Yamaha FZ6 N (2005)

Vlastník mMan
Vloženo 11.5.2017
Aktualizováno 29.5.2017

Na svoj vek stale velmi pekny vyzor, myslim ze jeden z najkrajsich "600" nahacov svojej doby. Spolahliva a pre svoju kludnu povahu vhodna aj pre zacinajuceho jazdca. Neodporucam kupovat osobam pod cca 163 cm. V takom pripade je ovela vhodnejsia Suzuki GSR

Suzuki GSR 600: Nakoniec som kupil aj tu :)

První dojmy - Moto je nezaludna, robi presne to co sa od nej ocakava a skutocne oziva az niekde okolo 7-8tis. tociek.

Motorku bych doporučil pro - Zaciatocnik, pokrocily jazdec ktory rad pohodu a iba obcas sportovejsie..

Doplňky na motorce - Padacie protektory rutan a nastavitelne packy rutan. Maximalna spokojnost. s montazou nebol ziaden problem. Jedina vytka - packa spojky sa ma po nejakej dobe tendenciu trochu uvolnit a obcas ju treba dotiahnut. Nic hrozne.

Tato moto sa mi vzdy pacila a vyberal som tak nejak aj podla skusenosti a odporucani ostatnych.

Absolutne nikdy ma nesklamala a ani pri ostrejsej jazde netreba cakat ziadne prekvapenia a hodne toho odpusti.

Spravanie motora je doslova blbuvzdorne a po hranicu cca 8 tis. otacok sa sprava pomerne krotko.

Myslim ze mnoho "kaskaderov" ju oznaci ako slabu (ako kazdu 600) ale takto slaba nie je. Mal som moznost vyskusat viac litrovych moto co sa nahacov tyka a ono je to skor len o tom toceni do otacok a pracou s krutakom. Ano - samozrejme ze ak ma niekto chut lietat 200+ tak na toto slaba je. Mam na mysli skor sviznu jazdu v klukatom terene kde ak sa drzi hodne pod krkom a otacky sa nepustaju prilis pod spominanych 8 tis. tak vie velmi slusne vytrapit aj nejaky ten litrik. Len ju treba tocit ako zubarsku vrtacku.

Z vlastnych skusenosti viem povedat ze sa s nou da stihat aj silnejsim kubaturam akurat ze sa ukvalujete k smrti nakolko na nizsich otackach tomu chyba krutak.

Ale na pohodove zvezenie sa po krajinke je uplne super a ovladatelnost je tiez na perfektnej urovni.

Akurat ako som uz spominal - pre nizsie postavy bude omnoho vhodnejsia Suzuki GSR nakolko ma nizsie posadene tazisko a pri manevrovani v nizkych rychlostiach je omnoho stabilnejsia.

Vo finale to je velmi zaujimavy stroj so stale pozeratelnym dizajnom, ktory rozhodne nesklame ani motoricky.