Jawa 350/640 (1995)

Vlastník Dyk0braz
Vloženo 7.5.2018
Aktualizováno 7.5.2018

Kdybych si bejval koupil něco co jezdí, asi bych se nikdy jezdit nenaučil.

První dojmy - Když jsem jí zkoušel poprvé, šly zařadit všechny rychlosti a šla taky nastartovat. Světla svítila, klakson troubil, smlouva se podepsala a Jawa byla doma.

Motorku bych doporučil pro - Jawa je výborná pro začátečníky (je pomalá), umožní rozvíjet technickou dovednost majetelů (potřebujete na cestu nářadí).

Stroj sem si vybral, protože v té době by mi rodiče nic rychlejšího nedovolili. Přesto, že je s ní hromada problémů, jsem za ní rád. Na něčem rychlejším bych se stejně zabil.
Vzpomínáte si na recenze italských strojů mluvících o charakteru a duši? Jawa ho má. Jenže charakter znamená to že když jezdíte, musíte myslet na to, co se vysype jako další. Jaké nářadí budete potřebovat. Kde seženete další pojistky. Budete s sebou vozit nářadí na opravu v každé situaci. Budete na ní myslet. Budete znát všechny její součástky. A nakonec zjistíte, že právě pro to jaké s ní budete mít trable, vás to s ní baví a nikdy jí neprodáte (protože byste stejně moc nevydělali).
..Anebo jí zahodíte hned jak to jde!

A teď vážně. Na Jawě to jde do lesa, na silnici, do města, do vody, na dovolenou všude. Naopak, odvážíte se i tam kam s novým ktm nikdy. Jenom neutrál tam jde kopnou jenom ze dvojky (a falešný z trojky a čtyřky) a to když se nepovede tak se v koloně bleskurychle uvaří spojka. A chce to mít dovolenou bez programu, kdo ví kam se dostanete.

Falco55555
Falco55555 napsal 09.05.18 v 11:04 10b.

pp377
pp377 napsal 08.05.18 v 23:51 10b.

Milan1963
Milan1963 napsal 08.05.18 v 20:13 10b.