Yamaha TDM 850 (1997)

Vlastník Leo333
Vloženo 22.8.2016
Aktualizováno 22.8.2016

Velká, pohodlná, nezaludná, zátah od spodu. Při nižších otáčkách pohodlný cesťák, ale když to člověk trochu vytočí tak i super zábava na okreskách. Prostě univerzál jak má být.

První dojmy - Sakra to je ale macek! Vzhledem k tomu, že to je má prvni motorka a moje dosavadni zkušenosti pramenily pouze z návštěv autoškoly, tak jsem z ní měl opravdu respekt. Ale Hyldička je hodná holka a za chvíli jsem si na sebe zvykli. Na to jak je velká je opravdu skvěle ovladatelná. Libí se mi dostatek výkonu i při jízdě ve dvou a dostatek pohodlí pro mě i mého batůžka. Ze začátku jsem trochu bojoval s jedničkou, spojka zabírá až ke konci a při pomalé jízdě byla trochu ucukaná, ale bylo to jen o cviku a citu.

Motorku bych doporučil pro - Moto bych doporučil lidem co maji spíš cestovatelské ambice a nebo dlouhánům co by se na většinu motorek těžko skládali. Pokročilost jezdce dle mého není úplně nutná, šikovný začátečník ji zvládne. Menší postavy budou mít problém s manipulací na místě.

Doplňky na motorce - Vyhřívané rukojeti oxford, cestovní plexi ermax, dvě 12V zásuvky, kryty rukojetí a tři 45l kufry kappa.

Hyldičku jsem si vybral hlavně kvůli velikosti a pohodlí (a taky jsem měl nějakej rozpočet ) Chtěli jsme s přítelkyní motorku která by nás oba v pohodě uvezla, aby jsme na ni měli dost místa a byli schopní se na ni sbalit a třeba na čtyři dny odjet. Takže když se jedna TDM 850 v pěkném original stavu objevila zhodou okolností asi 10km od mého bydliště jel jsme to hned lačně prozkoumat. No a co myslíte? Další den jsem ji měl v garáži to bylo v březnu. A jelikož jsem v tu dobu ještě nebyl majitelem řidičského oprávnění sk.A běžel jsem do doporučené autoškoly, zaplatil a naivně myslel že za měsíc se budu prohánět po okolí na svém novém stroji. No, abych to zkrátil, díky loňské úpravě pravidel pro získání řidičáku na motorku to bylo nejen poměrně peklo, ale hlavně se to z důvodu nedostatku výcvikových ploch protáhlo asi na čtyři měsíce takže na svůj vytoužený stroj jsem poprvé usedl desátého srpna!! Ale co už, hlavně že je to za mnou. Od té doby mám s batůžkem na Hyldičce najeto zhruba 600 km a za tu dobu spapala 0,5l oleje a benzinu si bere tak 7,3l na sto. Takže je to mrška hladová. Na druhou stranu je to babička s 68000km a ja taky nejezdím zrovna ekonomicky Co se jizdy samotné týče, nemůžu si stěžovat. Motorka je ovladatelná do zatáček se klopí skoro sama, výkon je dostačující (při jízdě sám nebo ve dvou skoro nebyl rozdil, jen trochu na brzdach) posez vzpřímený, žádné nepříjemné krčení nohou (mám 1,85m) jezdíme hlavně po silnicích, ale nějakou tu polňačku to taky zvládne, když je potřeba dojet třeba někam k rozhledně nebo tak. Takže na to naše motovýletování ideál. No, abych jen nechválil tak napíšu i nějaká negativa, nevím jestli je to prvotním nadšením, ale moc jich nebude Přijde mi slabší zadní brzda a díky výšce moto a vzpřímenému posezu docela pociťuju v otevřených prostranstvích boční vítr a nakonec ta spotřeba, ale že TDM žere olej je poměrně známé a co se týče benzínu tak by se asi dala plynulejší jízdou stáhnout třeba o 1,3l dolů ale říkám si proč? Abych se omezoval kvůli 45 Kč za 100km? Navíc jezdíme ve dvou a s kuframa tak možná to bude i tím. No a to by bylo prozatím asi všechno, uvidím co ještě stihnu do konce sezóny a co poservisuju přes zimu a kdyžtak něco dopíšu.

3neczak
3neczak napsal 30.09.16 v 10:04 10b.

Moc pěkná, každý se musí otočit! Samozřejmě 10 bodů!

Slávek-TDM
Slávek-TDM napsal 24.08.16 v 16:09 10b.

Ahoj, spotreba benzinu se da srazit docela dobre, staci snizit jehly na posledni zarez nebo vymenit hlavni trysku za takovou, co se montovala pro svycarskej trh (140). Budou vychozeny emulzni trubky (kominky) v karburatorech, vsechny stary Mikuni na to trpely a motorky kam se montovaly zraly vetsinou olej i benzin.
Spotreba oleje se snizuje blbe, chce to vymenit krouzky a vymenit gufera na ventilech, pripadne jejich voditka. A to stoji penize
Doufam, ze dorazis na rekord v poctu TDM do Pelhrimova - 10.zari. Zaroven se od patku kona sraz v Pocatkach v kempu Valcha: