Honda NC 750S (2015)

Vlastník cenich611
Vloženo 29.12.2019
Aktualizováno 9.7.2023

Dostačující výkon, úložný prostor, nízká spotřeba. A navíc je to Honda.

První dojmy - Motorka mi padla do ruky hned jakmile jsem na ni sedl. Měl jsem pocit, že na ni jezdím odjakživa. Slušný zátah, jaký jsem od 50 ti hlavýho stáda koní ani nečekal. Nízkootáčkový motor sice vyžaduje častější řazení, ale dá se na to poměrně rychle zvyknout a pak už jen samé výhody a sociální jistoty :-D

Honda to je šicí stroj, prohlásil jednou jeden mechanik o motorce mé ženy Hondě cbr 600 f. A měl pravdu. Já měl v té době Yamahu Thunderace 1000 a chod jejího motoru nebyl ani zdaleka tak hladký, jako u Hondy mojí polovičky. Pravdou sice je, že od té doby se věci maličko změnili a ani Honda už není co bývávala, ale přesto je to stále velmi spolehlivá motorka a u eNCéčka se vývojářům v Hondě podařil skutečně husarský kousek. Nacpat půlku automobilového motoru do rámu motorky, která sice nedisponuje omračujícím výkonem, ale přesto jede víc než dobře a řekne si přitom průměrně jen o 3,5 litrů na sto kilometrů. Navíc nádrž umístnili pod sedadlo, čímž posunuli těžiště níž a díky čemuž motorka získala na ovladatelnosti a namísto nádrže úložný prostor, kam se bez problémů vejde integrální přilba.
A navíc je i krásná. Jedinou vadou na kráse je pro mne u modelu S nízko uložené sedlo, které mne, 182 cm vysokého člověka, nutí mít pokrčené nohy víc, než bych si přál. Ale to je můj problém, protože kdybych si vybral model X, který je celkově vyšší, bylo by vše ok. Tahle mtorka je prostě dělaná pro menší lidi. Když tedy tohle přeskočím, z mého pohledu žádný problém nemá.

2023

Se smutkem v duši se oznamuje, že mě po 6 letech věrné služby a kamarádství opustila má drahá Momo. Našla si nového majitele, fajn chlapa, kterej se o ní doufám bude stejně láskyplně starat jako já. Můj smutek již brzy utiší novej kamarád Alpík , se kterým se chystám vyrazit vstříc dobrodružství. ?

Codo
Codo napsal 08.07.20 v 08:35 8b.

Souhlas. Příjemná na klidnou i pěkně svižnou jízdu, na větší palbu to není, hlavně kvůli přední brzdě, ale to ani není účel týhle motorky. Osobně jsem s ní mimořádně spokojenej, protože mi dává přesně to, co od motorky čekám a co jsem po všech těch letech hledal. Akorát jsem vyměnil sedlo za SHAD, dokoupil kufry pro případ potřeby, přidal placku na policajta, aby se tolik nebořil, a přidělal navigaci. Centrální stojan je taky fajn. Tipuju ji na můj poslední stroj, dokud nás artróza nerozdělí

Zdeněkhr
Zdeněkhr napsal 05.01.20 v 20:49 10b.

super NC, ať slouží

Geodet
Geodet napsal 05.01.20 v 07:47 10b.

Super

fera2
fera2 napsal 05.01.20 v 07:45 9b.

Jak říká toptopic, jakmile člověk nečeká od NCčka to, na co nebyla stavěná, tak mu bude dělat jen a jen radost. Moc dobrá volba

porschemen
porschemen napsal 02.01.20 v 13:42

Zdravím ze Žabin,pěkná,pěkná,taky o ní uvažuju jako druhou motku,ať Ti dělá jen samou radost,za mě a v Novém roce kolama dole.