Husqvarna TR 650 Terra (2013)

Vlastník Pitrs_TE410E
Vloženo 6.4.2016
Aktualizováno 5.3.2024

Moto jsem vyhlížel cca 3 roky, na inzerci se ukazovala jednou do roka. Jsem fanda Husqvarny, pro mě to byla jasná volba.

Motorka koupena od FIRMA:Václav Martikán (Mělník) - Doporučuju ! super domluva

BMW F 650 GS Dakar: Chtěl jsem něco novějšího, kvůli opotřebení motorky a hlavně spolehlivosti. Motor Rotax je držák. Jinak Dakara má kamarád, takže každý musíme být originál.

První dojmy - Terra má super zátah, hlavně od 5000 otáček. Vzhledově nemá chybu. Z TE410E na Terru 650 je znát rozdíl váhy v terénu. Uvítal bych místo teploty motoru na budíkách spíš kapacitu nádrže.

Motorku bych doporučil pro - Ten kdo se nechce tahat se zbytečně těžkou almarou v terénu. Motorka je celkem silná, 43kw není málo. Spotřeba je taky velmi slušná, jezdil jsem kolem 3,5 při 90km/h - 4,5l při 120km/h na 100km. (nájezd 320 - 340km do rozsvícení rezervy).

Doplňky na motorce - Tankvak SW-Motech Enduro ION Four, givi box E52 Maxia, vyhřívané rukojeti Oxford, držák na mobil, chrániče páček Acerbis + nástavce, pojistková skříňka pro všechny zařízení (3xUSB 5V, 12V vyhřívané gripy, 12V na cokoliv), nerezový kryt pod motorem 2-3mm, doplňkové plexi HQ + deflektor, celosvařované alu kufry na zakázku vyrobené od pana Slouky, nosiče kufrů mnou navržené, SW-motech lodní válec 35L.

Vzhled, výkon, cena.

4 roky jsou zamnou a už mám s Terrou najeto 37 000 km. Destinace - Rakousko, Slovensko, Balt, Albánie, Polsko, Bosna a Hercegovina, Rumunsko a Makedonie. Všechny výlety bez poruchy.

Servis si dělám sám nebo s BMW maniakem, doma se dá vyměnit komplet olej, řetězová sada, olej ve vidlích, pláště, chladící kapalina, svíčky. Jen takový základ co jsem zatím dělal. Po určitém najetí km se dělají další údržby a kontroly (rozvody, spojka, ventily...).

FFlaks
FFlaks napsal 06.03.18 v 11:54 10b.

Slávek-TDM
Slávek-TDM napsal 06.03.18 v 09:03

Pitrs_TE410E> diky, uz jsem to nasel. Chvili jsem s tim laboroval, chtel jsem pro letosek neco lehkyho a lacinyho nez si poridim hlinikovy kufry, ale zjistil jsem, ze by mi valec lezel na vyfuku, takze na to kaslu.

DavidŠlechta
DavidŠlechta napsal 06.03.18 v 00:21 10b.

Pitrs_TE410E
Pitrs_TE410E napsal 05.03.18 v 22:37

Je to značka JR Gear 25l, koupil jsem ve sportisimo.cz Tvar drží díky PVC trubce průměru 25cm. Pošli mi mail do zprávy a pošlu ti fotky válců.

Slávek-TDM
Slávek-TDM napsal 05.03.18 v 20:06 10b.

Hele jaka znacka a typ jsou ty vaky a co v nich mas, ze tak suprove drzi tvat?