BMW R 45 (1981)

Vlastník Yenda66
Vloženo 20.3.2016
Aktualizováno 18.5.2017

Moje první větší motorka. Klasika z 80. let. Boxer !

Motorka koupena od FIRMA:Pavel Říha - MotoRi (Písek)

První dojmy - Jsem už starší kus, a po pár desítkách kilometrech na skútru jsem začal šilhat po větší motorce. trvalo to nakonec skoro tři roky, ale najednou je tady ! Motorka padla do ruky i nohy hned po pár prvních kilometrech. Pro začátečníka je příjemná, kdo má rád klasiku a tíhne k veteránům tak jedinečná volba. I když R65 by byla s větším výkonem vhodnější. Ale ty nejsou k mání.

Motorku bych doporučil pro - Pro milovníky klasiky z 70. a 80. let na pohodovou jízdu.

Doplňky na motorce - Padáky, dvoukotoučová přední brzda, nosiče na kufry.

Po pár prvních desítkách kilometrů nebude popis úplně objektivní.
Výběr : sice jsem se viděl v sedle cestovního endura, ale tento typ mě byl doporučen a musím nakonec říct, že je to pro mě dobrá volba !
Motor trochu slabší ( 20 kW ), ale silnější typ R65 není k mání.
Netypický dvoukotouč vpředu brzdí dostatečně.
S ovladatelností nemám jako začátečník problém a s podvozkem se nijak neperu. Na 35 let starou moto myslím výborné. Je určena samozřejmě na silnici.
Servis bude předpokládám jednoduchý. Vše mechanické.
Doufám, že seženu originální kufry, abych se mohl vydat i dále.
Rád bych moto užíval k zábavě při jízdě ale také ji dostal do originálnějšího stavu a vyšperkoval ji.
27.03.2016 : první větší projížďka 220 km. Poznatky :
Podle TP maximálně 140 km/h. V současnosti při 120 km/h mě to už přijde skoro nahraně, ač by se snad dalo výtáhnout o něco výš, nechci to více trápit. Navíc od rychlosti 100km/h už není pocit na moto komfortní. Vítr už trochu vadí. Ale vyššími rychlostmi se ani pohybovat nechci. Rozjezdy bez problémů. Někdy trochu déle hledám neutrál, ale to se časem naučím. Přední brzda je naprosto dostačující. Na zadní jsem dnes snad ani nesáhl. Spotřeba cca 5,5 l/100km. Přidávám aditivum misto olova. Jízda po dálnici je tedy opruz. Ale v točitých okreskách je R45 jako doma. Krome počítadla kilometrů, které se točí jak chce, vše ostatní fungovalo bezproblémově. V pohodě se dá jet s modernějšími motorkami a ani moc nezdržuji. Jen akcelerace je pochopitelně slabší. Ale Dnes velká spokojenost.

edit 05/2017: tak šla do světa. Jak jsem okusil R1200GS, tak bylo rozhodnuto, jak dál. Zamáčkl jsem slzu, svoji úlohu splnila. Takže trochu přišetřit, a počkat si na novější typ.

lasterr
lasterr napsal 09.05.19 v 20:26

Ahoj všem nadšencům moto BMW R45,minulej týden jsem si tuto nádhernou motorku přivezl z Německa. 8.5.jsem vyrazil na moje první kilometry, Foukal trochu vítr ale jinak bylo 19st. Ještě než jsem vyjel z města, jedu po suchém asfaltu a najednou se mnou začal plavat zadet, říkal jsem si asi jsem pích a jedu po prázdné pneumatice tak jsem slezl ale kolo bylo plné vzduchu. Vše jsem ohmatal, na nic jsem nepřišel tak jsem nasedl a jedu dál a zase škub, dostal jsem pěknej strach. Jel jsem jak posera motorku jsem otočil a jel jsem zase domů.Ještě jsem to vzal přes střed města kde jsou kostky,zadek mě stále jemně ustřeloval. Můžete mě někdo prosím vysvětlit co se děje? Vím že se dá naštelovat tvrdost zadních tlumičů (mám 145kg) ale nevím jak se to dělá,jsem úplnej začátečník a asi bych potřeboval poradit od někoho zkušenějšího,díky všem kdo mi napíše co se děje že mě ta motorka ustřeluje.Vše jsem překontroloval podvozek nemá žádné vůle,trochu mě jde těžko řízení ale to je asi po dlouhém stání v garáži,motorka má 12 750km r.v.1980.Přeji hodně bezpečných kilometrů na motorkách BMW, laďa Znojmo.

3neczak
3neczak napsal 24.03.16 v 18:23 10b.

vwlasta
vwlasta napsal 23.03.16 v 20:06 10b.

Krásné strojek.

JirkaMetal
JirkaMetal napsal 21.03.16 v 08:48 10b.

Parádní kousek přeji pohodu v sedle.

Yenda66
Yenda66 napsal 21.03.16 v 06:10

Díky chlapy. Věřím, že si ji budu dlouho užívat !