BMW R 1200 GS (2010)

Vlastník tiov
Vloženo 23.4.2020
Aktualizováno 23.4.2020

První svezení před 10 lety a závěr "je moc velká a neohrabaná", "je drahá" a "to nepotřebuju". A teď je doma a já mám strašnou radost, moc mě baví a krasně se vozím.

Motorka koupena od Honza K.

Moto Guzzi V85 TT: Byla mi malá, mám dlouhé kosti. Ale jinak velice podařený stroj.

První dojmy - Je to velké moto pro odpovídající tělesné proporce. Je až neuvěřitelné jak rychle jsem si na ni zvykl a jakou mi způsobuje radost z jízdy. Baví mě ten zvuk dvouválce, od nastartování až po druhou půlku spektra otáček. Baví mě ten projev motoru když otočím heftem, i to jak brzdí když heft pustím. Když zavřu jedno oko tak je to i krásný stroj.

Motorku bych doporučil pro - Pro nás dlouhány co máme nohy až na zem ;-) (197cm) a chceme se pěkně povozit na pohodlné mašině.

Doplňky na motorce - vyhřívané hefty, ESA, kryty válců, padáky, 3 vario kufry, ... z výroby už od BMW

Dlouho se jezdilo na pekelných strojích, kdy se míchal olej do benzínu.
A bylo dobře. Staré pekelné dvoutaktní stroje nám vraceli naši péči tím, že byla radost se s nimi předvádět a nechat vše obdivovat. Bylo dobře, ale něco tomu chybělo. Centimetry, výkon a postupně i to těšení na svezení.
Měřím 197 cm a při hmotnosti 93 kg byla JAWA 350 632 tak akorát ráda, že mě veze a spolujezdce jsem já už velice moc nechtěl.

Pak jsem se postupně zkušebně povozil na několika strojích od 500 do 1200 kubíků a na některých jsem byl jak vosa na bonbóně, jiné mě strašily svým výkonem nebo obrovitostí. Těšil jsem se na novou MotoGuzzi V85 TT, ale byla mi prostě malá.
A tak mi letos (2020), těsně před „koronou“, padl do oka inzerát na R 1200 GS 2010 (pořád mě to táhlo k dvěma válcům chlazeným vzduchem, přes to, že tady je už chladič oleje) a po velmi krátkém váhání je toto bávo doma. S výškou sedadla 870 mm se na ní cítím přiměřeně pohodlně a věřím, že budeme kamarádi.

Jarda40
Jarda40 napsal 23.04.20 v 21:44 10b.

Super

Petr_TA
Petr_TA napsal 23.04.20 v 20:14 10b.

Velká gratulace
Dobrá volba

Čadil
Čadil napsal 23.04.20 v 19:33 10b.

bomba

Martineleven
Martineleven napsal 23.04.20 v 18:52 10b.

super,mam ji taky,taky jsem spokojeny a to merim jen 174

HonzaCR250R
HonzaCR250R napsal 23.04.20 v 17:48 10b.

Super...