BMW R 1200 R (2008)

Vlastník Kejs
Vloženo 21.12.2020
Aktualizováno 21.12.2020

Při hledání BMW F800GT nalezena nedaleko bydliště sympatická prodejna s ojetými motocykly. Několik návštěv a původní GT nahrazeno R1200R.

Motorka koupena od FIRMA:RV moto (Klabava)

První dojmy - První dojmy byly vlastně všelijaké. Vždyť se to na volnoběh motá ze strany na stranu, potom přišlo otočení plynu, motorka se zklidnila a vše bylo takové návykové. Hlavně jsem si nikdy nemyslel, že by motorka s objemem nad 1l mohla být vlastně hrozně příjemná a snadno dávkovatelná. Skoro vhodná pro začátečníka.

Motorku bych doporučil pro - Pro každého, kdo má rád něco tzv. jiného - vzduchem chlazený plochý motor, pohon kardanem, paralever, telelever. Pro každého, kdo rád jezdí na pohodové motorce.

Doplňky na motorce - Padací rám - instalován dodatečně.
Boční kufry.
Přední pleti - instalováno dodatečně (i přes nekřesťanskou cenu 9,000,-Kč)

Začátky byly takové oťukávací. Po tom, co mně byla doručena do garáže, nastartoval jsem ji a jen se divil, jak je to jiný stroj oproti japonským čtyřválcům. A protože byl konec listopadu a přicházela zima, jen jsem ji párkrát přes zimu natočil a nemohl se nabažit zvuku, který boxer vydává, jak se klepe ze strany na stranu a hlavně se strašně těšil na jaro až budu moci poprvé vyjet. Počasí přálo a až v únoru se dalo jezdit (rok 2019). Vlastně si nepamatuji na první jízdu, protože ta motorka jakoby byla stvořená člověku přímo na tělo a stačilo sednout a jezdit.
Jsou tady samozřejmě i nějaká ALE: není to na dálniční běsnění - motor se začne celkem rychle přehřívat, motorka jede a chce jet, ale držet ji dlouhodobě přes 200 km/h - na to zkrátka není (na české dálnice je to v poho). Také k mojí postavě vysoké 169 cm je nemožné dát obě nohy na zem celou plochou, ale mám na motorce tzv. vysoké sedlo (830mm). Uvažuji o koupi standardního sedla s výškou 800mm. Jsou to však drobnosti s kterými se dá žít. Motorka funguje perfektně a každá jízda s ní je radost. K motorce mám dva boční kufry a pro jednodenní výlety po vlastech českých naprosto vyhovující. Na horších silnicích, hlavně 2. a 3. třídy je komfort ma hranici snesitelnosti (GS by bylo asi vhodnější), ale nic co by se nedalo vydržet. Brzdy za mě perfektní (srovnávám jen se Suzuki Bandit, kde byly brzdy tragické).

BILLKSV
BILLKSV napsal 28.12.20 v 17:47 10b.

Krásná motorka 10 b.

jard60
jard60 napsal 26.12.20 v 18:54 9b.

Černá je moc pěkná, měl jsem ho před nějakými 3 roky v hledáčku, ale pak vyrobili Katanu a protože jsem vyznavač Suzuki, bylo jasno. Ale R1200R je suprovej stroj a kardan je pecka. Nemusíš se zabývat ošetřováním řetězu a ventily si uděláš doma. Tak ať ti dělá radost. -jch-

lonza
lonza napsal 26.12.20 v 10:41 10b.

Ať slouží,černá se k BMW hodí,10 bodů

tomcruise77
tomcruise77 napsal 26.12.20 v 08:54 10b.

Krásný stroj

Mark09
Mark09 napsal 24.12.20 v 11:05 10b.