BMW R 1250 GS (2019)

Vlastník Freeman
Vloženo 18.8.2019
Aktualizováno 4.9.2021

Je to BMW, je to GSo, je to pohodlí, je to bezkonkurenční ovladatelnost, je to...

Motorka koupena od renocar_bmw (Brno-Slatina) - Výborná domluva, vstřícnost a ochota. Samozřejmě, že jde o obchod, ale několik věcí, které charakterizují jeho průběh, dají člověku na vědomí, že takové jednání není všude, což je v dnešní době celkem běžné a je to škoda a o to více jsem si vážil, jak to vše nakonec dopadlo.

První dojmy - Ten si musí každý udělat sám. TO co se říká, je ale pravda a ti, co tomu nevěří, musí si to vyzkoušet. A až to zkusí, dají za pravdu :D

Motorku bych doporučil pro - Je to asi nejrozšířenější model brambory co znám. Takže by se hodilo říci pro všechny:)) Za mě jen řeknu, že je to velice "hodná" mašina, která nekope, neskáče a dokaže i ledacos odpustit. Že je technologicky na špici a to hlavně i zpracováním, to ať posoudí každý sám. Tak pokud ti nevadí, že jich je moc, jsou všude, tak jdi do toho :))

Doplňky na motorce - Padací rám a pár prkotin z Aliku :D A ty překvapivě nejen, že dobře vypadají, oni i dobře fungují a padnou přesně tam kam mají :D

Proč ZASE bramboru? No, neměl jsem mít nic, protože nebyl čas, ani chuť. Rodina je na prvním místě a pokud se něco kazí se zdravím, vše jde stranou. Ale jak jde čas, věci se mění a co je teď, je zase za nějaký čas jinak a o tom je vlastně život :)

Po všem, co jsem měl, jsem si nakonec řekl, že si pořídím něco menšího, jen na ježdění kolem komína, abych nezakrněl a mohl si sem tam provětrat hlavu. Ale jak už to tak bývá, člověk míní a osud mění. Tak se i stalo a souhrou událostí, které nejde naplánovat, jsem se nakonec dostal k novému GSu. Jednalo se o předváděcí mašinu, kterou jsem přebíral s nájezdem 2400km přímo od dealera s tvrzením, "byl jsi ve správný okamžik na správném místě", protože nejsou a jen tak nebudou. Nechápal jsem, ale oni to ti naši kluci z němčour vážně nestačí vyrábět. Vzhledem k ofic. prodejní ceně, nechápu, že se to někde prodává jako rohlíky.

Zatím máme za sebou něco přes 3000km a musím říci, že ten motor je vážně něco. Aneb, řečeno vodníkovou terminologií, ty dvě vačky dělají divy a i na šestku je to mazec. Nejsem žádný závodník, ani rebel, ale občas mě to chytně a ono to jede jako utržený ze řetězu.

Jediné, k čemu jsem měl zprvu docela odpor byl tablet místo budíků. Ovšem jen do doby, než jsem zjistil, co tahle placka umí za divy. Propojení mobilu, interkomu a navigace, udělá ze všeho jeden fungující "organismus", který funguje tak dokonale, že vám ke všemu stačí jen palec levé ruky na kolečku s ovládáním. Takže můžete poslouchat muziku, telefonovat a poslouchat povely z GPS. A pokud máte za sebou baťůžek, stačí jej jen spárovat s tímto tabletem jako druhou helmu spolujezdce a vše se propojí ještě více.

Další věci, jako Hill asistent, samočinné vážení pro Dynamickou ESU atd. nebudu už ani zmiňovat, protože toho je tolik, kam se zase vše posunulo, že bych psal a psal a psal.

Tak pokud máte chuť, nevíte co by a nejste nemocný z toho, že GSo vidíte všude kolem, můžu poradit jen jediné, zkuste si jej a názor si udělejte sami. Za sebe vám povím jen, že to stojí za to...

DejvGSR
DejvGSR napsal 14.05.21 v 18:38 10b.

Tak přesně tuhle bramboru jsme měli půjčenou v létě 2019 na testování v Praze. Pamatuji, když jsem ještě sedlal Ducati, těmito stroji jsem opovrhoval. Pak jsem kdesi stál na pumpě a byla tam parta s GS.Tak jsem si mašiny prohlížel a opravdu zaujaly technologií a provedením. No to první svezení mi doslova postavilo svět na dvou kolech na hlavu. Jak je možné, že je to tak hbité a ovladatelné. Do dneška nad tím žasnu, dle mého soudu dost podílu na tom má právě tolik haněný Telelever. Mě vůbec nevadí, naopak způsobuje to charisma stroje. Užívej dokud to jde.

marin35
marin35 napsal 06.03.21 v 08:16 10b.

parádní barva, ta se jim fakt povedla , já zůstal u tříhrnku

Motoamater
Motoamater napsal 22.02.21 v 20:39 10b.

Moc hezka. Poridil jsem si ji letos take. Mas nejakou radu? Nyni jsem mel Haryka.

zazapav
zazapav napsal 10.02.21 v 15:26 10b.

Moc pěkná motorka hodně šťastných kilometrů

Zachic1
Zachic1 napsal 21.01.21 v 13:59 10b.

Krásně napsané, super motorka