renocar_unor

Suzuki GSF 650S Bandit (2008)

Vlastník Token
Vloženo 12.5.2014
Aktualizováno 15.6.2023

Univerzální motorka pro cestování, dojíždění do práce ale třeba i nějaký ten pomalejší okruh

Motorka koupena od FIRMA:Motobikes (Bylany) - Koupil jsem jednou a jsem spokojen, žádný levárny, přímé jednání a jsou velmi ochotný, pokud mají stroj který se vám líbí neváhejte a kupte.

Yamaha XJ6 Diversion F: Dala se sehnat pouze nová a bez výbavy o 60k dražší

První dojmy - Když jsem na ní sedl z choppera tak to byl celkem pořádný rozdíl, musel jsem si zase zvykat na přímější posez a jinačí styl jízdy ale za chvíli mi padla pod ruku, zezačátku mi dělalo práci naklápět ji do zatáček ale to vyřešily místo Bridgestonek Road Attacky 2

Motorku bych doporučil pro - Pro toho kdo se jako já co si nechce hned kupovat nějakou litrovou divočinu a chce si postupně odjet svoje na různých výkonových kategoriích a potřebuje univerzální motorku a nevyžaduje aby v čemkoliv vynikala.

Doplňky na motorce - Adventure pack : boční kapotáž, boční kufry, zadní kufr, přední deflektor na plexi

Na drakoušovi jsem nalítal spousty kilometrů, kromě pocitu z jízdy, který je na pořádném cruiseru k nezaplacení mě ale začínalo mi chybět trošku mládí, rychlost, akcelerace a adrenalin, také jelikož jsem jezdil opravdu dálky a odnesly to moje kancelářské záda, které na drakoušovi opravdu trpěli tak jsem si řekl že by to chtělo něco univerzálnější na cestování ale i svižnější jízdu, nechtěl jsme zatím litra tak padla šestka, původně jsem vyzkoušel hned trio motorek diversion, kawu er6 a právě bandita, jednoznačně mi z nich vyšel nejlíp diversion ale nikde nebyl ojetý k sehnání a nový by byl zbytečně drahý a co se znám tak mi šestka vydrží tak max 3 roky ale pak jsem uviděl v motobikes banďoura v adventure verzi, no a za tři dny byl doma

Je to univerzální motka na prakticky jakoukoliv požadovanou činnost ale ve všem je průměrná a ničím neoslňuje ale pokuď chcete cestovat dálky nebo se jentak odpoledne projet, dojíždět do práce a občas si zablbnout a nemáte místo v garáži pro čtyři motky tak je to dobrý kompromis.

Pro běžnou jízdu je motorka snadno ovladatelná, čitelná a spoustu toho odpustí. Odpružení, sedlo i posez je spíš na střední trasy, časem se začne ozývat zadek i ruce a je třeba si dát pauzu. Motor podává lineární dobře dávkovatelný výkon a má solidní zátah i od spodu ale kolem 5-6tisíc hodně vibruje. Brzdy by možná mohli být lepší ale přecejenom má přes 240kg, tak to dá páru to ubrzdit. Co mi vadilo byl pro mě celkem špatně dimenzovaný čelní štít, který mi házel turbulence přímo na helmu, s dobře nastaveným přídavným deflektorem se to zlepšilo ale i tak mi v schubertce C3 pěkně hučí což nebývá moc zvykem. Cestovní paket dělá z bandita dálkového cestovatele, kapotáž šetří nohy a kufry bohatě stačí na několikadenní výlet pokud sebou netaháte deset párů bot.

Pro ostřejší jízdu chybí špička a je potřeba hodně točit motor. Další co je potřeba je mít kvalitní gumy, na továrních bridgestonkách se bandit nakláněl velmi špatně jako by jste se přetahovali se zápasníkem sumo. S RA2 se to velmi výrazně zlepšilo ale stále to dá oproti diversionu, u kterýho jsem brousil každou zatáčku stupačky aniž bych chtěl dá námahu dostat stroj na hranici náklonu kterou limitují přídavné plasty, stupačky a výfuk, gumy by mohl zvládnout mnohem víc. I tak se dá celkem slušně na okruhu či Dubé celkem slušně zablbnout ale vysedávání dá díky ergonomii stavěné na normální a né sportovní jízdu celkem zabrat a člověk je rychle utahanej a doporučuji dát na nádřž neklouzavé polepy jinak člověk klouzá po sedačce jak po ledu.

Koupě rozhodně nelituji ale už se pomalu začínám rozhlížet po nástupci za pár a tím nejspíš bude sportovnější litrovej zed také v cestovním paketu.

pimcek
pimcek napsal 16.05.14 v 00:22

JJ krasavec

ZRX
ZRX napsal 12.05.14 v 22:42 10b.

Krasavec