Honda NC 750S (2017)

Vlastník CharlieRose
Vloženo 15.12.2019
Aktualizováno 15.12.2019

Japonská klasika vhodná pro každodenní cestování.

Motorka koupena od FIRMA:Motocentrum BARTH (Pardubice) - Solidní jednání, bez nějakého nátlaku. Koupě bez problémů a podle dohody.

Honda NC 750X: Vyšší sedlo - pro mé krátké nohy nevhodné.

První dojmy - Na tuto moto přecházím ze suzuki GS 500 a musím říct, že v žádném ohledu nejsem zklamaný, snad jenom ten zvuk motoru nezní tak hezky jako u SUZI. Líbí se mi pohodlnější posez, bezúdržbové vstřikování paliva, ABS pro jistotu a DCT pro pohodlné řazení.

Motorku bych doporučil pro - Tuto moto doporučuji, kdo má rád klasiku, nechce se předvést na okruhu nebo naopak v terénu. Měřím 172 cm a vážím nějakých 78 kg a tato velikost moto je tak akorát. Kdo je muší váha a měří méně než 165 cm bude mít s touto 230 kg těžkou motorkou na místě hodně práce. Naopak pokud měříte přes 180 cm, tak bych asi doporučovat NC 750X.

Doplňky na motorce - Od původního majitele:
- pohodlnější přešité sedlo - krásně měkké a pohodlné
- laděný výfuk IXIL - lepší, hrubší zvuk než originál
Ode mne:
- ochranné rámy motoru PUIG - pro jistotu, vzhled moto narušuje minimálně
- větrný štít PUIG touring + deflektor - balada bez proudění do ksichtu
- hlavní stojan - cz výroba (Miloš Patočka) - sedí dobře, ale má pružinu na levé straně, kde je i boční stojan, takže při zvedání moto na hlavní stojan musím nejprve odklopit boční stojan, aby to šlo. Originál hlavní stojan má pružinu na pravé straně, kde ničemu nepřekáží.
- montážní sada Top Master SHAD + kufr SHAD SH40 - dostatečný objem, hranatý design hodící se k moto
- měřák KOSO mini pro měření napětí baterie, vnější teploty a času - sundáno z mé předcházející moto
Ještě mám objednáno z Číny prodloužení předního blatníku a ochrannou mřížku chladiče.
Výhledově přemýšlím o vyhřívaných heftech.

Tento model jsem si vybral pro mé občasné cestování 50 km do práce. Nejezdím se vyblbnout na okruh, ani nechystám motodovolenou na druhý konec Evropy.
Rozhodly i malé provozní náklady, včetně nízké spotřeby. Veškerý běžný servis je člověk si schopen udělat doma sám a nepotřebuje na to kdovíjaké speciální přípravky.

Na této Hondě je radost jezdit, nic vás nepřekvapí (což samozřejmě může někomu chybět). Vše funguje jak předpokládáte, od startování, kdy neřešíte sytič, rozštelované karburátory nebo problémy s volnoběhem (jako na mé předchozí SUZE), přes rozjezdy a řazení bez spojky (u SUZI jsem ale také neměl s rozjezdy a řazením problémy, někdy i ruční spojka pomohla k citlivějšímu rozjezdu).

Brzdy s ABS jsou citlivé, ale jejich účinek je vlažný, budu je muset zkusit párkrát pořádně probrzdit, jestli nejsou od předchozího majitele destičky uhlazené. ABS reaguje perfektně, člověk může jít při krizovém brzdění plně na obě brzdy a nemusí se bát smyku.

Posez na NC je proti GS pohodlnější, hlavně pro řidiče, batůžek asi moc nadšený za svého úzkého sedla nebude. Sedíte více zpříma, na suzuki bylo více váhy na rukou, protože jste před sebou měli velkou 20 L nádrž. Tady máte před sebou kratší hluboký úložný prostor, nádrž na 14 L (mohlo být více) máte pod sebou.

Kryt na úložném prostoru je plastový, je tudíž problém s tankvaky. To jsem vyřešil nalepením na plastový dekl oboustrannou lepičkou malých magnetických plíšků v místech kde má konkrétní tankvak magnety.

O DCT už toho bylo napsáno mnoho. Funguje bez problému (doufám, že bude i do budoucna), o 10 kg zvyšuje hmotnost stroje oproti manuálu. Na druhou stranu nevyžaduje servis navíc, pouze měníte o jeden olejový filtr navíc.

Tondast
Tondast napsal 22.12.19 v 12:55 10b.

Zdeněkhr
Zdeněkhr napsal 15.12.19 v 23:41 10b.

pěkný stroj, tak si ho užij

DavidŠlechta
DavidŠlechta napsal 15.12.19 v 21:39

DavidŠlechta
DavidŠlechta napsal 15.12.19 v 21:38 10b.

speroure
speroure napsal 15.12.19 v 21:03 10b.

Pěkné eSko, přeji mnoho spokojených km! Vyhřívané hefty doporučuji OXFORD, stojí málo a službu udělají velkou!