Triumph Tiger 1200 (2014)

Vlastník Pete23
Vloženo 13.11.2016
Aktualizováno 11.1.2018

Vloženo: 12.08.2017, Uskutečněno: 06.08.2017, Stav tachometru: 49330 km, Zhlédnuto: 23x

Cílem této cesty byla Bosna a severní Albánie. Musím přiznat, že zážitku máme více než dost (pozitivní i negativní). Abych začal tak nějak od začátku. Albánii jsme kolem dokola projeli loni a tak jsme se letos vydali jen do její severní části. Naším hlavním cílem bylo více poznat Bosnu, kterou jsme loni jen tak rychle profrčeli
Účel za kterým jsme tuto cestu podnikli se splnil. Poznali jsme Bosnu o něco lépe od místního jídla, obyvatel, policie po přírodu. Bosenské šotolinky jsou úžasné a je jich opravdu hodně Bohužel místní obyvatelé na mě neudělali moc dobrý dojem, jakmile zjistí, že jste cizinec pokoušejí se Vás "sedřít z kůže". Když bych jmenoval konkrétně například při vjezdu do NP Una se platí poplatek. Jelikož pán neměl na vrácení, kombinoval obě měny al počítal že 1 BAM=1Euro, snažili jsme se mu to vysvětlit, že tomu tak není, ale marně. Jelikož jsme se tam chtěli podívat, dál jsme to neřešili. Další příhoda, kterou mohu jmenovat je policista, který nás v Bosně zastavil za údajné překročení rychlosti. Ukazoval nám i záznam na radaru, ale néé náš a jelikož mluvil jen svojí řečí, tak domluva byla složitá a začal "šťourat" že jsme stáli ve stupačkách atd...no dopadlo to jednoduše, řekl si o úplatek. Zaplaceno a jede se dál A to bych zde mohl psát román. Abych to zhodnotil: vlastně téměř každý si v Bosně chtěl takzvaně přihřát polívčičku. Jako země je to nádherná, ale místní si u mě udělali černý puntík. Ale abych si jen nefoukal bolístky, musím třeba zmínit hodné policisty z Černý hory, který nás stavěli za oprávněné (jeli jsme +22 km/h) překročení rychlosti, po pár minutách rozmluvy od a kam jedeme nám popřáli šťastnou cestu a mohli jsme pokračovat jen ať zvolníme Nebo obyvatelé Albánie opět super, usměvaví a radosti mají na rozdávání, tam je to úplně o něčem jiném .
Celkově se cesta povedla a opět máme na co vzpomínat Projeli jsem Bosnu, Černou Horu, Albánii, Kosovo a Srbsko.

No a zároveň jsem si na tomto tripu udělal dva nové osobáky. První je v počtu ujetých km na jednu nádrž a tj přesně 404 km (a ještě něco tam bylo). Druhý osobák je -> překročení 7 hraničních přechodů během jednoho dne.

Celkem: 4422km

Více fotek najdete ZDE

31081 (682) napsal 12.08.2017 v 09:41

Zdenekkkkk (21) napsal 12.08.2017 v 07:17

• Alpy last minute

S kamarády jsme se vydali na poslední letošní cestu za hranice. Plánovaná trasa vzala za své hned po 2 dnu na cestě a nakonec jsme se neustále motali kolem CH,I a A hranic :-) . Ikdyž se to možná z fotek nezdá, ale poča

Vloženo: 23.10.2017
    Uskutečněno: 30.09.2017
  • Motokufry Rambler

Nové kufry od firmy Rambler a držáky na míru od Tomáše (firma: Bartus) Trvalo to dlouho (několik měsíců), ale dočkal jsem se :-DD Nebudu Vás zatěžovat drobnostmi, a tak to vezmu velmi stručně. ;-) O výměně kufrů js

Vloženo: 17.09.2017
    Uskutečněno: 17.09.2017
  • Pirelli Scorpion Trail II

Opět přezuto a opět na Pirelli Scorpion Trail II, maximální spokojenost s pneu (y) hlavně jsem rád, jak držely gumy na Nordkappu při 0 °C :-) Nájezd cca 13 200 km a kdybych nejel do Albánie a Bosny tak těch 15 tis km

Typ: Odborný servis
    Vloženo: 25.07.2017