Husaberg FE 450 (2009)

Vlastník funtom999
Vloženo 18.3.2019
Aktualizováno 18.3.2019

Prubeh vykonu je velice hladky a motor se hezky ovlada. Dokazuje to taky fakt, ze Husara jsem s palivovou mapou 0(nejmirnejsi) dal do rukou vice kamaradum motoanalfabetum a neutrhal jim ruce, navic byli nadseni.

KTM EXC 450: Zrovna nebyla zadna zajimava a Husaberg mel jiz vstrikovani. Taky mne oslovilo, ze Husaberg nebyl tuctovy

První dojmy - Prvni dojmy byli ze to moc nejede, protoze jsem motorku testoval na silnici a v porovnani s 600, nebo 1200 ktere jsem jezdil drive 450 proste tak netahne. Kdyz jsem se pak poradne pustil do endura tak jsem zistil ze 450 jede opravdu hodne a casto az moc. Proto nejcastej jezdim na stredni a nejmirnejsi mape protoze nejostrejsi mapa tahne az moc cim ubira mnoho sil. Podvozek se mi v terenu zdal fantasticky co a jak dokazal pobrat

Motorku bych doporučil pro - Pro offroadaky-diky volbe palivovyh map pro kazdeho

Doplňky na motorce - Blastry
Chranic vyfukoveho svodu
Chranic pod motorem
Zvysena riditka
Chranic hydraulickeho valce ovladani spojky
Tubliss v zadnim kole

Ted kdyz uz mam Husara nejakou dobu tak muzu napsat:
Diky jednoduche konstrukci se o motorku se peclive a rad staram.
Jednoducha konstrukce mi dala odvahou troufnout si na pokrocilejsi udrzbu a mnoho jsem se diky tomu naucil.
Motorka je supr na 2-3hodinove vyjezdy klidne i vic.
Dobre se ovlada ve stupackach. Citi se supr v narocnejsim terenu, rychle sekce ji moc nepasuji.
Plusy:
1. PDS-jsem za nej vdecnej protoze je omnoho jednodussi na udrzbu, navic pod motorkou nic necouha
2. Husar ma hodne vysokej spodek, neuvizne na necem lehce
3. Jemne vylazenej motor
4. Volba 3 map. Prvni sametova, druha tak akorat, treti ostrejsi
5. Vstrikovani-nestaram se o smes
6. Pozice vzduchoveho filtru-lehce se udrzuje cistej
7. Ovladani spojky je velice snadny
8. Pocitove je to pri jizde lehka motorka-ma hodne "zive" ovladani-v porovnani s ktm exc 450 09 kterou jsem vice krat porovnaval je husar obratnejsi
9. Madla pod sedlem
10. Dal mi jistotu, ze vsechno se da projet. Absolvoval jsem s nim 2. Enduro zavody bez problemu a diky nemu uvazuju uz jenom nad offroadem

Minusy:
1. Pozice vzduchoveho filtru-hluk jde zepredu primo na vas pres sani
2. Vstrikovani-elektronika-kdyz se neco v elektrice posere tak je to vetsi problem nez hledat spravnou bohatost smesi jednim tocitkem. Jednou se mi rozpojil konektor(asi vibracemi) na napajeni neceho na predku motorky a motorka nechtela naskocit..
3. Snadno se zacne prehrivat-je to motorka co se potrebuje hybat, kdyz na chvili uviznete v narocny sekci tak zacne varit vodu na 110-120°C-kvuli tomuhle mam vicko s teplomerem a ted jsem namontoval ventilator-musim jeste otestovat pres tuhle sezonu
4. Vyfukovy zvod-asi to neslo umistit ho lepe jenze opravdu snadno si spalite kalhoty-mam ted nainstalovany chranic
5. Lehky predek-nekdy se musite opravdu hodne snazit zatocit protoze kvuli rozlozeni hmotnosti ma zadni kolo hafo trakce takze pod plynem to chce sedet az na vicku nadrze
6. Vysoky teziste
7. Lehky predek-stabilita ve vysokych rychlostech