Yamaha MT-09 (2018)

Vlastník xBaryk
Vloženo 13.9.2018
Aktualizováno 20.9.2020

3 válec od Yamahy, motorka jak do města, tak na okresku, tak na blbnutí, tak i s ní někam dojet a na běžný ježdění. Super univerzál.

Motorka koupena od FIRMA:Ondřej Korčák - OKracing (Boskovic - Super osobitý a nadstandartní přístup, člověk na správném místě, mohu jedině doporučit!!!

První dojmy - Úžas, senzace a údiv. Motor a převodovka fungují tak jak jsem nikdy nezažil, člověk se na tom prostě musí svézt. I tisíc slov je k ničemu.

Po koupi MT-07 a dvou týdnech ježdění mi začalo vadit, že s mými váhovými proporcemi je fakt malá a vypadám na ní docela srandovně.. Tudíž potom, co jsem našel suprovou nabídku mi opět přeplo v hlavě, udělal vše potřebné abych se k ní dostal a hurá pro ni.

První zkušenost byla spojena s obrovským respektem a palivovou mapou B (déšť) po pár kilometrech jsem přepl na STD a na něm zůstal. Jízda domů proběhla v klidu s občasným přidáním díky respektu, ale první pocity byly fakt úžas a pocit, že mám ďábla v rámu.

Postupně budu zkoušet pal. mapu A a hrát si s trakcí, videa, recenze a testy nelhaly ale naopak si myslím, že byly ještě nedoceněné. ale Při přepínání palivových map plyn reaguje fakt znatelně jinak.

Po dni ježdění po městě a asi dvou stech najetých km jsem zjistil, že je to fakt univerzální motorka s obrovským spektrem využití.

Nicméně jízda je na ni fakt zážitek, běžný ježdění je v pohodě i při normální rychlosti, ale když si chci zablbnout prostě zatáhnu za heft a jedu. Vypnout trakci ani není potřeba, spíš mám pocit že ani zapnutá trakce nestíhá a funguje to tak, že po přidání plynu se lehce zvedne kolo a pak si motorka uvědomí, že vlastně má zaplou trakci a chtělo by to jet po dvou kolech ..

Motor je opravdu radost a potěšení, neskutečně agilní a vyvážený motor, kterej při plným plynu na 6 a 2 tisicích se prostě plynule a sofistikovaně rozjede bez škubání a kravin. V nízké rychlosti jede klidně a nenutí vytáčet, po překročení 5 tis. dostane ale hluboký zvuk Migu a nabádá řidiče aby ho točil a točil a točil a ... fakt senzace.
V kombinaci s výbornou převodovkou, která má krátké dráhy a výborně řadí je to strašně povedená kombinace, vytknul bych tomu jen to hučení nebo pískání převodovky.

Brzdy jsou ok, přední brzda super, ABS nedělá problémy je to docela fajn ale stejně bych se raději .. později baterka

Davcoun
Davcoun napsal 01.10.18 v 07:13

Rendyd
Rendyd napsal 20.09.18 v 15:46 10b.

Dobrej kauf!!!

Gugulek
Gugulek napsal 17.09.18 v 19:16 10b.

motor nemá chybu.

dekel
dekel napsal 17.09.18 v 12:46 10b.

mám doma niečo podobné a fakt baví. Veľa šťastných km

jbo
jbo napsal 17.09.18 v 10:24