Suzuki GSF 600 Bandit (2004)

Vlastník bukage
Vloženo 6.2.2016
Aktualizováno 3.10.2017

Moje první motorka po autoškole.

Motorka koupena od Víček (Osečná)

První dojmy - Bylo to na podzim a já měl čerstvě po zkouškách v autoškole. Kamarád, který je dlouhodobě mimo republiku mi nabídl, že můžu osedlat jeho Bandita, kterého jsem od něho nakonec odkoupil.

Motorku bych doporučil pro - Začátečníkům

Doplňky na motorce - Laďák IXIL

První jízda byla odvézt motorku 30 km přes kopec domů do Liberce. Přes Ještěd, serpentýnama, za soumraku a za mokra. Zpětně myslím, že jsem se nominoval na nejpomalejší jízdu na téhle trase.

Další seznamování už probíhalo za lepších podmínek. Autoškolu jsem sice odjezdil na Kawasaki ER-5, ale nedostal jsem příležitost si byť jen vzdáleně osahat, co se začne dít pokud člověk řádně vezme za heft. Prvních pár jízd probíhalo s obrovským respektem a za vzájemného seznamování.

Zvykal jsem si na to, že na motorce se blinkr musí vypínat růčo, že se nevrací jak v autě, že neutrál tam sem tam nedrží, že to v zatáčce nemůže přece vůbec držet, dyť to má jen dvě kola a musím zákonitě při náklonu jít hned na hubu.

Po několika seznamovacích jízdách jsem se osmělil a konečně kdesi na okresce mezi poli vyzkoušel, co se začne dít, pokud člověk vyžene otáčky přes 6000. Jede to. Jede to kurevsky. A ten zvuk! Smál jsem se, řval jsem si pod helmu radostí a měl pocit, že mi to urve ruce. Jo, říkal jsem si, kvůli tomuhle jsem si dělal papíry, pro ten zátah, pro ten řev.

Za sezónu a půl jsme společně najeli cca 12 tisíc km. Všechny jízdy byly víceméně kolem komína. Nejdál jsem byl tak 200km od domova. Když bylo hezky, seděl jsem na ní každej den v týdnu a po práci si dal klidně 150km projížďku. Víkendy strávený v sedle. Nejvíc jsem dal něco přes 400 km za den. Pohltilo mě to.

Dojmy z mašiny se samozřejmě časem mění. Na zrychlení si člověk po pár stovkách km zvykne a dnes mi nepřijde jako nic mimořádnýho. Zvuk je parádní furt, ale občas bych ocenil tlačítko, který to burácení spíš ztlumí. Vždycky nechceš , aby každej soused věděl, že jedeš domů, hlavně v nočních hodinách.

---

2.října 2017 prodáno

ras62
ras62 napsal 11.02.16 v 10:11 9b.

DOBRÝ!!

FrantišekD
FrantišekD napsal 10.02.16 v 21:50 10b.

Vitámínu B6 není nikdy dost

ElFidel
ElFidel napsal 10.02.16 v 20:43 10b.

Přesně takové pocity při tom seznamování se znám

JenyYamaha
JenyYamaha napsal 10.02.16 v 17:22 9b.

je to dobrá volba, mám taky banďoura akorát 1200 a je to raketa, přeji spoustu pohodových km

aMaty
aMaty napsal 09.02.16 v 22:05 9b.

Další bandita v okolí Pěkně pospsáno a úplně vidim taky svoje začátky