Yamaha XJ 600 (1999)

Vlastník 2Mnaceste
Vloženo 9.3.2016
Aktualizováno 13.3.2016

Stara, hodna, bezproblemova motorka na cestovani

První dojmy - No, neni to zadny trhac, ale jede to pekne.

Chtel jsem Guzzi Brevu 1200. Moc. Ale chodi to jinak, takze jsem se rozhodl pro neco nenarocneho, se vzduchacem, na cesty. Levnyho na provoz a spolehlivyho. Bez vyfikundaci a elektroniky.

Jede to. Netrha to asfalt, cestovni tempo je tak do 140. Motorka pro jednoho, ve dvou uz se celkem trapi (mam holku metr osmedesat, takze uz je to s kuframa ne uplne pohodlny). Ale dali jsme spolu loni Rakousko a Italii a nebyl sebemensi problem. Teda az na krizovy brzdeni ze 140 z kopce na dalnici v Alpach. Za zatackou kolona a brzdil jsem i usima, prece jen ve dvou a plne nalozena uz neco vazi.

Ovladatelnost je pohodova, jizdni vlastnosti ovlivnuje mrtvej central. Pod sedadlo dam lekarnicku a antipich, to je tak vse. Brzdy brzdi velmi dobre, chtel jsem dvoukotouc a je to poznat. Oproti Dyne od HD to brzdi neskutecne. Spotreba v jednom do 120 km/h 4 litry, pila 8-10 000 k 6 litrum.

Servis uz jen u Yamahay v Brne, RF servis Holubice jsem spokojenej nebyl. Servisovani prakticky jen udrzba.

Za rok jsem najel kolem 30 000, menil jen spojkovy a plynovy lanko, gumy, serizoval vently, karbecy a tak.

Nikdy me nikde nenechala, jezdim na ni denne. Celorocne. Takze i v zime. A rekl jsem si, ze se podilim o zkusenosti, od vybavebi, popisu cest, od tech prvnich, kdy jsem mrznul, po ty uz komfortnejsi.

spike-cz
spike-cz napsal 11.03.16 v 20:30 10b.

2Mnaceste
2Mnaceste napsal 09.03.16 v 23:08

DIky, neni to Honda, ale Yamaha. Ale to nevadi. Libi se mi.

bulldogbiker
bulldogbiker napsal 09.03.16 v 21:59

dobrý stroj,kvalitní japonec
mam na ni krásné vzpomínky
hodna motorka

3neczak
3neczak napsal 09.03.16 v 16:54 10b.

Jedna z nejhezčích modelů Hondy. Samozřejmě 10 bodů a ať slouží!