Jawa 50 Dandy (1996)

Vlastník Tomtheavgeek
Vloženo 28.6.2021
Aktualizováno 28.6.2021

Na naučení fajn stroj. Ideální první motorka. Akorát teda spolehlivá moc není.

Yamaha TZR 50: Dandy se ukázala rychle a levně
Aprilia RS 50: Dandy se ukázala rychle a levně

První dojmy - První dojmy byly super. Pak se zakuckala ale během pár dní jsem vše mechanické vyřešil. Sedí se na ní příjemně. Brzdy slabší, zvuk tragédie a designově to taky majstrštik fakt není ale na pojezdy super.

Dandy jsem si vybral protože jsem viděl za rozumné peníze inzerát a vlastně proč ne. Brzdy jsou dost slabé, kam co dát je taky docela úkol a se spolehlivostí je to docela tragédie. Motor má neskutečné vibrace za chodu ale zároveň je Dandy dost lehká a je fajn se na ní projet. Spotřeba téměř na nule.

Milan1963
Milan1963 napsal 29.06.21 v 10:38 10b.

Dobrá koupě a trochu té práce na motorce k tomu patří. Samozřejmě 10 bodů.

Targus
Targus napsal 29.06.21 v 00:11 10b.

V té žluté barvě jí to podle mého mínění docela sekne.
Pokud se ti zdá, že to málo brzdí, konzultovat s jinými majiteli a samozřejmě provést kontrolu brzd - stav obložení, pohyb pístků ve třmenu, asi se nevyhneš alespoň částečné rozborce, přece jen mašinka už má za sebou nějaký ten pátek a asi se o ni předešlý majitel nějak extra nestaral.
Mám na tři a půle zhruba stejně velký kotouč a nemůžu si stěžovat, předek je jak břitva. Ale na synově motorce jsme po koupi dělali repasi přední brzdy, protože páčka brala až u rukojeti a taky to brzdilo dost slabě.

Tomtheavgeek
Tomtheavgeek napsal 28.06.21 v 22:14

Tak dává to logiku žejo. 4T na tak malých objemech možná zní ještě hůř. Klepe se teda brutálně. Na Simsonu jsem ještě nejel.

uš
napsal 28.06.21 v 21:37 7b.

Já teda nevím,na co si stěžuješ.Je to dvoutakt,tak to zní jak hejno vos-TZR i RS by zněli stejně...když se ten motůrek rozmotá,tak holt trošku vybruje a motorka z roku 98 nějakou péči holt potřebuje,když odchovala několik generací . Oproti Simsonu to byla neskutečná střela a pokrok.