Honda SH 150 (2008)

Vlastník Sylver
Vloženo 9.2.2021
Aktualizováno 10.12.2021

Můj první skútr, nejlepší dopravní prostředek do města. Prostě dělník.

První dojmy - Skútrem jsem vždy opovrhoval a tvrdil, že mi nesmí do baráku. Dnes už najedu za rok víc km na SH než na velké motorce.

Motorku bych doporučil pro - Jak už jsem napsal v úvodu, skútr (všeobecně) je ideální přibližovadlo nebo prostředek do většího města. Nemusíte řešit parkování, skoro nic to nežere.

Doplňky na motorce - Velký štít je fajn hlavně zjara a na podzim. V létě, když jdou teploty přes 30°, tak ho sundávám. Fajn je také termo deka na nohy a neoprenové tlapy, to se pak dá jezdit v relativním komfortu i při teplotách kolem nuly.
Po čase jsem přidal boční stojan zn. Buzzetti, čistě z praktického hlediska. Do výbavy motorky to sice nepatří, nicméně se zde zmíním také o nepromocích. Kdo chce používat skútr denně po celý rok, tak na počasí nesmí brát ohledy. Zkrátka když prší, hrábnu pod sedlo pro nemoky a jedu ikdyž padají trakaře.

SHčko jsem vybral na základě údajné vysoké spolehlivosti, velkým 16 kolům, výkonu. Jo a taky jsem hledal model s praktičtější rovnou podlahou, nechtěl jsem tunel jako má PCX apod. Hlavně jsem skútr chtěl používat jako denní přibližovadlo po Praze.

Po více než 3 letech a najetých více než 15tis km mohu potvrdit, že se jedná o nenáročný a spolehlivý skútr, který můžu s klidným svědomím doporučit. Spotřeba cca 2,5l/100 tzn. nájezd na nádrž více než 220km a vždy tak litr zbývá.
S velkým plexi, termo dekou a návleky na ruce je možný provoz od března do listopadu, později od února do prosince.

Velká 16-palcová kola jsou určitě výhodou, bohužel daní je minimální prostor pod sedlem, kde se nachází také nádrž. I tak se tam vleze lekárna, nářadí, zámek, nemoky, rukavice...

Výměna oleje po 4 tis., vleze se přesně 1l. K tomu pravidelně měním vzduchový filtr. Přes zimu jsem se pustil i do výměny oleje v předních tlumičích - nic to není a dá se to udělat v domácích podmínkách. Na větší servis (seřízení ventilů, kontrola variátoru, výměna řemene atd.) mám dobrou zkušenost s p. Davidem Hejdukem v Řeporyjích.

Prodáno v dubnu 2021 sympatické slečně Pavle s najetými 31 tis.km. Snad bude sloužit nadále tak dobře. Díky SH!

Myschan
Myschan napsal 09.02.21 v 12:59 10b.

Skútr má buď ten, co má řidičák jen na auto, nebo ten, kdo k němu dospěl. Vítej v druhé skupině .
P.S.: Já vím, že motorka je motorka.