Triumph Tiger 1200 (2014)

Vlastník Pete23
Vloženo 13.11.2016
Aktualizováno 11.1.2018

Vloženo: 17.09.2017, Uskutečněno: 17.09.2017, Stav tachometru: 50100 km, Zhlédnuto: 67x

Nové kufry od firmy Rambler a držáky na míru od Tomáše (firma: Bartus)
Trvalo to dlouho (několik měsíců), ale dočkal jsem se
Nebudu Vás zatěžovat drobnostmi, a tak to vezmu velmi stručně. O výměně kufrů jsem přemýšlel už od května a postupně zjišťoval informace. Výběr jsem zúžil na kufry od právě zmíněného Ramblera a Big Huskyho. Jenže nastal problém ohledně nosičů... Rambler používá nosiče od BH, ale ty nosiče dle mého názoru jsou na i při instalaci kufrů od BH víko nelze odklopit, ale musí se celé sundat. Pro někoho malichernost, ale s tím jsem se nechtěl spokojit. (nosiče BH - viz. foto)
Rozhodil jsem sítě, nejprve jsem zkoušel známé, ale bez úspěchu. Nakonec jsem se dohodl s Tomášem odkaz a vyrobil mi dle mého přání držáky na ALU kufry. Držáky jsme daly o cca 1,5 cm dál od středu motorky oproti nosičům od BH.Výborná komunikace, férový chlap mohu jedině doporučit a fajnově jsme pokecali o cestování
No a už zbývala jen ta jednodušší část, vybrat si kufry. Zvolil jsem pro mě lepší variantu a tj. kufry od Ramblera. Opět musím vypíchnout komunikaci oproti konkurentovi. Kufry jsem vybral z mnoha důvodů, rychlé nasazení kufru pomocí ALU matic, nenýtovaný kufry (sice na úkor pevnosti, ale nechtěl jsem mít roztrhané věci uvnitř kufru). Nesmím opomenout ani tašku do víka kufru, která parádně vyplňuje prostor a je ideální na umístění nepromoku a ten je vždycky dobré mít po ruce. Kufry jsou opravdu propracované do detailu a sám jsem zvědavý, jak se osvědčí v praxi. Brácha má několik let už kufry od Big Huskyho a já momentálně kufry od Ramblera, tak můžeme kufry po další sezóně porovnat a napsat jejich plusy i mínusy
Nakonec kufry "přečuhují" jen o 2,5 cm z každé strany, což v konečném účtovaní je pro mě přijatelné
No na úvodu jsem psal, že to vezmu stručně tak nevím, zda se to úplně povedlo
Málem bych zapomněl poděkovat Jirkovi Díky bez něj by to nešlo!

majky72 (131) napsal 17.05.2020 v 13:10

Mám kufre Ramdler cca 4 roky zatiaľ maximálna spokojnosť prešli somnou kus Európy minule leto otestované na severe Ruska kde som niekoľko dní išiel v dažďoch zopár prietrži že som mal robotu vidieť na cestu a nikdy neprepustili vodu dovnútra otváranie na pánty je super že netreba nikam klásť vrchnák v ktorom mám uschovanych dosť veci tak isto otvorenie doslova "za jazdy" nieje problém a za ďalšie vrchnak sa dá použiť ako mini stôl , tak isto pevnosť je super niekoľko krát som na ne odložil motorku a ani len farba sa neodrela raz som padol a motorka sa po jednom viezla síce na lúke ale žiadne skrivenie a nakoniec na Mazúrach som z jedným kufrom nabral betónový stĺp konkrétne z pántom v stĺpe diera ja som to len len ustal a na pánte skoro neviditeľné zrušenie hrany ?

• Alpy last minute

S kamarády jsme se vydali na poslední letošní cestu za hranice. Plánovaná trasa vzala za své hned po 2 dnu na cestě a nakonec jsme se neustále motali kolem CH,I a A hranic :-) . Ikdyž se to možná z fotek nezdá, ale poča

Vloženo: 23.10.2017
    Uskutečněno: 30.09.2017
  • Balkán 2017

Cílem této cesty byla Bosna a severní Albánie. Musím přiznat, že zážitku máme více než dost (pozitivní i negativní). Abych začal tak nějak od začátku. Albánii jsme kolem dokola projeli loni a tak jsme se letos vydali jen

Typ: Dovolená
    Vloženo: 12.08.2017
    Uskutečněno: 06.08.2017
  • Pirelli Scorpion Trail II

Opět přezuto a opět na Pirelli Scorpion Trail II, maximální spokojenost s pneu (y) hlavně jsem rád, jak držely gumy na Nordkappu při 0 °C :-) Nájezd cca 13 200 km a kdybych nejel do Albánie a Bosny tak těch 15 tis km

Typ: Odborný servis
    Vloženo: 25.07.2017