BMW R 45 (1978)

Vlastník biiagi
Vloženo 18.2.2021
Aktualizováno 18.2.2021

Chtěl jsem něco trošku neobvyklého na oko s vzhledným motorem už první myšlenka byla udělat z toho CafeRacer nebo Scrambler což taky započalo

BMW R 65: Nebylo z čeho vybírat nebo předražené
BMW R 80: V podstatě nejsou k mání nebo příliš drahé
BMW R 100: V podstatě nejsou k mání nebo příliš drahé
Honda CX 500: Je jich pořád ještě hodně za relativně dobrý peníz až jí budu potřebovat tak si jí koupim

První dojmy - Motorka která mě po pár km udělala úsměv na tváři a i když to vypadalo jako Konopnice tak měla před nohama něco navíc a to jsou válce BMW boxeru a úžasnej zvuk

Motorku bych doporučil pro - Pro gantlemani který chtejí na motorce jezdit v saku

Stroj jsem si koupil za účelem přestavby na Cafíčko nebo Scrambler na kterém se budu vozit jen kolem komína což taky započalo nedalo by se říct že je to dodělaný projekt ale ještě na tom zapracuji. Jako serii kterou jsem přivezl tak jsem najezdil přesně 340km a i za těch pár stovek ujetých km jsem zjistil že to absolutně nebrzdí, tlumiče bych přirovnal ke kole ukrajina = na každý díře vyraženej dech ale ten motor to všechno vyzdvihne. Maximální rychlost je něco kolem 145km/h.

Na motorce jsou změněna řidítka za nižší a širší. Gumy jsem zvolil drapáky dle TP aby to hodovalo příslušníkum, přední světlo a přístrojovka, zadní podsedlák vyrobený ale vše jen přišroubované v místech originálního podsedláku (nic nevrtáno ani nevařeno-vše lze vrátit do původního stavu). Na motorce je pár drobností vypalováno na vodním paprsku např BMW znaky nebo boční kryty podsedláku s díry. Po loňském seřízení karburátoru, ventilu svíček filtrů atd jsem motorku testoval a z ničehož nic přestala startovat. Cvakne startér točí ale nic se neděje. Motorku jsem si vzal do práce, vyndám startér a ejhle věnec byl spadlej ze setrváku.

Podrbal jsem se na hlavě, páč se mi do toho ale vůbec nechtělo, tak jsem se do toho pustil (nebyl čas ztrácet čas) a cca za 4 hodinky bylo přelisováno. To bylo asi týden před velkou slávou na kterou jsem BMW prostě musel mít připravené a kde mě také doprovázelo...

Bagr77
Bagr77 napsal 08.04.21 v 10:40 10b.

Pěkně udělané, povedené provedení, působí to příjemně pro oko a špunty tomu sluší.
Proti gustu žádný "dišputát", mně se tohle líbí
Přeji šťastné km na cestě životem.

R-2
R-2 napsal 23.03.21 v 16:52 10b.

Moc povedené, to je 10.b

Drakosaurus
Drakosaurus napsal 25.02.21 v 19:42 10b.

Naštěstí jsme každej jinej
Dobrá práce a gratuluji k nevěstě a pěknému stroji
Originál bych nekoupil, tohle klidně
Přeji šťastnou jízdu životem na všem

callowsick
callowsick napsal 25.02.21 v 14:55 10b.

pěkně udělaný

Zdenekkkkk
Zdenekkkkk napsal 25.02.21 v 11:22 10b.