Jawa 350/634 (1976)

Aktualizováno 6.8.2023

Komentáře a hodnocení profilu
Nalezeno 17 záznamů

Kawalumpik
Kawalumpik napsal 06.08.23 v 23:14 10b.

Máš trpělivost lovce komet. Já už bych do toho mlátil tupou stranou sekery. Ale před čtyřiceti lety jsem na tom byl podobně. Takže palce nahoru.

KAWAHAB
KAWAHAB napsal 27.02.23 v 22:59 10b.

Obdiv k trpělivosti ze strojem .. I názornou plejádou "kvalitních" dílů s tuzemských akreditovaných krámů..

bruttopyr
bruttopyr napsal 27.02.23 v 22:06 10b.

Kolego, dávám ti s obdivem 10bodů za to, že jsi to dotáhnul do úspěšného konce a nezhodil mezitím z vysoké skály!

Zx-10RCarlos
Zx-10RCarlos napsal 04.01.23 v 13:49

Jestli to je nějakou dobovou fotografii podložené, tak je to v pořádku. Ono v Týnci taky vyráběli v pondělí něco jiného než ve čtvrtek

cmiral
cmiral napsal 28.12.22 v 14:50 8b.

Původní barva se líbí víc, tato alá calif ne ne

Chong napsal 02.10.21 v 16:52

Díky Zx-10RCarlos. Nicméně bych chtěl oponovat, ve Světě Motorů někde kolem roku 1974 (dá se najít na internetu, ze skenů nejde vydedukovat číslo a rok časáku, ale z textu je patrné že se mluví o nasazení do výroby, tedy rok cca 1974) je vyfocená barevná kombinace právě černo červená, z které jsem si vzal mustr. Takže to nebyla v roce 1976 nějaká v té době nestandardní kombinace barev. Viděl jsem jí i v nějakém letáku pro němce a pak v jiném prospektu u stejné kombinace byla na obrázku napsáno 634-4-03, tedy model z první produkce, nejpozději začátek roku 1975 (skeny mám ve svém archivu, ale tady je dávat nechci, protože to nejsou moje zdroje). Pravdou je že tady v ČSSR v té době vládla ta hnusná nejawí červená (sorry fakt se mi nelíbí ta 634 červená barva i jednobarevnost, podle mě to tu motorku designově zabíjí), někde jsem však narazil na zmínku že vícebarevné kombinace byly v té době primárně na vývoz. Ale tohle tedy nijak potvrdit neumím.

Zx-10RCarlos
Zx-10RCarlos napsal 20.09.21 v 19:26 9b.

Pěkná renovace , škoda že nebyl zachován původní odstín barvy. Současna barevná kombinace je na 634/5 z roku1978.

tomas21
tomas21 napsal 15.03.21 v 10:24 10b.

Ahoj či dobrý den,
super práce. Mohu Vás ujistit, že proti tomu co přistálo v garáži mě, je ta Vaše bezva patinovka v pohledově hezkém stavu Ale třeba budu mít štěstí na mechanické věci, že budou v pořádku. Taktéž přijela z Litvy ( napřímo mi ji dovezl člověk odtud ) a cena byla o něco vyšší, než co Váš dával syn za 638 a moje je bez TP. Na druhou stranu je tohle, dle mého názoru poslední hezká 350tka co Jawa vyrobila a dnes, ač jsem fanda, bych si motorku v Jawě určitě nekoupil, ani jako soubor náhradních dílů. Jinak s díly v e-shopech mám stejnou zkušenost.
Přeji ať Vám dělá radost.

_CZK_
_CZK_ napsal 28.12.20 v 11:22 10b.

Targus napsal 25.12.20 v 19:52

Chong
Já napíšu na rovinu, že s těmi motorkami blbnu jen proto, abych něco málo naučil kluka a odtáhl ho od kompu a partiček.
Jinak díly chodíme nakupovat tím způsobem, že v jedné ruce držím starý díl a v druhé šupleru, na nose dvoje brýle.A ještě i tak občas uletíme.
Souhlas s tím, že se to celé posunulo někam mimo finanční realitu.
Kluk koupil 638 na polských papírech za dvácu, dalších deset už je v dílech, práci vůbec nepočítám, a moc to teda poznat není.

Ještě dodatek, myslím si, že 634 by ti v Týnci postavili úplně v poho. Akorát by sis doma předělal budíky, případně snížil výfuky.
Ale samozřejmě - je to tvoje volba, tvoje prachy, tvoje práce a hlavně tvoje nervy.
Ať ti to jezdí, a ať tě to baví.

6573
6573 napsal 25.12.20 v 15:00

...pěkná práce

Chong napsal 25.12.20 v 09:53

Díky. Jako jo, m*dka to byla, ale např. prodejce neviním, zjevně slušnejch chlápek a pravdou je, že dokud jednotlivé části neotevřeš, tak asi moc představu nad dojeb*ností dílů nemáš. Kdyby to bylo od původního vlastníka, tak to je jiná, tam by to byl úmysl :) . Na druhou stranu, že to bude něco stát jsem čekal a že nákup může být klidně menší polovina nákladů je mi jasné, protože v těhle věcech se hrabu už pěkných pár let a představu mám. Mě spíš neskutečně točí, že se na tohle nabalilo spousty dobrodinců s ešopama, co prodávaj díly za ceny kvality, které zdaleka nedosahují. A tak jsem dal do svý fotogalerie k jednotlivým věcem patřičný komentář i s odkazem kde jsem to koupil. A nad přeroubováním papírů na "soubor dílů z Jawy" jsem tedy nepřemýšlel, já totiž chtěl konkrétní model Jawy a tak jediná cesta byla renovace. Na druhou stranu jsem přes nekonečný coronavirový home office mohl vyrelaxovat a každý možný den jsme zalezl něco dělat do garáže, než čumět do bedny. Každopádně s Jawama jsem skončil, ceny jsou pro mě nesmyslné a od doby kdy to byla zábava se to přesouvá někam, kde už toho nehodlám být součástí.

Targus napsal 24.12.20 v 22:15

Tvl, jen vidím ty fotky a už mě bolí ruce a u srdce.
Ruce z udělané práce, u srdce z vykradené peněženky a předražené hromady šrotu, kterou sis musel pořídit, abys zjistil, že je k hovnu.
Na rovinu, tohle mi přistát v garáži, rozprodám dobré a polodobré díly přes bazoš a jdu do Jawy pro novou motorku, kterou bych posadil na staré papíry.
Klobouk smeknout za vzkříšení téhle m*dky je málo.

smitth
smitth napsal 24.12.20 v 15:43 10b.

Milan1963
Milan1963 napsal 24.12.20 v 10:05 10b.

Targus
Targus napsal 21.02.20 v 20:14 10b.

Doufám, že sem přihodíš po laku nová fota. Potřebuju inspiraci!!!

Čadil
Čadil napsal 15.02.20 v 17:37 10b.