Ducati Multistrada 1200S (2013)

Vlastník MOTORIK
Vloženo 5.2.2017
Aktualizováno 5.2.2017

Znáte to, proč se piloti od Ducati nezdraví? Protože se ráno viděli v servisu . To byl jeden z prvních vtipů o nejkultovnější italské motorce, jenž jsem slyšel, když jsem začal o koupi Ducati uvažovat.

Ducati 1098: Vzhledem k cestovatelskému duchu současné party motorkářů jsem upřednostnil pohodlnější motorku před supersportem.

První dojmy - První dojem z této motorky jsem si vytvořil asi 5 měsíců před koupí, kdy jsem si podobnou Multistradu půjčil od kamaráda. Asi poněkud ovlivněn předchozí jízdou na GSX 650F se mi hned první rozjezd podařil s předním kolem ve vzduchu ... Teď s ročním odstupem od koupě musím konstatovat, že tahle dvouválcová "multikára" ( myšleno Multistrada ) je úžasně rychlý a pohodlný stroj. Až moc rychlý a až moc pohodlný. Co se týká rychlosti (krouťáku atd.), toho není nikdy moc, ale jak se to přežene s pohodlím, tak je to až ke škodě. Prostě fůru adrenalinových úseků na "multikáře" projedete sedíce v kancelářské židli a s pravou nohou za krkem. Upřímně řečeno, už se mi stýská po nějakém "lízátku".

Motorku bych doporučil pro - Multikára je nejvhodnější pro líného papučáře, který miluje jízdu na dvou kolech, adrenalin vyvolaný dvouválcem (nejlépe fanda značky ducati) a který je ochoten (třeba i s přispěním zbytku rodiny) pustit nějaký ten chlup navíc na servis a údržbu.

Doplňky na motorce - vyhřívané hefty, kufry, Termignoni race kit,

Nějaké zkušenosti ? Zatím jsem na ní najezdil něco přes 6.000 km svižné a pohodlné jízdy "s pravou nohou za krkem". Prostě pokud chcete na ní zažít adrenalinové svezení, budete muset hodně přitvrdit muziku nebo se poohlídnout po jiné motorce.
Velmi příjemně mě překvapilo chování motorky za deště (v dešti přepínám na režim Urban, přece jen je to motorka za hromadu peněz a nerad bych ji honil po příkopech).
Pneumatiky jsem zatím používal Pirelli Angel GT, teď po cca 7.000 km jsou na výměnu.
Spotřeba se odvíjí od stylu jízdy, řekněme od cca. 4,7 po 5,4 l při normálním cestování a až k 7,0 l při honbě za adrenalinovým zážitkem.
Do terénu jsem s ní nevyrazil a ani neplánuju. Pokud bych o tom uvažoval, určitě bych obul jiné papuče.

DavidŠlechta
DavidŠlechta napsal 01.07.17 v 22:42 10b.

molyna
molyna napsal 09.02.17 v 19:57 10b.