké ale za to velice pohledné číslo! :-D Příští sezónu bychom rádi přezuli na nové bačkůrky a samozřejmě najeli mnohem více kilometrů! :-) Tak zase na jaře, mějte se hezky! :-)

25.10. 2022
Kluci a holky musím vám něco sdělit! :-D
Počasí nám sice přeje ale časově jsem bohužel úplně v háji, takže vám nemůžu říct že bych jezdil... Brumla stále spinká a dost možná zůstane až do jarního období. Teď už ale ona informace! :-D Povedlo se mi pořídit originální výfuky na Brumlu, za velice přátelskou cenu. (Tu vám raději ani nebudu říkat. :-) ) Takže příští rok se konečně podíváme dál než za hranice okresu. :-D Máme v plánu Rakousko, Německo a třeba i nějaké to móóóře! :-D Konec hlášení! Tak si užijte zbytek podzimního období. :-) Na závěr přidávám pár fotek. :-)

18.1. 2023
Zdravím v novém roce!
Nějakou dobu zpátky jsme se v práci trošku nudili a tak byl dostatek času pro to, abychom se konečně pustili do výměny laďáku za originál.
A jak to celé dopadlo? - No, podívejte se sami. :-)
Zatím jsem je slyšel jen na volnoběh, už se těším až se s nimi konečně projedu, tak sluníčku zdar! :-D :-)

15.2. 2023
Čauky všichni, jelikož je zima dlouhá a motorku vidím každý den, můžu vymýšlet kraviny a ladit neduhy. :-) V první řadě jsem chtěl a musel vyřešit důležitý problém - spojkové lanko. Lanko jsem už kdysi objednával, byla to druhovýroba a za mě už nikdy více - vyhozené peníze, bylo kratší než originál a nemělo původní koleno. Tak jsem byl nucen objednat originální kousek, ten mě vyšel na "pouhých" 1400,- včetně pošty z PartsDepot, je to sice raketa ale originál je originál. :-) Ke vší smůle jsem po převzetí lanka přišel na to, že pružinka která se opírá o ovládání lanka (dole u motoru) je samozřejmě prasklá, tak jsem tedy objednal originální pružinku zase z PartsDepot (pružinka cca 90,- a pošta 150,- ... no neber to. :-D ) Když je blbá hlava, trpí celé tělo a tak jsem tedy platit již podruhé poštovné. Moto je nyní kompletní a až na "pár" detailů je téměř připravena na sezonu!
Přikládám pár fotek a stále čekám na sluníčko. :-)

22.2. 2023
Ahoj bando!!!
Tak jsem se nechal zlákat, oblékl termoprádlo a v 10 stupních urazil prvních 94km v této sezoně! Ale nebylo to jen tak, naštěstí mi kolega pomohl... :-D
Vyndal jsem Brumlu z vyhřátého koutu, nastartoval, rozloučil se a hned potom co jsem zařadil jedničku, TDM chcíplo... Pokus číslo dva, znovu...
To už taková sranda nebyla, nakonec kolegu napadlo že by mohla být přilepená spojka, sedl na TDM, roztlačil jsem ho, zařadil dvojku a ejhle! ONO TO ŽIJE!!! :-D
Z práce jsem vyjížděl o něco dříve než obvykle, což mi pomohlo k "rozježdění". Sám jsem si dal pár vesniček, nějakou zatáčku ale samozřejmě s respektem, protože nám stále zůstává sajrajt na silnicích. Potom co jsem se trošku projet a osvěžil si ovládání motorky, vyzvedl jsem kolegu v práci a už jsme to prali k němu domů pro Maxe, pak už to znáte. Nějaký kilometr a hned to rozebrat na naší oblíbené Jesenické benzíně s kafem v ruce! Inu, konec dobrý, všechno dobré! Takže svůj první moto výlet jsem si určitě užil, byť jsme se motali "jen" kolem komína. Takže Brumla už nespinká, Brumla vyčkává! :-)
PS: Co se týče výfuků, jsem nesmírně spokojený, Brumla je teď sice pomalu bez projevu, oproti laďáku ale přijde mi že lépe zatáhne odspodu. Ale hrozně mu to sluší!

Tady poprvé nastartoval po zimě!

První letošní moto kafe (protože na moto vše chutná lépe :-) )

Prdelky naše :-D

První kilometry

28.2. - 1.3. 2023
Ahoj bando,
Tak nám zalezlo sluníčko, to znamená že se nejezdí a můžeme se věnovat svým holkám, teď nemyslím přítelkyni ale motorku. :-) :-D Jelikož parkuju u kolegy, poprosil jsem ho o asistenci. Sundali jsme obě kola, brzdiče a vypustili brzdovou kapalinu. Původní majitel tvrdil že ji dělal, je fakt že neřekl ve kterém roce. :-D To co z toho vylezlo, byla dle mého snad ještě původní kapalina. Poté co se odčerpala všechna tahle "srajda", sundali se všechny brzdiče a já si je konečně mohl vzít do parády. :-D Za pomocí Carlanu, teplé vody a kartáčku vzniklo tohle. Bohužel nemám fotku předtím ale musíte mi věřit, opravdu prokoukli!

Samozřejmě jsme se rovnou podívali na destičky, ty jsou dobré, takže je mohu nechat na příští zimu. Na závěr ukážu mého "mrzáka" a pomalu to půjdeme složit. :-) :-D

21.3. 2023
Tak je to tady, teplota roste, sluníčko svítí a Brumla dostal nové papuče!
Konkrétně se jedná o Bridgestone BATLAX BT023F (předek), Bridgestone BATLAX BT023R (zadek). Jsou to čistě silniční gumy, nepředpokládám že bych se s Brumlou vydal na nějákou extrémní offroad cestu. :-D Když už tam byl chudák odstrojený, dostal novou brzdovou kapalinu, samozřejmě musím poděkovat Jirkovi, který mi poskytl garáž, nářadí a ruce. :-) :-D
Jak se Brumla chová? To zjistíme zítra! :-)

22.3. 2023
Zdarec kucí a holky! Dnes jsem při jízdě z práce porušil snad všechno co šlo, místo volantu už jsem viděl řídítka! :-D Brumla už na mě čekal s novými pneumatikami, takže dnešní jízda bude kochací! Dnešní sestava tedy vypadá takhle - Brumla, V-Max, GSF 600 Bandit, GSF 1200 Bandit. Najeli jsme kolem sto kilometrů po krásných Kadaňských silničkách. Samozřejmě jsme si museli udělat pauzu na kebab, protože s prázdným bříškem to přeci nejde... :-) Když se začalo smrákat a už pomalu nebylo vidět, jeli jsme směr domov. Takže dnešní den hodnotím kladně! Vrátím se zpátky k Batlaxkám - Nemůžu říct ani půl slova, gumy opravdu drží, motorka se krásně láme do zatáček, jsem rád že jsem zvolil právě Bridgestone! Konec hlášení!

23.2. 2023
Ahoj bando, tahle jízda byla jedním slovem famózní, zatáčky jsem si užil dosyta! Jeli jsme směr Kadaň, tam jsme si zkusili "enduro" kvůli fotce. :-D Objeli jsme vojenský prostor, musím říct že atmosféra byla skoro filmová, když se začíná pomalu zatahovat, nikde ani živáčka a všude kolem jen rozbité cesty a lesy, je to celkem zajímavý pocit, když k tomu připočtu že všude kolem vás jsou cedule "Vojenský prostor, vstup zakázán!" :-D Naštěstí nás nikdo nesestřelil a my jsme uháněli zpátky do Kadaně na párek v rohlíku. Takže když to vezmu kolem a kolem, zatáčky, dobré fotky, super nálada a konečně párek v rohlíku! Říkám vám, všechno chutná lépe, když si pro to dojedete na mašině, přisáhám baču! :-) :-D

Enduro vložka

Vojenský prostor

Zlatý hřeb večera! :-D

3.6. 2023
JARU ZDAR!!!
Nebojte se, stále žiju a Brumla taky. :-D Něco málo už jsem najezdil, abych byl upřímný, moc jsem neměl čas ani náladu... Dělal jsem všechno možné, jen ne to, co bych chtěl. Každopádně sluníčko už je od rána v pozoru a to znamená ,že můžeme bez starostí okupovat silnice od nevidim do nevidim! :-) S kolegou Jirkou jsme si řekli že si letos musíme splnit alespoň jeden sraz. Shodou okolností se jednalo znovu o Mosteckou akci. (NighRideMost) Minulý rok to byla právě tahle akce a letos se nám to poštěstilo znovu. Oproti minulému roku se akce dost rozrostla, bylo zde přes 400 motorek! Dle mého velice líbivé číslo, takže jsme ani letos neváhali a nesměli jsme tam chybět. Klasicky jsme měli sraz na Benzině, minulý rok jsme z Benziny startovali cca v šesti motorkách, no a letos to bylo kolem dvaceti motorek! Takže už cestou do Mostu jsme byli příjemně překvapeni, jak to hezky vypadá při takovém počtu motorek. Když jsme dorazili na místo, bylo to úplně jak v Jiříkovo vidění!!! Tolik mašin, samozřejmě to neslo i stinné stránky, jako že jsme hledali dlouho fleka na parkování a hlavně šílený zmatek, všude se pohybovali lidi a tak jsme si museli dávat velký pozor aby nebylo zle. Hned potom co jsme si našli místo, museli jsme to jít samozřejmě okouknout, měli jsme dost velkou časovou rezervu a tak jsme nemuseli vůbec nikam pospíchat. Připadal jsem si jak dítě v cukrárně, absolutně jsem nevěděl kam koukat dřív! Tolik mašin, abych řekl pravdu, měl jsem husí kůži. Tolika motorek pohromadě, to je vážně něco! Prošli jsme všechny mašiny a můžu s klídkem říct že TDMko není až tak tuctová mašina, minimálně není tolika vidět, na samotném srazu jich bylo se mnou celkem 4. (z toho byly dvě 900) Trasa byla o něco delší než naposledy, jelo se Mostem křížem krážem a klasicky se to zakončilo na Mosteckém jezeře. Musím ale říci že to chvílema bylo utrpení, musel jsem pořád dávat pozor i za druhé, jelo se takovým nestálým tempem, pořád jsem řadil ale i tak jsem si to neskutečně užil! Bylo parádní být součástí něčeho tak VELKÉHO! Skoro u každého přechodu stáli nějaký lidi a fotili a nahrávali si to, zkrátka z toho mám úplně parádní pocity! Přidávám pár fotek. :-)

4.6. 2023
Po včerejší Mostecké vyjížďce jsem byl docela kantáre, řekl jsem si že dnešní den bude takovej mírnější. Měl jsem doma už poměrně dlouho připravený olej a filtry, takže jsem si řekl že dnes je ten den D. Zavolal jsem tedy Jirkovi a zajel jsem k němu, olej jsme vyměnili. Měnil jsem Motul 10w40, 5100 za hustější, Motul 15w50, 5100. Dočetl jsem se že by to mělo eliminovat případné ztráty oleje na které Brumla trpí. Poté co jsme ho vyměnili, (nalil jsem dle manuálu 3,6l včetně filtru) se vůbec nechtěl ukázat v kontrolním okénku i přes to, že jsem nalil správné množství. Začal jsem být tedy mírně nervozní, naštěstí nikde nic neteklo a tak mi bylo jasné že se to ukáže nejspíše po jízdě. Jirka nadhodil že by jsme to mohli jet projet kouset na "naši" pumpu kde se sjíždíme na kafčo. Říkám si že není problém, v motorce olej je, tak co by se tak mohlo stát. Dojeli jsme tedy na kafčo, postavil jsem Brumlu na hlavní stojan a ejhle, olej byl přesně v půli! Ještě bych rád řekl že je to úplně jiné kafe, oproti staré 10w40 mi kvalty nešli vůbec ztěžka, řekl bych že to převodovce jen prospělo. Ne že bych tam měl starý olej, ale vážně to je úplně jiné, naštěstí teda lepší. :-D Jak jsme tam seděli, tak jsme se domlouvali kam se přesuneme dále, tak jsme jeli směr Křivoklátsko, zatáčky nádherné, krajina ještě lepší jen ty silnice tam... sem tam jsem si připadal že jedu po tankovce, štěrkem se taky nešetřilo ale to nám den nezkazilo. Dorazili jsme do tamní restaurace na malinovku, dlouho jsme ji neměli a byla lepší než jsme si představovali! :-) Za dnešní den máme přes 200 nádherných kilometrů! Už se nemůžu dočkat až to zítra zase vytáhnu! :-)

Kilometry pří výměně oleje

Výměna oleje

Čůrací pauza :-D

Krásné místo které si o fotku opravdu říká! :-)

3.7. 2023
Ahoj bando. Musím se vám s něčím přiznat...
Již delší dobu jsem měl takový mentální breakdown... zvažoval jsem jestli mě vůbec Brumla baví. Nevím co se to se mnou dělo ale měl jsem prostě takové zvláštní období, přemýšlel jsem o změně. Původně jsem se zakoukal do XJ 900 Diversiona, chtěl jsem ho vyměnit za Brumlu. Mluvil jsem o tom s lidmi co mají čtyřválec, hledal jsem si různé důvody proč bych to udělat měl a doma se mi zatím na Brumlu jen prášilo... Já vím, neodpustilené! Ale to že tohle čteš na profilu TDM 850 znamená, že jsem dostal rozum? :-D Dnes jsem vyjel opět se svým kolegou z práce, vzal klasicky V-Maxe, takže o zábavu bylo postaráno. :-) Začalo to jako vždy a my jsme směle vyrazili na kafíčko na naši oblíbenou pumpu. Po kafíčku jsme polemizovali kam to vlastně nasměřujeme, jelikož a poněvadž je před výplatou, ani jeden z nás toho moc v peněžence neměl, natož v nádrži... :-D Ale co bůh nechtěl, Jirka mě nechal jet prvního, jak mi to v hlavě šrotovalo všechno co se za tu dobu událo, nechal jsem se vést Brumlou. On mi musel ukázat že se mu nechce aby na něm rajtoval někdo jiný než já! Takže jsem se trochu rozvášnil a úplně bezmyšlenkovitě jsem pálil co to dalo (samozřejmě mám rozum a nejsem sebevrah :-) ) zatáčky jsme si užili náramně! Udělalo mi radost koukat se do zrcátek a vidět že Jirka se pomalu vzdaluje. :-D Když jsme přijeli k Jirkovi domů, oba jsme opilí adrenalinem začali své pocity sdělovat, po nějaké době jsem si řekl že je čas jet domů, bylo kolem půl osmé večer a ještě se mi úplně nechtělo. Gumy byly ohřáté, Brumla v náladě a já nakonec taky...takže proč si cestu domů nezpříjemnit nějakou zajímavou obklikou? :-) Nakonec jsem sáhl do svého spořícího účtu a načepoval jsem plnou, protože mi bylo jasné že po dnešním dni bude zítra repete. :-) Nakonec vám přidávám pár fotek a naštěstí jsem ze svého "DEPRESIVNÍHO" období vystřízlivěl, je pravda že člověk neví co má, dokud to neztratí... u mě to naštěstí bylo jen SKORO, takže kolama dolů a nevymýšlejte blbosti, proč čtyřválec když máš dva, viď? :-D :-)

23.8. 2023
Ahoj přátelé, kamarádi a náhodný čtenáři!
Chytlo mě takové "smuteční" období a tak bych si s vámi rád zavzpomínal jaké to bylo odjet Rutanovu pětistovku. Jednou za mnou přišel takhle v práci kolega, že prý existuje něco jako R500 (čti Rutanova pětistovka) a měl by to být jako orientační závod. Navíc by měl jít výtěžek na dobrou věc, takže se vlastně povozíme, bude legrace a ještě si zlepšíme karmu! :-) Takže začalo naše plánovaní, dali jsme dohromady partu (Já - TDM 850, Jirka - XJ 900F, Kája - Tiger 800XC). Objednali jsme ubytování a na(NE)štěstí ? Pro nás už nezbylo místo v hlavním kempu, kde se celá akce konala - Kemp Vltava a tak jsme byli nuceni ubytovat se v kempu Viking. Vrátím se úplně na začátek, ne že bych vás chtěl zamotat ale tak nějak se mi to zrovna poskládalo v hlavě. :-D S partou jsme se sjeli u Jirky doma, začalo to jako každý jiný mototrip, kafe na naší pumpě a tradá...někam. :-D Tentokrát to byl směr Šumava, cesta byla poměrně vyčerpávající, slunce pálilo a nejen na hlavu... :-D abych byl upřímný, takhle dlouho jsem prdel spocenou neměl. :-I Až na pár vyloženě vyhrocených situací, kdy našeho "vedoucího" zájezdu Káju skoro dvakrát za sebou sundalo auto, šla cesta podle představ. Přijeli jsme do kempu a už na recepci nás uvítal starší pán, který nám prozradil že je taky motorkář a proto po nás nebude nic chtít a můžeme si holky hodit až k chatce! Což bylo parádní, nemuseli jsme platit nic za parkování a ještě jsme měli holky pomalu v posteli. :-D Zapomněl jsem sdělit že kempy byly od sebe zhruba 2-3km, první zastávku jsme museli udělat v kempu Vltava kvůli dokončení registrace R500. Potom jsme v klidu dojeli do našeho hlavního ubytování. Ráno jsme už tedy oficiálně vyrazili vstříc R500, úkol zněl jasně! Najet minimálně 500km, odpovědět na všechny otázky a užít si to jak se patří! Jenže... My jsme se honili zbytečně jak ocasové, nikde jsme pomalu nečekali aby nám "neutíkal" čas, upřímně jsem si moc akci jako takovou neužil. Nebyli jsme jediný co jsme se takhle ptali kluků... bylo zhruba 8 stanovišť (pokud se nepletu) na každém z nich byli tři otázky jedna z PROVOZU, druhá ze ŠKOLY a poslední kategorie byla ZDRAVOVĚDA. My jsme zvolili celkem "lišáckou" taktiku. Jelikož jsme (byť si to nechceme přiznat, ale kdo není soutěživí, že? :-D ) Vyfotit co nejvíce stanovišť v co nejkratším čase a na před posledním stanovišti je všechny vyplnit a odevzdat. Občas byl na kartách návod kudy přesně jet aby se splnili kilometry, což jsme ovšem nedodrželi, jelikož jsme jeli podle navigace a ta nás hnala vždy tou nejkratší cestičkou. To bych samozřejmě nedával za vinu organizátorům, silnice vybrali pěkné, zatáčky se nám taky moc líbili! Co už bylo horší byli motorkáři, bohužel je to tak...Sám tomu moc nevěřím že "střílím" do vlastních ale někteří z nich nebo chcete-li "z nás", jezdí jako opravdoví sebevrazi... Nebudu se zbytečně rozčilovat... Akci jako takovou, byť byla na dobrou věc, jsem si moc neužil... Na závěr přikládám pár fotek ať máte alespoň něco "pozitivního". :-) :-D

Když jsem se vrátil domů, byl jsem přivítán budoucím motorkářem. :-)

29.2. 2024
AHOJ, AHOJ, AHOJ!
Dlouho jsem tu nebyl, moc jsem toho nenajezdil ale událo se toho dost.
Takže, asi to smrdí benzínem, když tohle čteš, ty jeden. :-D
Nebudu vás napínat a je to skutečně tak, vykouklo sluníčko, déšť nám umyl sůl ze silnic a jsme zpátky! :-) I když né v plné síle, ale blíží se nám to! Brumlu jsem probudil ze zimního spánku celkem lehce, ještě si teda posypu popel na hlavu... Zapomněl jsem na toho mojeho chudáka a celou zimu byl venku v pergole úplně bez plachty a ještě byl doslova posraný od ptáků... :-D Vrátím se k tomu startu. Jak už jsem říkal - probudil se celkem "Lehce". Uprímně jsem se rovnou oblékl do motorkářského, protože jsem mu prostě věřil, k mému štěstí Brumla netrucoval moc dlouho a po nějaké době chytl a už to bylo! Všude kouř a smard, to co mně chybělo celou zimu! :-D Udělali jsme pár kilometrů kolem dokola a osvěžili jsme si, jaké to vlastně je - být chvíli živý a šťastný. :-D :-) Na závěr samozřejmě přidávám pár fotek.
FOTKY JSOU Z VÍCE LETOŠNÍCH VÝJEZDŮ, ABY VÁS TO NEMÁTLO. :-)

Slávek-TDM
Slávek-TDM napsal 11.05.22 v 23:03

Ten cernej oblak koure pri skoro plnym plynu je stopro z bohaty smesi. Karburatory Mikuni dost trpi na opotrebeni jehel a emulznich trubic. Originaly jsou drahy jak prase a malokdo je meni. Trochu pomuze vymenit hlavni trysku za mensi (140ku z typu 3VD, pamatuju-li si spravne).
Tady se ro rozebiralo:

Slávek-TDM
Slávek-TDM napsal 07.05.22 v 07:51

Se spotrebou oleje nic moc lehce neudelas. Muzes tam lit 20W50 treba Motul 3000, ale pul litru na 1000 tam padne vzdy. Jediny co trochu pomuze je dat novy krouzky a nechat nahonovat valce. K tomu si pripocti tesneni pod hlavu a srovnani hlavy a jsi v tom za bura.

Ryntyn
Ryntyn napsal 02.05.22 v 08:40 10b.

krásnej kousek! Ať slouží a dělá radost

Melia
Melia napsal 25.04.22 v 18:56 10b.

Motorka pěkná ale ročník to bude tak 98, 99 měla už digitální tachometr a budík paliva místo teploty motoru

m.z.
m.z. napsal 23.04.22 v 20:04 10b.

Pěkný Brumla . Vždycky sem ho měl ve výběru a vždycky to nějak nedopadlo . Mimochodem dneska sem téměř stejný držák telefonu (ale nechtělo se mi čekat z Ali, takže Decathlon za čtyřnásobek ) montoval také. Takhle uprostřed mi ale nešel s telefonem v držáku vyndat klíček, což mě vadilo a tak je vic vlevo až za úchytem rodel. Vpravo zase kryl kontrolku