Yamaha TDM 850 (1998)

Vlastník ganmiki
Vloženo 17.7.2014
Aktualizováno 13.2.2022

Cestovní motorka jak pro výlety kolem komína tak už i na delší trasy.

Yamaha XJ 900: Málo pěkných kusů v ČR, TDM přišlo dřív.

První dojmy - Po přechodu z CB si pomalu ale jistě zvykám, hlavně na vysoko položený těžiště. Jinak žádný problém, motorka padne do ruky v podstatě hned a díky vzpřímenému posedu je příjemná na ty moje kochací jízdy.

Motorku bych doporučil pro - Cestování a kochání, pro mě povedený kompromis mezi čistokrevným cestovním endurem a silniční motorkou.

Doplňky na motorce - Vyhřívané hefty, zásuvka,padáky, laďáky, deflektor plexi, mřížka světla, držák navigace, kryty rukojetí, přídavná světla,kryt motoru, ukazatel zařazené rychlosti,brzdiče z R1,upravené sedlo,lízátko zadního kola, kufry.

Když nám s mojí drahou polovičkou už byla CB malá přemýšlel jsem o nějakém větším cestovním nástupci, do úvahy přicházelo třeba větší CB 750, nakonec jsem se rozhodl přejít ke značce Yamaha, do hledáčku se ve finální fázi dostalo velké XJ900 a právě TDM 850, na obou jsem se svezl, dokonce několikrát jak jsem jezdil na různý inzeráty a nakonec koupil jedno TDM co má zajímavou minulost ( TDModří již vědí ).
Recenze zatím moc výživná nebude, najeto mám stěží 500km a spíš jsem ve fázi doladění zanedbaných věcí, z tohoto důvodu ani nemám více fotek. Předminulý majitel jí upravil do co největšího endura, já jsem spíš silniční jezdec s občasným výletem na polňačku tak jsem provedl malé úpravy v tomto směru jako např. zpětné snížení osazením zrepasované původní nezvýšené kyvky a přezutí z enduro pneu , dále jsem osadil větší zrcátka, koupil kufry a udělal ještě pár drobností.
Závada se již jedna projevila, ale myslím, že spíš už tam byla když jsem to kupoval, minulý majitel měl v moto dle jeho slov nějakou "silnější barterku", protože se mu údajně ta originální jednou sama při pár denním stání vybila, nevím nebudu to rozebírat, každopádně já jsem osadil novou 12AH baterii a po cca 100 km mi moto začalo blbnout, baterie vybitá, tak jsem provedl výměnu usměrňovače ( regulátoru ) a vyčistil kontakty, prostříkal svorkovnice kontaktolem a zatím vše v pohodě. Ještě mě čeká kontrola přední vidlice, trošku se to "vlní" tak kouknu na ložisko, případně na olej a provedu nějakou repasi.
Co se týče známé spotřeby oleje tak jsem to dolil jak jsem jí dovezl domů a teď to budu sledovat a čas ukáže jak na tom je, každopádně případně je to řešitelné výměnou gufer.
edit 20.7.2014:
Tak olej bere, je to sice "TDM klasika", ale mě se to zdá dost, takže nechám udělat gufera a změřit tlaky.
Dále zjištěn KO zadní tlumič, bude řešeno z kamarádských zdrojů starším funkčním.
edit 22.7.2014:
Zadní tlumič vyměněn z kamarádských zdrojů a super, zlepšení diametrální. Radost z koupě se prohlubuje. Velké díky partě z TDM fora.
edit 9.8.2014:
Nové - obě gumy Michelin Pilot Activ, řetězová sada zlatá DID, přední brzdové desky + přenýtování koncovky pravého zadního výfuku
edit 17.10.2014:
Nové písty, výbrus válců, těsnění pod vent.víko, těsnění pod válce, kroužky, lišta rozvoďáku, svíčky, vzduchový filtr, olejový filtr, olej,seřízení karburátorů, seřízení ventilů.
edit 16.3.2015:
Výměna oleje a filtru po zajetí.
edit 1.10.2015
Instaloval jsem nový blastery a deflektor.
edit 1.4.2016
U Ulricha ve Staré Boleslavi provedeny potřebné opravy:
Repase předních vidlic, oprava uložení krku řízení, výměna rozvodového řetezu, výměna všech blinkrů, nové vyhřívané hefty Oxford, výměna oleje a filtrů + celková předsezonní kontrola stroje.
edit 4.7.2016
Komplet nová spojka.
edit 4.11.2016
Výměna přídavných světel za LED, nové výfuky SITO a topcase Shad49.
edit 2.5.2017
Nové gumy Pirelli Angel GT, aktuální stav tacho 46010, výměna oleje a fitru.
edit 25.4.2018
Výměna oleje a filtru. Výměna předního i zadního brzdového obložení.
edit 6.9.2018
Výměna šoupátek a membrán v karburátorech, ultrazvukové vyčištění a seřízení.

Tak Máša má nového majitele, doufám, že Roman bude spokojenej a doladí si jí k obrazu svému.

ganmiki napsal 13.02.22 v 20:10

Ahoj Slávku, ano, ve středu odjela k Brnu.

Slávek-TDM
Slávek-TDM napsal 13.02.22 v 19:44 10b.

Prave prodano?

ganmiki napsal 17.11.16 v 07:06

Děkuji lantra

lantra
lantra napsal 16.11.16 v 21:15 10b.

Nádherný stroj, mám co dohánět

ganmiki napsal 15.11.16 v 20:58

Dík Reddo, ale základ máš dobrej