Yamaha FZ 600 (2001)

Vlastník Jube
Vloženo 18.1.2022
Aktualizováno 18.1.2022

Na svůj věk slušná motka v dobrém stavu, za dobrý peníz. Nenáročná, svižná a pro mne také stará známá, co se typu týká.

Honda CBR 600F: Byla moc pěkná, za slušný peníz, ale nakonec zvítězil naháč.

První dojmy - Po koupi v říjnu 2021 jsem s ní jel domů na "pas blind", jen s informacemi od prodávajícího. Cestou jsem trnul, aby se něco nepo... Ale vše bylo OK. Už nebylo žádné super počasí, chladno a trochu i pršelo. Přesto se Fazer choval slušně, žádné problémy a nepřístojné chování.

Motorku bych doporučil pro - Fazer je motorka bez zbytečných elektronických fičur. Bez barevného displeje velikosti tabletu s hromadou informací, kdy musíte s každou hovadinou do menu a přepínat a měnit nastavení trakce a kdoví čeho všeho (proboha jen ne za jízdy!), bez GPS a připojení k chytrému mobilu, bez připojení k satelitům a vzdáleným galaxiím. Tady jen jezdíte, řídíte a kocháte se. A záleží jen a jen na vás. Občas mrknete na otáčkoměr, na tachometr nebo palivoměr. Kdo to chce přesně takhle, je pro něj Fazer tou pravou motorkou.

Doplňky na motorce - Laděný výfuk SBK Leo Vince Titanum s tlumící vložkou. Kufr Kappa 48. Jinak vše v originále.

Věděl jsem, do čeho jdu. Fazera FZS 600 znám, už jsem na něm párkrát jel. Nezáludný stroj s pevným podvozkem, co se nevlní a drží v zatáčkách. Brzdy bez připomínek, vždyť jsou z R1. Motor svižný, točivý se sportovním duchem, použitý z Thundercatu. Vzpřímený posez bez křečí do rukou, nohou nebo s bolestí pozadí po pár kilometrech. Starší FZS Fazer se mi vždy líbil. S tou svojí maskou je nezaměnitelný. Tenhle kousek už není žádný mladík, sem tam škrábanec, stejně jako já. Ale na svůj věk ještě chlapík. Budeme si rozumět. Čekal jsem závady, problémy, ale zatím cajk. Chová se slušně, neklepe, nerachotí, nemá nikde citelné vůle a hlavně jede. Motor jde za plynem bez okolků a hned. Chytne na první škrtnutí studený i teplý. Brzdí skvěle, podvozek nic nenamítá i na hrbolech. Vzhledem k tomu, že už byl podzim, když jsem ho přivezl, moc kilometrů jsem nenajel. Tak jen přibližná spotřeba je při běžné jízdě maximálně do šesti litrů. Když se tahá pořádně za heft, spotřeba stoupne, ale ne o moc. To mne překvapilo. Je to všechno však spíš odhad. Pod sedlem je místo pro nářadí, lékárničku, zámek, žárovky, i pro plavky. Můj Fazer má laděný výfuk SBK Leo Vince Titanum s tlumící vložkou. To kvůli sousedkám důchodkyním, aby neměly stress. K motorce byl i kufr Kappa 48. Dělal jsem na něm jen jednu úpravu podle skvělého návodu na Fazer Klubu. Jedná se o zapojení vlákna tlumeného světla na žárovce H4 v pravé parabole. Z výroby je zde zapojeno jen vlákno dálkového světla. V levé parabole svítí stále v režimu tlumeného světla žárovka H1. Fígl je v tom, nepropojit levé a pravé tlumené světlo. To by při dálkových vpravo svítily obě vlákna žárovky H4. Zatěžuje to nadměrně parabolu teplem a je také velký odběr proudu. Když se to udělá správně (a není to nic složitého), přepínají se vlákna H4 zvlášť na dálkové a zvlášť na tlumené světlo. Práce na půl hoďky a výsledek je hodně znát. Na velké cestování se s Fazerem nechystám. těším se na projížďky kolem komína, sem tam i kousek dál po vlastech českých. Jak se cítí spolujezdec fakt nevím ani nechci vědět.

Jube
Jube napsal 24.01.22 v 12:44

Zdravím. Vím, že je to FZS 600 Fazer, ale ať dělám, co dělám do motorek na motorkářích přidat nejde. Pokaždé se zařadí mezi Yamahy, ale uletí někam jinam. Buď nesedí kubatura, nebo tip motorky. Asi je na motorkářích Fazerů už moc. Tak je tam aspoň jako FZ 600. Nic s tím nenadělám.

SekošGSF
SekošGSF napsal 23.01.22 v 08:14 10b.

měl jsem přesně takového, dodnes lituji, že jsem ho prodal. Jak píší kolegové, tahle maska mu seděla nejvíc. Myslím, že v dnešní době ufo designů nevypadá vůbec zastarale. takovej rebel
Jen je to FZS, ne FZ

Jube
Jube napsal 20.01.22 v 22:11

Je pravda, že světlo nebylo nic moc, ale viděl jsem Fazera se zčernalými, zaprášenými parabolami. Tam už nic nepomůže, jen výměna. U mého Fazera jsou paraboly v pořádku, akorát se tam za ty leta dostalo trochu prachu. Dal jsem do parabol žárovky o vyšší svítivosti (ne watáži).A fakt se to hodně zlepšilo.

callowsick
callowsick napsal 19.01.22 v 17:06 10b.

Pro mě je tenhle design první generace rozhodně nejhezčí a osobitej - poznáš to na první pohled

Beny73
Beny73 napsal 19.01.22 v 07:16 10b.

Co říci, prostě skvělý a bezporuchový stroj s krásnými analogovými budíky, mašina co za to umí vzít a jak říkáš, jde to i bez elektronických serepetiček. Souhlasím i s tím, že tato maska je nejhezčí. Světlo jsem zapojoval stejně, ale i tak svítí nic moc - slabina všech starších strojů.