Kawasaki Versys 650 (2007)

Vlastník ji57
Vloženo 18.3.2018
Aktualizováno 18.3.2018

Skvělá mašina, vynikající stabilita, zátah, hodí se pro pomalou i rychlou jízdu, pro mne nejlepší na kochačku. Je vyšší, má trochu výše položené těžiště, což může menším jezdcům činit potíže.

BMW G 650 Xcountry: Versys mi přišel na cestování pohodlnější a na nezpevněné cesty se již nechystám. Připadal jsem si na něm nějak nejistě, kdežto když jsem sedl na Versyse, tak jsem cítil, že sedím na pořádném stroji.

První dojmy - Protože jsem aktivně nejezdil více než 30 let, měl jsem z ní na počátku velký respekt, po cca 500 km jsem si ji začal vyloženě euforicky užívat. Prostě dělala přesně to, co jsem potřeboval a byl jsem fascinovám jízdními vlastnosti i jejím zvukem z obyčejného originálního výfuku.

Motorku bych doporučil pro - Za mne ne pro začátečníka, ale při troše zkušeností prakticky pro každého komu nedělá problém výška posedu.

Doplňky na motorce - Padací rám, blastry, vyhřívané hefty, kufr.

V minulé sezóně jsem najel cca 2 tis. km, protože jsem ze zdravotních důvodů musel sezónu ukončit již v polovině června, nicméně vzhledem k mým poměrně nevelkým požadavkům a určení k jízdě na kochačku je tento stroj ideální.
Necelé dva tisíce najetých km není nic moc, ale stačilo k tomu, abychom se skamarádili a i baťůžek si zvykl.
Neobvyklýd design zaujme a je jen věcí zvyku, nemusel jsem měnit žárovku, takže jsem se možná vyhnul jeho kritice.
Je ideální pro vyšší postavu, zaručuje vyšší posez a hlavně velmi pohodlný posez.
Zátah je skvělý od nízkých otáček a dokáže upalovat po dálnicí vysoko nad povolenou rychlost i s baťůžkem.
Spotřeba je vynikající a při mých jízdách, především po vedlejších cestách jsem se divil, že nic nepotřebuje. Mám silniční pneu, po šotolině jsem vůbec nejezdil.
Problémy mi činí jen výše položené těžiště, kdy je třeba si pohlídat náklon motorky při zastavení nebo při stání, protože potom má tendenci rychle padnout, což se mi i dvakrát stalo. Díky za padací rámy a blastry.
Za mne vynikající mašina.

Miňo-BB
Miňo-BB napsal 25.03.18 v 09:44 10b.

Dobrá voľba jasných 10

Ladzi
Ladzi napsal 19.03.18 v 17:54 10b.

BAMBINATOR
BAMBINATOR napsal 19.03.18 v 15:54 10b.

Pěkná barva

Primoška
Primoška napsal 19.03.18 v 06:15 10b.

findejs1310
findejs1310 napsal 18.03.18 v 21:28