Yamaha XJ 650 (1982)

Vlastník Vladimírek
Vloženo 13.4.2017
Aktualizováno 30.3.2018

krásná stará poctivá motorka, líbila se mi na první pohled. Sportovní posez není pro mé plotýnky, již je prodaná

První dojmy - První jízda byla hodně zvláštní ... ač na motorkách jezdím už téměř 30 let,nedařilo se mi ideálně rozjet. Deauvillka, na kterou jsem zvyklý, se rozjede i na volnoběh, tady to bylo trochu jiné. Málo plynu nestačilo a při přidání plynu šla zase moc do otáček, ale po pár pokusech se podařilo. Až jsme se trochu "skamarádili" a dovolil jsem si jet rychleji, musel jsem si zvykat na další věc ... "účinnost" originálních brzd. Nic tragického, ale musel jsem si zvyknout, že musím začít brzdit o něco dřív než jsem zvyklý. Poté, co jsem projel několik původně plánovaných odboček, začal jsem si zvykat, že musím prostě začít brdit dřív :-)))

Motorku bych doporučil pro - Motorku bych doporučil na projetí každému, kdo jezdí na moderním stroji přecpaném elektronikou, všemožnými asistenty,... aby si uvědomili, co to je skutečná motorka. Ale vážně bych ji přál někomu, komu se líbí staré motorky a nebude mít chuť ji měnit a vylepšovat, ale užívat si její originální krásu a vlastnosti.

Chtěl jsem starou motorku, která se mi líbí a má svůj osobitý projev, což se mi povedlo.
Její zvláštní chování se brzy vysvětlilo vzhledem k popraskaným přírubám, ty jsem vyměnil a motorka se začala chovat "normálně". Mé hodnocení je poněkud zkreslené, neboť přes 10 let jezdím na Hondě NTV650 Deauville, jejíž výkon a ochrana jezdce je výborná, takže vše ostatní je prostě ... jiné.

XJ 650 nechrání řidiče, hodně na ní fouká, při otáčkách do 5tis se chová klidně, pak v ní bouchnou saze a jsem rád, že se pevně držím a peru s odporem větru. V zatáčkách se trochu vlní, hůř brzdí ... má velké přední světlo, krásný zvuk a svému řidiči nic nedá zadarmo a to je důvod, proč se mi líbí a jsem rád, že jsem si ji pořídil.

Ideální motorka na pohodové vyjížďky 100-200km při rychlosti 80-140 km/hod v dlouhých táhlých zatáčkách, na hodně klikaté cesty nebo daleké cesty to není (teda aspoň ne pro mě). Spotřeba se při rychlosti do 120km/h a projíždění vesnic na 5tku může udržet kolem 6,5 l/100km, samozřejmě, pokud člověk trochu spěchá, tak si vezme víc.

Motorka je prodaná a dělá radost někomu dalším

bromep
bromep napsal 27.04.17 v 13:32 10b.

Krasavice, gratulace. Ale rozdíl mezi touto a moderní je mizivý, věř tomu.

ElFidel
ElFidel napsal 20.04.17 v 20:07 10b.

super

Sieg
Sieg napsal 16.04.17 v 14:41 10b.

Nádherná

Milan1963
Milan1963 napsal 14.04.17 v 12:26 10b.

Hezká, jen bych jí dal drátěná kola. I tak ale 10 bodů a at' z ní máš radost.

chevyr
chevyr napsal 14.04.17 v 07:16 10b.

Nádhera ať slouží!!!