Yamaha TDM 850 (1998)

Vlastník Luky18
Vloženo 19.4.2020
Aktualizováno 13.11.2022

Tohle moto byl jeden takový velký hec , no a zůstalo mi to do teď :) .A myslím , že jsem neudělal chybu .

Kawasaki Versys 650: důvod neuveden
Suzuki DL 650 V-Strom: důvod neuveden
BMW R 1100 R: důvod neuveden

První dojmy - Já a Yamaha ? To jako vážně ? A první dojmy ? Bože , co je to za dlouhej parník :D ( oproti dominatorovi je to fakt rozdíl ) . A taky rozdílný těžiště . Ale aspoň bylo fajn porovnat několik motorek a najít to , co pro mě bylo kompromis .

Motorku bych doporučil pro - Pro srdcaře a člověka , co má rád pohodovou jízdu a dobré vlastnosti . Ale kvůli těžišti určitě nedoporučuju pro ženskou a střízlíky .

Doplňky na motorce - kufr givi 53l , nosiče kappa wingrack , široká řídítka lucas , vyhřívané hefty , centrální stojan , rozšíření bočního stojanu , přídavní světla , USB zásuvka , držák telefonu , upravené sedlo , padací rámy Fehling ,turistické plexi kappa + štítek , a zatím asi vše ..

Vše začlo tím , že jsem se začátkem roku 2019 rozhodoval , že prodám svého NX Domíka (viz karta v mém profilu ) z důvodu , že ho moc nevyužívám a navíc pro svou rodinu jsem nechtěl riskovat zdraví . Dominator se v březnu 2019 prodal a mně zbyly jen vzpomínky z toho , co jsme spolu prožily a jakou kopu práce jsem na něm udělal ,tak aby se mi líbil . Říkal jsem si , že to rok dva vydržím , našetřím a pak třeba zase něco koupím . Jak to asi mohlo dopadnout ? Měl se konat každoroční okolní sraz a mně to štvalo , jelikož mě kamarád neustále provokoval . Můj absťák vydržel týden :D . Jenže , co koupit ? Takhle jednou večer jsem přemýšlel , že tahle motorka je taková , a ta zase maková , tak kamarád zavolal a prohlásil " hele , a co takhle TDM ? " , Říkám si fajn , nevím sice o co jde , ale budiž . Absolutně bez představ do čeho jdu se druhý den jelo do jednoho bazaru do Benešova na jednu mašinu , co mně vzhledově zaujala - Jelo se na tom celkem dobře , jenže to nakonec stavově nebylo úplně to ořechový . Řekli jsme si ,že dnes určitě něco seženeme . No , našlo se pár inzerátů a začalo objíždění , najelo se nakonec za ten den asi 250km , sjelo se asi pět motorek a ta poslední , to byla osudovka . Vzhledově mě zaujala nejvíc , ikdyž měla ze všech pěti nejvíc najeto (cca 70xxxkm ) , ale pán chtěl větší sumu ,než jsem měl já k dispozici , a stál si za svým názorem a cenou. . Tak jsme se rozloučili a jelo se domů . Po týdnu neustálého přemýšlení , telefonování s prodejcem a o úvaze zda koupit krám , nebo darovat nějaký orgán pro něco lepšího bylo jasno :D . Orgány zůstanou kde jsou , a nastane měsíce suchých kůrek a vody :D . A tím začala velkému odpůrci Prahy ( nic proti obyvatelům , jen tam zkrátka nerad jezdím ) cesta pro motorku do Prahy 6 . Motorka se dovezla domů a defakto hned za tři dny jela rovnou na každoroční sraz Peruc - Říp . Jak bych to celé shrnul ? Ač jsem nevěděl do čeho jdu , tak teď už vím , že jsem špatný krok neudělal . Seznamovačka proběhla v pohodě a s každým dalším doplňkem se mi líbí ví a víc . Dokonce se i mé přítelkyní ,jakožto odpůrkyni motorek TDMko zalíbilo a začala semnou jezdit na výlety . Co víc si přát :) .

O TDMce se technicky rozepisovat nechci , jelikož je toho na motorkářích uvedeného mnoho a je to pořád dokolečka to samé .

Motorka s těžkým srdcem prodána v říjnu 2022.

Takže kamarádi , kolama dolů a vždy šťastnou sezonu .

Káreo
Káreo napsal 01.03.21 v 07:04 10b.

Ahoj, supr počteníčko! Jsem rád že jsem našel zrovna tebe, mám Domču a přemýšlím (během pár let, nebo možná jako druhý stroj. ) o TDMku, moc se mi mašinka líbí! Parádní čtení, kolama dolů, mistře.

Čadil
Čadil napsal 20.04.20 v 06:17 10b.