BMW R 45 (1980)

Vlastník juriis
Vloženo 25.4.2018
Aktualizováno 4.2.2020

Poctivý kus motorky bez pomocných systémů, které dělají z jezdce diváka. Krásná funkční klasika s charakterem.

Motorka koupena od FIRMA:Pavel Říha - MotoRi (Písek)

První dojmy - Krásný zvuk boxera. Spotrovnější, přesto uvolněná pozice jezdce. Motorka vypadala, že se předchozí majitel častěji sunul po boku pangejtem, než jezdil po dvou... Verze s kompaktním filterboxem a nakopávačkou (opravdu funguje, super!:-) Co mě ale fakt uchvátilo je boxer...na volnoběh to s vámi hází ze strany na stranu a při přidání plynu táhne moment sertvačnosti motorku ke straně.

Vždycky se mi líbily spíš proudnicové tvary motorek 50. a 60. let. Nějakou takovou má ale už dneska každá značka v nabídce...trochu jsem se přesytil a koukl do let 70. R45 je designově čistá, perfektně fungující motorka s krásnou jednoduchou technikou.

Při prvním svezení jsem chvilku hledal řadičku...je dobře schovaná těsně pod karburátorem. Válce boxera jsou vůči sobě přesazené, stupačky taky...je zvláštní, že při jízdě vůbec nepoznáte, že máte jednu nohu více vpředu. Řídítka úzká, sportovnější, sedlo pohodlné.

Motor má projev stabiláku. Mezi 4,5-5tis otáčkami se krásně rozvibruje. Německé verze mají snížený výkon kvůli pojištění (jiný profil vačky, kompresní poměr). 20kW dává tušit, že se nejedná o motorku na okruh ...Pro mě krajinkáře stačí, alespoň člověk občas zařadí... Těžiště je i díky boxeru nízko, takže motorka jede, kam se podívám. Zážitek je zařadit pod plynem v náklonu...moment setrvačnosti boxera s podélnou osou kliky motorku pořádně rozvlní, stopu ale drží pořád krásně. Pozice jezdce je uvolněná...delší výlety jsou v pohodě (i pro 191cm hovado

Přední kotouč není nijak záludný, adekvátní k 20kW a 200kg. Poměrně dobře vychází náklady na výměnu řetězové sady (haha vtip.

Upozornění!
Motorka je všude středem pozornosti, což může způsobovat lehká traumata pro stydlivé introverty jako jsem já

richi
richi napsal 30.04.18 v 07:44 10b.

Nádhera. Taky bych rád jednou přidal do garáže.
Ať slouží!

Rinoloire
Rinoloire napsal 29.04.18 v 22:22 10b.

Nádherná klasika. Na tomhle by jsem se rád projel taky Ať dělá jen radost.

Targus
Targus napsal 25.04.18 v 20:40 9b.

No, ideál krásy to pro mě není, ubraného výkonu je taky škoda. To by mi vadilo daleko více.
Ale to neznamená, že tobě nemůže přinášet radost. Jakpak by to na světě vypadalo, kdyby se nám líbilo všechno stejně.

p.epanica
p.epanica napsal 25.04.18 v 19:41 10b.

...

lonza
lonza napsal 25.04.18 v 16:51

Krásný stroj,to se povozíš...