Husqvarna TR 650 Terra (2013)

Vlastník zbysekfrance
Vloženo 23.9.2015
Aktualizováno 31.1.2016

Bezproblémový stroj, pohodlí jezdce, a malá spotřeba.

Motorka koupena od FIRMA:Motobikes Bylany (Bylany)

Yamaha XT 660Z Tenere: Motorku XT660 jsem si nevzal, jelikož mě odradily slabé přední tlumiče a moc velké výšce sedla.

První dojmy - Motorka je supr, dlouhé kvalty, pohodlí jezdce, velký krouťák, tuhost rámu a bezvadné brzdy. Co se mě trochu nelíbí je malá nádrž(13l), plastový zadní nosič a nádrž s olejem v rámu.

Vybral jsem si tento stroj protože je to v okolí něco jiného a neobvyklého. Pokud můžu ohodnotit tlumiče, tak to velice kladně. Přední USD vynikají, jak na silnici tak i v lehkém enduru, kde úspěšně pohltí 95% nárazů. Zadní centrální tlumič je trochu tužší ale mě osobně to vůbec nevadí, jelikož v jízdě ve dvou je tuhost akorát. Trochu mě štve, že tuhost tlumiče by mohla jít uživatelsky nastavit jako například BMW 650. Co se týče rámu, tak jeho tuhost je stoprocentní, nijak se nevlní, nekroutí a podobně. Kvalty jsou dlouhé ale při jízdě na poslední 5. převodový stupeň, například po dálnici, je kvalt příliš krátký a motor se moc točí, což hodlám řešit jiným poměrem zubů na rozetovce. Co mě naopak trochu vadí, že občas chcípne jelikož se mi stává, že při rozjezdu bývá díra v plynu, malá nádrž, žádný úložný prostor a plastová plotna pro uchycení kufr. Motocykl jsem kupoval jako nový začátken roku 2015 a již mám najeto přes 16000 km a zatím jsem se neshledal s žádnou závadou. Jen měním olej a leju benzín případně dávám na pravidelné kontroly do servisu. Co se týče plastové plotny- tu jsem vyřešil koupí kovové od firmy "hepco-becker", dále jsem dokoupil spostu doplňků jako: kryt motoru, padací rámy, blastry, kryt brzdové pumpy a nádobky, centrálního stojanu a to od firem "touratech" a "sw-motech"

Pitrs_TE410E
Pitrs_TE410E napsal 08.04.16 v 20:38 10b.

Moc pěkná střela, už jí mám doma taky

Milan1963
Milan1963 napsal 24.09.15 v 12:03 10b.

Bůček
Bůček napsal 23.09.15 v 14:26 8b.

Krasná motorka,kterých je bohužel opravdu málo.