renocar_unor

Yamaha TDM 850 (2000)

Vlastník hondista
Vloženo 9.12.2011
Aktualizováno 19.11.2016

Když ji miluješ, není co řešit.Nevyzpytatelný žrout oleje.Přesto ji miluju.

První dojmy - Uchvátila mě naprosto božím soundem,měla na sobě americkej laďák Willeyco. Bohužel jsem po pár měsících ježdění přestával slyšet na pravý ucho tak jsem ho vyměnil za španělský IXIL s vyměnitelnejma tlumivkama a udajnou homologací.Od té doby opět slyším trávu růst a při jízdě se usmívám.

Jak jsem k ní přišel.
Byla to takzvaná Láska na první šoust. Znáte to. Byla pro mě jako taková ta obyčejná holka co stojí na zábavě někde vzadu v davu krasavic. Sice ji registrujete ale nikdy by vás nenapadlo , že si s ní něco začnete. Máte přece na víc. Ale potom s ní,z bůhví jakého důvodu,skončíte v kopřivách za kulturákem. A je vám to taková jízda , že s ní už zůstanete. Někdy na chvíli , někdy navždy.
Já takhle vnímal mašiny s přívlastkem TDM. Věděl jsem o nich ale nijak netoužil. Nikdy mě nenapadlo ,že bych si ji koupil. Pak jsem si jednu červenou půjčil v bazaru v Lázních Bělohrad a rozdal si to s ní na silničce do Paky. Hotovo ,finito ,šlus ,vymalováno. Byl jsem ztracenej.
Ta síla když mě tahala ze zatáček, ten zvuk když jsem zaklapl heft ! Už nikdy tu první jízdu nezapomenu. Zamiloval jsem se.
A jelikož jsem byl právě volnej ( akorát jsem prodal Hondu 650 Revere,), rovnejma nohama,
bez rozmejšlení jsem skočil do životní etapy s Yamahou 850 TDM.
Zatím jsem s ní sedmou sezonu a navrčeli jsme spolu přes 48 000 km.Vetšinou po naší vlasti ale dali jsme i nějaký ty Alpy, Rakousko, Itálii. Naprosto bez problému a závad.Spotřeba do 5 litrů, ať solo v horách nebo naloženej po dálnici,nikdy jsem se přes 5L nedostal.Není mi moc jasný, proč někdo uvádí spotřebu kolem 8 litrů.Dle mého soudu to musí jít na vrub špatného seřízení.Parťák (PetrHK )má na TDM originál vyfuck a jezdí ještě o pár deci míň.A nebo to možná bude tím , že Bubla běžně konzumující velkou Milku několikrát za den váží o 20 kg méně. Kdyby nejezdil skoro stejně dobře jako já a občas mi nedal kousnout, tak už s ním nemluvím.
Jiný případ je dnes již legendární spotřeba olej. Zde asi udělal soudruh z Japonska chybu.
Spotřeba oleje se mi pohybuje od 0 do půl litru na 1000 km.
Do dnes jsem nevypozoroval při jakém provozu,zatížení nebo jízdních podmínkách olej zmizí.Takže po každé jízdě na všechny čtyři a kouknout jestli tam zbylo něco mazadla.Pro neznalé věci,okénko na kontrolu oleje nějakej srandista umístil až někam na vrch motoru, téměř pod nádrž.Taky by mě těšilo kdyby se všichni mému výtvoru po jízdě klaněli a padali před ním na kolena. A výměnu oleje by v klidu zvládla snad jen matka Tereza a to by ještě v sobě musela mít pořádnýho špeka. 2 vypouštěcí šrouby , 5 šroubů na víčku filtru a pokaždý když ho sundáváte tak poblejete olejem sebe, garáž,dvůr, sousedku a půl střední Evropy k tomu. Hrozný.
A celkem lahůdka je také přístup k baterii. Za to bych toho žlutýho hobita co to vymyslel nechal zbičovat papírovým kapesníčkem a odebral mu jeho rýžový moučník po obědě.
Ale pozor, tímto veškeré výtky končí a nastávájí již jen samé pozitiva. Je to prostě TDM.Téměř Dokonalá Motorka.Mnozí znají,že.Jízdní pohodlí, zátah motoru a jeho zvuk je naprosto návyková záležitost.Jistě, dnes je spousta výkonějších a modernějších strojů ale byla to TDM co založila kategorii FunBiků.A TDM se na rozdíl od mnohých stala LEGENDOU .
Více foto.

ladyss
ladyss napsal 25.07.15 v 20:36 10b.

Ten IXIL jí opravdu sluší. Moc pěkně sem si počet a pod Tvou charakteristiku TDM bych se podepsal , je to také moje životní láska takže rozumím tomu co píšeš. Ať Tě baví dál a snad někdy v Dolomitech .

Tomino78
Tomino78 napsal 04.06.15 v 14:27 10b.

Bravo... u tvé recenze TDMka jsem se málem pochc*l smíchy. Vtipně napsáno a vzhledem k tomu, že po TDMku pokukuju zaujala mě o to víc

AlexBike
AlexBike napsal 18.05.15 v 23:16

Pěknej dvouvál

-Nio-
-Nio- napsal 18.05.15 v 20:11

Kráska

context
context napsal 23.05.14 v 10:03 10b.

pěkná tdm tak ať slouží, pěkně jsi to napsal a přeji hodně najetých km bez nehod