Suzuki GSX 650 F (2008)

Vlastník GrametS
Vloženo 4.4.2016
Aktualizováno 21.2.2017

Snadno ovladatelná, rychlá, ale nekousavá

Motorka koupena od FIRMA:K2 moto (Nová Paka) - Perfektní přístup, skvělý prodejní servis. Ukázali, nastartovali, po složení zálohy nechali projet, připravili.
Tahle si představuju přístup k zákazníkovi

Yamaha XJ6 Diversion F: nebyla žádná za přijatelné peníze
Honda CBF 600S: až příliš cestovní vzezření
BMW F 800 ST: málo peněz
Honda VFR 800: strach - je krásná, ale zmačkala by mě jak rudý právo

První dojmy - Nejdřív padla do oka, díky laďáku do ucha a nakonec do ruky - byla pro mě připravená zhůry

Motorku bych doporučil pro - Pro mě je nejvhodnější - protože se chci kochat, nevětrat se zase tak moc, ale chci aby to vypadalo

Doplňky na motorce - MIVV laďák

Po loňském smutném konci Yamaha FZ6 N, který skončil v příkopě a navíc omotaný kolem stromu jsem si další motorku vybíral dlouho. Veděl jsem, že chci něco hodnějšího, rozuměj něco, u čeho nebouchají saze v 7.000 ot./min, bude to mít nějakou kapotáž, aby na mě nefoukalo a hlavně - bude to mít ukazatel zařezeného stupně (já vím, že se to dá dokoupit, ale mě se tahle fičura líbí jen by OEM). Vzpříměnejší řídítka, trochu cestovní, ale i trochu sportovní a hlavně - ABY SE MI LÍBILA.

Prošel jsem spoustu odkazů, recenzí a obrázků, abych si vybral 4 favority. Prošel nějaký bazary a nakonec jsem se vrátil do prvního. Protože jsem okurka a dám na první pohled, rozhodnul jsem impulsivně a okamžitě - TU CHCI - navíc, má-li laďák. Chvilku jsem ale ještě laboroval jinde, jestli náhodou, ale počkala 3 týdny = čekala jen na mě.

Najeto aktuálně cca 600 km, cítím se na ní děsně pohodlně. Dobře se s ní manipuluje, váha není znát (pocitově lehčí nez FZ6 N, papírově nikoliv), motor je poslušný (na 6 klidně brblačka po vesnici a za cedulí se krásně sebere), nekousavý (výkon jde plynule až k 11.000 ot./ min - žádný kopanec kolem 7.000), brzdí slušně na zadní i motorem. Díky kapotáži kolem 130km/h příjemně cestujete, nad 140 km/h stačí jen sklonit hlavu.
Lauf je kapitola sama pro sebe, je slyšet, při popojíždění v koloně umí zjednat respekt, při zavření plynu hezky prská, ale koně neplaší.

Další fotky časem, až mě bude focení bavit víc, než ježdění.

2016-05-10
koupen servisní stojan, konečně budu mazat řetěz jako profesionál

2016-07-11
Absolvoval jsme krátkou dovolenou v Rakousích, klasika GrossGlockner, Krimml, německé Berchtesgaden. Dohromady jen 3 dny, každý den průměrně 400km.
Počasí komplet všehochuť: vedro, liják, zima, slunce, mlha...
Nabalenej jen do dvou bočních tašek od <a href="http://www.louis.de/en/artikel/moto-detail-luggage-system-universal/10026555?list=63623975&filter_article_number=10026555">Motodetailu</a>.
Spotřeba velmi slušná, protože jsem jel s bublajícími přáteli - do 5 litrů/100 km

2017-02-20
A je pryč. Do podzima 2016 - t.j. skoro celou sezonu jsem na ni najel pres 15.000km. Seděl jsem na ní furt, naučil jsem se brousit stupačky, dojel si do Alp, do Budapešti, jezdil solo i s batůžkem. Olej a filtr jsem vyměnil jednou a nenastal absolutně žádný problém.
Až na podzim, v dešti mi cestou ze Šumavy ustřelilo přední kolo v zatačce - a už jsme jeli po pr*eli. Píšu-li jeli, myslím tím s batužkem. Nikomu se nic nestalo, jen motorka šla v pojistném řízení na totálku (hlavně kvůli zlomenému přednímu kolu).
Je z domu a já se těším na novou, jinou...

Viva la motorky

Likna
Likna napsal 07.04.16 v 15:09 10b.

Gratulace, hodně sťastných km, mám ji taky moc rád.

jelda-f
jelda-f napsal 06.04.16 v 21:24 10b.

Škoda Fazera, hlavně že se nestalo nic vážného tohle je velmi dobrá volba. Ať dělá radost a slouží kolama dolů a spousty šťasných návratů domů