Honda CB 1000R (2019)

Vlastník PaP57
Vloženo 12.7.2019
Aktualizováno 26.7.2022

Podvozek a motor přepracované, design ovšem úplně jinde, japonci zase ve spolupráci s Italama a o míli před ostatníma, snad jen Ducatka stíhá

Motorka koupena od FIRMA:DENAR (Kosmonosy) - Druhá motorka od tohoto prodejce, velmi originální a profesionální přístup k zákazníkovi

Triumph Speed Triple R: vadí mi tříválec, zbytečně drahé i když kvalitní komponenty které já určitě nevyužiju, servis a cena ND oblast nedohledna

První dojmy - ***Motto: " Někdo jezdí do lázní já na motorce, hlavně abych si to užil. " *** Na první Honda dojem - super, litr je někde jinde než byla moje předchozí Honda 650. .

Motorku bych doporučil pro - No to nevím, asi komu se líbí .

Doplňky na motorce - krovka místo sedla spolujezdce k ničemu
Štitek Puig jsem sundal neosvědčil se a přestal se mi libit.
Novej štítek z cb650r, konecne mi neco vyhovuje
Výfuk Akrapovč dárek k jubileu, to se neodmítá
Quickshifter- jak jen jsem mohl nez nej zit, ?
Konečně jsem shodil tu hnusnou věc vzadu a dal číslo pěkně pod brzdový světlo.

Měl jsem hondu, chtěl jsem zase hondu, mám hondu.
Potřebuju motorku hlavně kolem komína (praha) a na okresky(podkrkonoší) tj. naháče a měl jsem naháče a mám zase naháče. Litr to je jiná třída, člověk musí mít respekt za odměnu dostává supr zážitky.
Kdybych mel černou barvu tak ji pojmenuju černa dira - veškera hmota je soustredena doprostred, kolem mohutnyho motoru jsou namontovany kolecka sedylko nadrzka světýlko...
Facelift 2020 - Už mám černou díru, provedl jsem facelift, víc mi vyhovuje černá barva.
Krátký rozvor v kombinaci se zrychlením(100 za 3,5) a stabilitta podvozku umožňuje báječnou jízdu kolem komína, kličkování v koloně, využití mezírek na předjíždění, hadovitě zakroucený výjezd na kopec ..
Je teda šílený dusit se po dálnici kolem 130, spotřebou jsem se dostal až na 4.7l 98okt, no 95 nejni na tom o moc hůř. Ve srovnání 95-98 skoro žádný rozdíl, nicméně jezdím 98 ..., akcelerace je znát. Běžná jízda (okolo 4-6tis-spička krouťáku ne max) město 6,2 venku 5,6. Když se jede svižněji okolo 10tis, stále 3, 4 pak se pohybuju nad 7. Ale spotřebu neřeším to bych jezdil uzdisráč na 95okt a vůbec si neužil.
Nejni to na okruh, 5,6 jsou krátký a maximálka nízko, ale 6 pobere od 60 nahoru, prostě kolem komína, na okresky 3,4 horní pásmo otáček - super.
Quickshifter- jak jen jsem mohl nez nej zit, ?
Nádrž, tvarem obrovská objem pouhých 16,5 litru rezerva od 6 l, tj. pořád u benzinky, ve městě se dá je jich hodne, tak to neva. lak, přes stříbrmou metalízu je stříknutej červenej film - úchvatný z dálky i z blízka.
Facelift - Černá není dělaná jako červená, ale líbí se mi víc.

Podvozek nastaveno podle váhy dle továrního doporučení - jo je to tam...přes díry - žehlička, zatáčky - po kolejích.
Jizda s batohem, motor to nepozná podvozek bez přestaveni řek bych z režimu sport přešel do režimu komfort, dalo by se to vylepšit ale u me 99% samojizda tak se s tim nebudu zbytečně štelovat.
Vynikající jsou jízdní režimy,... (velmi příjemné)
Spojka oproti předchozímu modelu opět přímo na lanko, jednoduché, účelné, funkční.

Facelift 2022- Tak jsem to nevydržel a shodil tu šílenou věc nad zadním kolem a nahradil pořádnym nosičem na číslo. Konečně je vidět celá zadní guma a jezdí to i "rychlejc" (úspora váhy). Pořád jsem se pral s tim, že už to nebude neosport cafe, ale když jsem nahradil ten strašnej výfuk tak blatník byl naprosto jalovej. Je mi fakt líp.
Nakonec přidávám foto se štítkem od PUIGu, na delší trasy(u mě max BRNO, dál bych to nedal), výměna cca 15 min.

Samíc
Samíc napsal 21.07.19 v 14:29 10b.

Nádherná Honda ta se fakt povedla

PYTEL1
PYTEL1 napsal 19.07.19 v 15:22 10b.

jawatar
jawatar napsal 19.07.19 v 08:42 10b.

Schvaluji 98okt!!Jasných deset bodů!! .Přeji hodně zábavy.

dajos
dajos napsal 16.07.19 v 21:49 10b.

Moooooc pěkná motorečka . Jasných 10b. A taky respekt a obdiv jít v 59 do takového stroje. Takový elán bych za 20 let taky bral, o tom žádná . Tak ať si spolu užijete spoustu zábavy. D.

Čadil
Čadil napsal 12.07.19 v 17:19 10b.