Suzuki GSF 650S Bandit (2012)

Vlastník zuzaSV650s
Vloženo 20.6.2021
Aktualizováno 5.7.2021

Vrci, jede...:) Hledal jsem hezkou, klidnou polokapotu a uz NE douvalec. Hlavne neco na vylety.

První dojmy - Ta velka vaha Bandita je znat, ale ma i sve vyhody. Chce se to chvili povozit mit zkusenosti s jinou motorkou a pak porovnat.

Motorku bych doporučil pro - Turistika :)

Doplňky na motorce -

Kde a jak začít...nejdřív si naleju pivko bude to na dýl. :)
Bandaska není rozhodně moje první "velká" motorka proto se asi nebudu úplně hned pouštět do
nadšených "ód" o tom jak se lehce vodí, trhá asfalt atd... :) a je to nejlepší motorka světa.
Chápu, že když někdo na to sedne z 125 chrchloletu je v sedmém nebi, byl bych také
ale...
Roky jsem sedlal Zuzku SV650S ročník 2005, stříkačka. Bezva malá rozverná holka a pěkná
mrcha. Při neopatrném zacházení vás bez pardónu pošle v zatáčce do škarpy.
Vlastní zkušenost prostě douválec i 650 chyby neodpouští. Recenzi na SV650s najdete na mém
profilu, ať se tu zbytečně nerozepisuji...
Přišla doba, že jsem si víc užíval klidné prdlání krajinou než honění se za rychlostí a blbnutím.
Chtěl jsem motorku se vzpřímenějším posezem a 4válec a jeho klidnost. Uvažoval jsem o více
motorkách SV1000 úplně úlet, GSR 750 dobrý...a dál už se mi nic nelíbí :D jojo ještě XT660R
super projedu "všude" ale 35kw :D rozzuřeného jednoválce, děkuji nechci.
No a volba padla na bandita, měl jsem ho v merku už delší dobu. Líbí se mi verze polokapota GSF
650 S ročník 2009 a výše. Jojo samozřejmě je spousta radilů typu nejede to, kroutí se to a
podobně...většinou lidé, kteří bandasku viděli maximálně na parkovišti a papouškují něco po
někom. ;)
Pokukoval jsem po inzerátech cca přes rok a nějak se nemohl odhodlat k tomu prodat SV650S. Pak
bum bác dal Svčko za slušný peníz k prodeji a doma bylo místo na novou Zuzku.
Věděl jsem jedno, radši si připlatím a pojedu přes půl světa pro tu svou "novou" princeznu Zuzku
"loupežnickou" než starou olítanou a hodně protaženou starou vránu. :D
Projíždím ty internety a hle, 5 km od domova je hezká "loupežnice" a píší top stav :D Je sobotní
ráno půlka června 2021, oholím se, osprchuji hezky obléknu beru aktovku peníze a vyrážím. Rituál
jak na svatbu...a ono to taky událost je.
Nebudu to natahovat měl jsem na sobotu naplánované 3 motorky k prodeji, ale ten stav té první byl
opravdu top. Sice měla najeto 30 tisíc, ale stav vzpadal, že to někdo tlačil po obýváku. :D Voňavka
nezničená nepoškrábaná, prostě lehce zajetá dorostenka k pomazlení .
Dost keců, otevřu si pivko a jdu konečně psát o bandasce nebo to už nikdo ani takhle daleko
nedočte. ;) Trošku budu porovnávat, neubráním se tomu. SV650S vs GSF650S a je to celkem i fér
je porovnat. Často se mladí motorkáři na to ptají, kterou? ( Jinak takovou jakou chceš ty vole, na
vostaní ser kupuješ si ji pro sebe.)
Konečně začnu s nějakou recenzí.
//---
Tak před týdnem jsem si dovezl domů "novou" Zuzku Bandit GSF650S ročník 2012
---
GSF 650S 2012
---
VZHLED
Čistě subjektivní pojem líbí, nelíbí...N-ková verze bandita 2009 a výše je ošklivá díky tomu
hnusnému přednímu světlu TEČKA.
Verze polokapota S je hezká ta se jim povedla, dva úložné prostory kam si nasyslím doklady, mobil
a ještě si ho dobiju, pecka.
Motor je sice celý černý, ale má lesklá víčka párkrát otřeš hadrem a hezky se to leskne. K tomu
chromované svody...sakra mě se to líbí.

Dál to rozebírat nebudu, ale věřte jedné věci, když uvidíte hezkou babu na netu,
na živo je to většinou horší. Když uvidíte motorku na živo je to daleko lepší než její fotka na netu.
Co z toho pramení... !? :D motorka > baba
Ještě bych se vrátil k přístrojové desce a pochválil ji. Pročítal jsem 10let staré komentáře na
bandasku a ty slinty. Věřte, že přístrojovka se povedla. Analogový ukazatel otáček s chromovaným
ohraničením, ukzatel zařezeného převodu, ukazatel paliva...dobrý.
VÁHA, RÁM
No,...jak to říct verze ABS 250kg, no není to málo a je to znát. Je to dost a ten, kdo napíše, že
při jízdě to není znát a četl jsem to tu. Buď je blázen, nejezdil jinou motorku nebo popírá fyziku.
Těžiště a vyšší váha, rozhodně to není tak hravá motorka. Co jsem dával n aSVčku s Bandaskou asi
nedám. Kličkování na přerušované čáře...je to fakt těch 250kg vs 189kg Svčka je sakra rozdíl. Ale
zase to není nic tragického s Bandaskou jsem blbnul dnes celé odpoledne a teké se umí zavlnit a
položit do zatáčky, jen jí to trošku trvá. Určitý sportovní nádech Bandasce nemohu upřít i když ho
hledám. ;)
Jo a to kroucení rámu jsem vážně nezaznamenal, je to asi přežitek z verze kubatury 600.
Vysoká váha má i své výhody. Při 200km/h SV650S poskakuje a vlní se jak je lehoučká, Bandit
650S výrazně znatelně díky váze drží stopu.
MOTOR
Jo tak tohle se mi líbí, strašně čitelný a předvídatelný motor. Nikde žádný kopanec, tahání za ruce,
komprese. Jojo někde to popisují jako sterilní motor bez zábavy.
Ale mě se přesně tohle naopak líbí. Vychází to asi z toho co jsem hledal a že jsem už vyskákaný a
mám spíše turistické sklony.
Turistika jedu a řadím mezi 4-5 ticíci otáček, pohoda jede to jak naše oktávka.
Chci "sport" jízdu, držím ji na 6000 tisících...a kurva musím se přiznat s tím laďákem lahoda.
Samozřejmě v 10 000 otáčkách na 6tku jede Bandaska 90Km/h :D celkem slušně to lítalo a
sportovní jízdu jsem si dnes opravdu užil.
Takže ten motor umí vše cestovat i skotačit a je opravdu hodný a předvídatelný.
Průběh výkonu je cca (otáčky-1000) * 0,01 = výkon v koních. S laďákem je vrchol lehce pod 10 000
na cca 90 koních.
Porovnání SV vs GSF. SVčko má rychlejší a tahavější ty rozjezdy a to výrazně ostřeji tahá ruce.
BAndit to nedělá sice zrychluje, ale ne tak razantně.
Myslím, že tím mezníkem mezi Sv a Bandaskou je cca 7000 otáček. V nižších dominuje SV ve
vyšších ujíždí bandaska.
BRZDY
Brzdí to v tomhle se asi moc nerozepíšu, kououče jsou o 20 mm v průměru větší a je to znát. I přes
větší váhu mi přijde, že GSF650S brzdí lépe než SV650S.
POHODLÍ
Tak to je kapitola nebe a dudy. SVčko bylo pro mě poslední dobou očistec (182cm, 100kg). Bolest
zad, brnění rukou, sotva jsem se na tu motorku poskládal. SVčko je prostě malá motorka a nebudu
říkat, že holčičí. To jsou zase jen hospodské pindy, ale SV je pro menší postavy a díky své nízké
váze i pro silově slabší jedince.
Bandit je opak. O 5 cm delší rozvor, vzpřímený poses, vyšší váha a stabilita.

Co dodat moje nová princezna GSF650S. ;) Libuju si a je to přesně to, co jsem hledal...
Chcete blbnout odpoledne kolem baráku a nemáte 2 metry, tak SVčko.
Chcete se kochat a jezdit třeba ve dvou na delší trasy, tak bandaska.
Ale jak říkám je to individuální, ať si každý koupí co se mu líbí! ;)

Cervenec 2021 uprava:
Tak jsme s loupeznici procestovali nasi krasnou vlast. Vylet 2000km. A i jeji nadvahu zacinam mit rad. Kdyz sv650 poskakuje jak nadrzena skolacka, loupeznice sedi...a bodejt by ne kdyz ma o 61kg vice.
A tech 90 poniku jede pro me akorat. Ale hlavne 5 hodin v sedle a krome prdele me nic neboli, coz u svcka bylo pro me nemyslitelne.
Nechci byt a nebudu ten fanatik, koupil jsem si loupeznici mam nej motorku...to ani nahodou z toho jsem davno vyrostl. Ale cestovani a obcas sportovnejsi jizda. Pecka. S sv650 jsem se neskutecne vyblbnul, ale ted poznavam krasy cestování na motorce. Loupeznice se mi dostava hodne pod kuzi, at si rika kdo chce co chce.

Krasne leto na dvou kolech vsem moto srdcarum...;)

Hodně šťasných a bezpečných kilometrů všem motorkářům , amen! ;)

ajindra
ajindra napsal 23.06.21 v 21:57 10b.

JardaBar
JardaBar napsal 23.06.21 v 12:17 10b.

jard60
jard60 napsal 22.06.21 v 17:44 10b.

Výborná volba, Bandit 650 N 2009 jsem jezdil 6 sezón absolutně bez poruchy, teď ho má syn a přestože jsem šel do Katany, tak občasná projížďka na Bandýskovi je moc zábavná. Ať tě baví a jezdí bez závad. -jch-

Pedl
Pedl napsal 22.06.21 v 12:48 10b.

Čadil
Čadil napsal 22.06.21 v 12:10 10b.

super