Blata 125 Motard (2011)

Vlastník wi_tack
Vloženo 13.8.2020
Aktualizováno 24.4.2022

Lehký motard české výroby (Blata Blansko), velmi dobrý rám, chtělo by to víc koníků - škoda, že se do výroby nedostala plánovaná 250.

Motorka koupena od Soukromá osoba-mladý kluk, který přecház - Pohodová domluva, vše proběhlo OK.

První dojmy - Vysoká, úzká motorka, parádní vzpřímený posez, do zatáček je to jak na kole. Chtěl jsem ke svému cestovnímu enduru Honda VFR 1200X Crosstourer něco malého na lítačku do "práce a do obchodu". Je mnohem snažší a rychlejší vytáhnout 120 kg motorku, než vytahovat 300 kg. Pro tyto účely parádní volba. A taky jsem chtěl zkusit český stroj.

Motorku bych doporučil pro - Začínající jezdci nebo kdokoliv, komu bude stačit výkon a hledá něco lehkého na ježdění v jakémkoliv (lehčím) terénu.

Doplňky na motorce - Zadní kufr, zásuvka na nabíjení baterie.

Jak píšu v prvních dojmech - chtěl jsem druhou moto, něco lehkého na lítačku. A vyzkoušet si stroj české výroby. Bral jsem jí s tím, že je třeba vyměnit volnoběžku, na kterou Blaty trpí. Chvíli stála, protože v Blansku zrovna neměli volnoběžky vyrobené a následně po její výměně bylo potřeba ještě vyměnit rozdělovač. Od té doby Blatka šlape jako hodinky. Dle vyjádření technika přímo z Blaty, je ve velmi dobrém stavu.
Od začátku jsem byl velmi mile překvapený kvalitou podvozku a tlumičů, odvádí opravdu dobrou práci a motorka se krásně vodí. Jen by to chělo silnější motor, škoda, že se do sériové výroby nedostala plánovaná 250, to by pro mě byla motorka, která by u mě asi zůstala natrvalo. Tady mi chybí nějaký ten koník (přeci jen srovnám s Hondou 1200 a nejsem žádný lehký mrňous), takže v protivětru je to boj Ale s větrem v zádech jede pěkně Myslím, že pro začínající mladé lehké lezdce je to velmi dobrý stroj na začátek a nebo pro rybáře velmi dobrá alternativa k jiným přibližovadlům k vodě.
Na dálnici to moc není, ale jinak zvládá všechny druhy cest, včetně šotoliny a podobných polních a lesních cestiček. Myslím, že je ideální pro začínajícího lehčího vyššího jezdce, který si s ní může díky její obratnosti a malé váze, užít opravdu pěkné ježdění a získat kvalitní základ pro přechod na něco silnějšího.

4.1.2021
Po jedné sezóně s Blatou jdu zkusit na lítačku kolem komína, do obchodu a do práce siilnější jednoválec BMW G650GS. Blatku si vzhledem ke spokojenosti s jejím provozem nechává na cesty do práce syn. Věřím, že mu bude spolehlivě sloužit a bude s ní spokojený.

24.4.2022
Na začátku sezóny 2022 šla k novému majiteli. Snad mu bude dělat radost a bude pro něj dobrým vstupem do světa větších motorek. Přeji jemu i vám všem vždy kolama dolů.

Milan1963
Milan1963 napsal 13.08.20 v 11:37 10b.

Určitě dobrá koupě. At' dělá jen radost.