Yamaha XT1200Z Super Tenere (2019)

Vlastník VB79
Vloženo 22.6.2020
Aktualizováno 30.3.2021

Vloženo: 20.09.2020, Uskutečněno: 20.09.2020, Stav tachometru: 5300 km, Zhlédnuto: 12x

Tak jsem vyjel na můj první VELKÝ motosraz do Pasohlávek na akci zvanou EUROBIKEFEST 2020. No cesta začala vcelku v pohodě a jelikož se u Kutrovic opravuje most snad až do vánoc, bohužel neřekli nám do kterého roku to bude opravené, tak jsem zvolil objížďku kolem Žatce a po starý silnici do Prahy, cesta byla v poho. Po nějakých 200 km jsem si dal menší pauzu na odpočinek a jednoho nealko birela a jelo se dál. Do Brna se jelo normálně a až za Brnem nastaly menší komplikace s navigaci ve formě napsaného papírku měst nebo obcí kterými bych měl projet abych se dostal úspěšně do cíle, NO až u Pohořelic jsem zjistil že jsem si ten papírek s itinerářem nechal blbec doma v garáži takže navigace byla v prd..., tak jsem chvíli bloudil po moravě a až jedna milá zrzavá mladá paní s dcerkou na kole mi dobře poradila a nakonec jsem do cíle dojel. I tak jsem si docela dost zajel a místo slibovaných 357 km podle mapy.cz jsem si najel asi 420 km. Do cíle jsem dojel HURÁÁ a opojen svým úspěchem jsem se šel prokázat zaplacenou vstupenkou na Eurobikefest a jel jsem hledat místo pro svůj stan. Po předchozí zkušenosti z dovolené na přehradě Orlík jsem hledal nějaké rovné místo kde bych se vyspal ve vodorovné poloze a hlavně bezpečně zaparkoval motorku tak abych se nemusel bát že nespadne. Musím uznat že akce Eurobikefest je velice dobře organizačně připravena a i já jako její první účastník jsem se celkem rychle zorientoval kde co je v kempu a jaký bude program a jaké vystoupení se bude konat. Na akci měla prezentačku i motocyklová značka Indian, která se mi moc líbí a tak jsem neváhal a hned jsem si zamluvil jízdu na jejich třech strojích, Indian Chief dark horse s docela hodně vytaženýma řídítkama nahoru, myslel jsem si že se to bude blbě řídit, ale nakonec to bylo celkem v pohodě akorát jsem si připadal jako plachta na lodi co chytá veškerý vítr, na to že to byl můj první čopr co jsem řídil jsem byl velice mile překvapen jak motorka jede a jak je dobře ovladatelná... a ten zátah od spodu je taky parádní. Pak jsem ještě vyzkoušel Scouta, ten mi přišel trochu malej na mojí výšku ale jede taky parádně a nakonec jsem sedlal Indian Roadmaster, tam už bylo vidět jak si motorka hýčká svého jezdce a jak je to parádní když jedeš jen na kochačku a nic jiného neřešíš. Večerní program byl super a i ten pole dance co nám tam na pódiu předvedla jedna pěkná paní byl super, obdivuju jí za to jak dobře to zvládla vzhledem k tomu jaká byla večer kosa, já sám jsem docela mrznul a paní se tam točila okolo tyče jen ve spodním prádle, VELKEJ respect. No po mrazivých dvou nocích jem to zapíchnul a jel domů. Ze čtvrtka na pátek bylo v noci jen asi 5 stupňů Celsia a z pátku na sobotu to sice bylo o trochu lepší, ale i tak to byla kosa. Navíc moje vybavení na spánek pod stanem je dělaný spíš na letní teploty a na podzimní je úplně na prd. Takže budu muset zakoupit nějaký lepší spacák abych v noci nemrznul. Cesta na zpět domů probíhala bez vetších či menších komplikací akorát to docela časté zúžení do dvou pruhů na dálnici je dost opruz a jet v tomhle dvacet kilometrů je fakt zážitek který nikde jinde nezažiješ, už aby to bylo opravený. Jinak motorka jela bezvadně a mile mě překvapila jak hezky táhne i s plnou bagáží, neměl jsem s předjížděním sebemenší problém.

• Indian Riders fest České Budějovice

No tenhle rok je fakt celkem nabitý. Týden po tom co jsem přijel z Eurobikefestu z Pasohlávek, koukám na motorkáři.cz na jedno video kde říkají že se bude konat INDIAN RIDERS FEST v Českých Budějovicích. Tak jsem hned na

Typ: Sraz
    Vloženo: 15.06.2022
    Uskutečněno: 15.06.2022
  • Eurobikefest 2022

Tak když už jsem dostal řidičák zpět, tak bych mohl vyrazit na pořádnej výlet. A kam jinam než z mého bydliště přes celou republiku do Pasohlávek na Eurobikefest 2022. Ale tento rok už jsem byl i připravenej. Měl jsem i

Typ: Sraz
    Vloženo: 15.06.2022
    Uskutečněno: 15.06.2022
  • Nová sezóna po navrácení řidičáku

Tak už mi vrátili zpět papíry a já začal zase jezdit a užívat si výlety. Trvalo mi 4 měsíce než jsem papíry dostal zpátky, ale to už bylo po sezóně takže motorka odpočívala pěkně v garáži a já se těšil na novou sezónu.

Vloženo: 15.05.2022
    Uskutečněno: 15.05.2022