Yamaha XT1200Z Super Tenere (2019)

Vlastník VB79
Vloženo 22.6.2020
Aktualizováno 30.3.2021

Vloženo: 15.06.2022, Uskutečněno: 15.06.2022, Stav tachometru: 14850 km, Zhlédnuto: 16x

Tak když už jsem dostal řidičák zpět, tak bych mohl vyrazit na pořádnej výlet. A kam jinam než z mého bydliště přes celou republiku do Pasohlávek na Eurobikefest 2022. Ale tento rok už jsem byl i připravenej. Měl jsem i lepší vybavení co se spaní týče. Lepší spacák opravdu přišel vhod a spal jsem jak nemluvně spolu se skládacím vojenským lůžkem to byla dobře zvolená kombinace. Na motorku sice trochu neskladné, ale v praxi to svůj účel splní velice obstojně. Takže jsem tam byl celé čtyři dny. Bylo to super jak kapely, tak program i testovací jízdy. Testoval jsem docela dost motorek, protože jsem byl dost zvědav jak jim to jezdí. U některých jsem byl velice příjemně překvapen a jiné mě trochu zklamaly. Testoval jsem BMW R18 clasic a transcontinental to byla fakt pecka, nikdy bych nečekal že se bude takhle pěkně naklánět do zatáček, smekám klobouček před hochama v BMW jak se jim to povedlo. Pak jsem šel k INDIANU a tam přišlo to menší zklamání. Zkoušel jsem Novýho CHIEFA a tý motorce se do zatáček moc nechce a cejtíš na sedle každej mini šutřík kterej máš tu smůlu že přejedeš. Nakonec od dealera vypadlo že to bylo základní nastavení tak jak to příjde z Ameriky a že si tam většina lidí dává hned lepší pérování na zadek. Jaká ironie, koupíš si motorku za více jak půl mega a aby ti dobře fungovala vyplázneš další peníze za zadní tlumiče. No nic. Pak jsem jel na Scoutovi Rough, ten byl jedním slovem skvělej, sice není na delší cesty, ale jinak se podle mě povedl, hezky se ovládá, pak jsem zkoušel poprvé v životě HARLEY DAVIDSON Sportster S, ten byl fakt užasnej, hlavně mě překvapilo že s tím nezápasíš do zatáček když vezmeš v potaz tu tlustou přední pneumatiku, fakt to pěkně jede a zvuk se mi taky líbil i když tam měli standartní výfuk. takže při podřazování s meziplynama to byla pecka. Poslední motorka byla opět INDIAN a to model FTR S. Z tohohle když jsem slezl tak moje první věta byla "TWL já to asi chci" měli na tom jiný řídítka ve stylu cafe racer ale jinak to byl super zážitek. Měli tam i výstavu CUSTOM SHOW a některé modely byly opravdu pěkně zpracované a bylo vidět že stavitel si na tom dal opravdu záležet. Přikládám pár fotek. To by bylo vše. Výlet se mi líbil a až se zase jednou budu doma nudit tak opět pojedu. V.

• Indian Riders fest České Budějovice

No tenhle rok je fakt celkem nabitý. Týden po tom co jsem přijel z Eurobikefestu z Pasohlávek, koukám na motorkáři.cz na jedno video kde říkají že se bude konat INDIAN RIDERS FEST v Českých Budějovicích. Tak jsem hned na

Typ: Sraz
    Vloženo: 15.06.2022
    Uskutečněno: 15.06.2022
  • Nová sezóna po navrácení řidičáku

Tak už mi vrátili zpět papíry a já začal zase jezdit a užívat si výlety. Trvalo mi 4 měsíce než jsem papíry dostal zpátky, ale to už bylo po sezóně takže motorka odpočívala pěkně v garáži a já se těšil na novou sezónu.

Vloženo: 15.05.2022
    Uskutečněno: 15.05.2022
  • První Abstinenční příznaky

No jak už to tak bývá, ZIMA se definitivně přihlásila o slovo a nadělila nám špatné mrazivé počasí a někde i sněhovou nadílku. No nedalo se nic dělat tak jsem musel schovat motorku do garáže, dotankovat nádrž do plnejch,

Typ: Reportáž
    Vloženo: 12.12.2021