Honda CBR 1100XX Blackbird (2000)

Vlastník Mastema
Vloženo 17.4.2016
Aktualizováno 17.4.2016

Hned na prvej jazde som pochopila význam slova Blackbird...oproti motorkám, ktoré som mala predtým to bolo ako sadnút do stíhacieho lietadla, ešte trochu rýchlejšie a určite by som sa odlepila od zeme :D

První dojmy - Prvé dojmy? ...nestíhala som nadšením dýchat. Napriek svojím rozmerom je Blackbird krásne ovladatelný, neskutočne pohodlný a samozrejme, objem ničím nenahradíš ;) jak by povedal tchán "motorka s koulema". Či mi padla motorka do ruky?..konštruktéri počítali s tým, že sa pre Blackbirda narodím..!

Motorku bych doporučil pro - No predsa pre mna ;) ..a tiež pre každého, kto si rád užije trochu adrenalinu a nemieni sa pri tom vzdat pohodlia či imidžu :)

Doplňky na motorce - Ladené výfuky Scorpion

Musím priznat, po Blackbirde som šla povodne iba pre jeho dizajn. Ked som ho videla 1.krát na fotkách, bola to pre mna motorka snov, i ked som o nom nevedela prakticky nič. Ked som ukázala priatelovi, akú motorku by som chcela, dostal 4 porážky s dodatkom "zapomen" (ano, vysvetlil mi aj prečo a čo je Black za motorku).
Čas ale plynul a ja som tvrdohlavá :) ...Black je doma.

Vela ludí sa mi motorku snažilo vyhovorit a počula som o nej vela vela negatív ako napríklad splašenost, zlá ovladatelnost, velkost a váha, zlý posed či dokonca absencia ABS. Žiadne z týchto negatív sa mi doteraz nepotvrdilo.
Napriek velkosti je motorka skvele ovladatelná, svižná, no rozhodne nie splašená. Je logické, že sa pri stroji so 121 kW a 124 Nm očakáva malinko cit.
U Hondy možme sledovat duálny system brzd (brzdí predok i zadok súčasne), takže ani pri prudšom brzdení nemá motorka tendencie sa nejak zvlášt potápat alebo sklznut, na štrku som to ešte neskúšala :D.
Posed je pohodlný nie len na dialnici, kde sa cíti Black najlepšie, ale aj na cestách s "obmedzením" :) .. Nízke tažisko umožnuje lahkú manipuláciu aj v malých rýchlostiach.
Spotreba je priamo umerná sposobu jazdy. Ked ho hladkám, nepapá... No ked ho chcem "trošku" šibnut do slabín, musím ho dobre nakrmit :). V priemere sa ale pohybuje na 6.5 l/100 km.

V tejto chvíli skutočne nemám čo vytknut. Svoje meno má Blackbird právom...

pandorasbox
pandorasbox napsal 25.06.16 v 23:48 10b.

Wooow..nadherny tatosik,..raz az vyrastiem aj ja budem mat takuto krasnu motorecku

RTX-01
RTX-01 napsal 07.06.16 v 11:10 10b.

Black je TOP je to to najlepsie, co Honda vyrobila...tak si to uzi, gratulujem ku kupe

Mastema
Mastema napsal 18.04.16 v 18:08

Jen jedno kolo bylo v lufte, to prední Díky moc

Jawaha
Jawaha napsal 18.04.16 v 13:05 10b.

Tak konečně moto s koulema. Hlavně gumy patří na asfalt a né do luftu.

Jawahason
Jawahason napsal 17.04.16 v 10:33 10b.

Velmi ti sluší :) . žít s pocitem, že máš silnější bike než já lásko :D je to těžké :D , nicméně ti fakt strašně moc sedí bb, tak hlavně opatrně a kolama dolů :-*