Honda NSR 125R (2001)

Vlastník Huztolez
Vloženo 2.9.2021
Aktualizováno 2.9.2021

První motorka pro 16 byla jasná, měla to být 125 která poletí jak blesk. Tudíž žádnej nehlučnej, nevoňavej čtvertaktooos, ale pouze ječící cvajtakt.

Yamaha TZR 125: nebyla k dostaní
Cagiva Mito 125: často se prý sype motor

První dojmy - První dojmy štestí z koupi totálního zgerbu vystřídalo procitnutí do reality. Motorka položená asi víckrát, než jsem měl to štěstí se na ní svézt. Jako by každý lehce znalý člověk mohl očekávat plasty kapotáží a vnější součástky, díky klouzání dětí s ještě mokrými papíry, za absolutně nesehnatelné by měl naprostou pravdu.

Je to moje projektová kočička na který se snad jednou svezu i těch legendárních 170km/h. Čehož se snad i dožiju XD. Momentálně stojí v garáži s pripárem na nádrži a podřeným rámem. 80 procent plastů je svařeno a 35-40 procent je hozeno do tovární základovky. Motor za studena točí i 4,5-5 tisíc otáček na volnoběh, což se mi vůbec nelíbí. V plánu je dát jí do tovární trikolory z roku 2001 a seštelovat ten volnoběh. Bohužel se bojím že to bude něco horšího, třeba opotřebovaný pístní kroužky nebo velká vůle mezi válcem a pístem. Protože takhle vysoký otáčky to mívá jen za studena na volnoběh. Jakmile jí dám do barvy a zbavím jí tohohle nešvaru s volnoběhem pojezdím na ní sezónu a pošlu ji dál. Prozatím mi moc radosti neudělala. Ale s čím mě hrdě pomohla? Pomohla mně zbavit se papírů. Tudíž ještě než ji zajedu budu si muset udělat papíry. Avšak teď je konec sezóny a mně ještě zbývá 5 měsícu z trestu.