Honda CB 600F Hornet (2003)

Vlastník Zar
Vloženo 28.12.2015
Aktualizováno 19.3.2018

Vloženo: 10.12.2017, Uskutečněno: 10.12.2017, Zhlédnuto: 80x

Výroba drátěných kol !
Kde bych začal,
je to už hodně dlouho co jsem se rozhodl ,že origo kola na hornetu prostě pěkný nejsou !
A tak, jsem se rozhodl pro dráty na konečnou přestavbu.

To jsem ještě netušil co mě čeká.
Prvně jsem si pohrával s myšlenou, že na vzhledově oplácanou motorku motárdy s tenkejma drátama nechci.
Dohledal jsem ,že jedna Emerická firma dělá kola s drátama o síle 8mm!
Hurá !
Kola parádní ! Cena už tolik ne u nás odhadem 25tis. za kus.
Po bližším zkoumání jsem zjistil, že si ale nekoupím 17" protože ,sem tahaj jen 18" a 16" (plus něco většiho a menšího ,ale to jde mimo mně)
Když už jsem s infarktem přetrpěl, tu sumu, a zjistil ,že ze zahraničí budou lacinější. Pustil jsem se tedy do hledání pneumatik.
Zde končím !
Nebudu to rozpitvávat, prostě aby bylo něco kolem 180 a 120 v rozumným profilu neseženeš!
No najednou mě ty slabí dráty nevaděj, proto že jsou na 17"!
Juchú, budou na to gumy!
Hledám ráfky předek cajk zadek upss v 5.5" jsem našel snad jen jeden a ještě stál za hovno.
Poté co mě problesklo hlavou, že náboje bych musel, tak jako ,tak dělat nebo upravovat, nehledě na to, že motorka ve srovnání s motárdem má poměrně nadváhu, také s vidinou uspořenejc minimálně 25tis, dostává celý projekt STOP !
Sedám a definitivně se rozhoduji pro kompletní výrobu drátěných kol!
(zpětně si říkám, co se stalo ,že mě to vůbec napadlo :D )
Když už mám na výběr, beru kola se silnejma drátama!
Ráfky odmítám shánět, kupuji jeté, předek plus zadek na horneta.(Domrdance, jak to mohlo taky po netu dopadnout )
Poté a věřím ,že nebudu přehánět, když řeknu, že jsem kola měřil, rozrýsovával počítal a všechno kolem asi 2týdny. (Už zde jsem váhal nad dalším pokračováním)
Nějak jsem to nakreslil, nějak jsem to naměřil, objednal hromadu nejtvrdšího duralu. Objednal 12Metrů 10mm nerez kulatiny. (správně dráty 10mm :D )
Beru flexu a jdu na to !
Dál Vás nebudu zatěžovat detaily.

Soustruh srovnání ráfku, odtočení všeho co nepotřebuju.

Díry pro nyply po úhlem (pozor předek jinej úhel zadek taky)

Náboje- soustružit, frezovat, zavitovat.

Nyple !

Dráty! 6M na jedno kolo :D

Tak až do této fáze uběhly asi 4 měsíce neustálé DŘINY.
A až sem stále nevím zda-li, to vůbec půjde sesadit! Jediný omyl, špatné měření , vše můžu zahodit!

Je to tam, modlím se dál, aby se vše vešlo kam má !

Peklo ! Vše tak tak !
Stres opadl.
Nechávám vše odlakovat, pískovat a komaxit.

Centrování jsem se bál, ale za 1.5hodiny obě kola a v 0.2MM !

Už jen pásky,duše, obutí vhodné kafáče, nazout vyvážit a ?

Závěrem !
Než někoho napadne, že když mám přístup k těm možnostem, že se mě to machruje. Vzkážu jen jednoHOVNO!!!
Nikdo si nedovede představit, co to bylo za práci, jediný MM by měl fatální následky na stovky hodin práce.

Kola jsou na míru určená pouze na tohoto Horneta,
Přední ani zadní kolo. nemají stejné dráty, ani nyply. Natož sklon drátů.

Apeluju na všechny!
Kdyby někoho napadla podobná volovina, rád mu to rozmluvím.
Zároveň mu i rád pomohu.
Názor na to zda-li je to vůbec provozuschopné, vzhledem k hmotnosti kol rád zveřejním déle, a to i s kompletní fotografií celého motocyklu.

Celkově to byl velice nákladný projekt, a byla to spíš náhoda, že vše vyšlo, ale jsem za to velice rád !
Pokud jste došli až sem, blahopřeji Vám, těmito řádky, plnými hrubek a jiných zločinů proti Jazyku Českému, jsem Vám jen chtěl zdělit, svou zkušenost a utrpení :D

Frodo89 (3) napsal 07.05.2022 v 23:38

Luxusní práce, ale jsem asi podobné postiženy člověk, kde se mi nabízí otázka uvažoval by jsi o výrobě ještě jedny sady kol? Delší dobu by se mi líbili na XJR ku...

Marex (2570) napsal 20.09.2020 v 22:01

paráda!

Valkyria1520 (9) napsal 18.01.2018 v 08:45

Super

Schiny (2) napsal 15.01.2018 v 22:21

Teda chlape ty nebudes marnej .Super robota. Dej foto celeho Horneta,at vidime jak to vypada v celku.

BoBo1 (0) napsal 17.12.2017 v 13:19

Čau je to krásná strojařina. Velkej respekt k tvý práci.

motovlk (7) napsal 14.12.2017 v 00:44

Kdyby to byla nějaká libová mašina (sorry) , ale u Horneta ? Ale stejně , kurva dobře TY .

soccer (480) napsal 12.12.2017 v 16:33

Zlatý ruce + dostatek fantazie = tvoje výrobky

Parádní práce...

V_i_c_i (15) napsal 11.12.2017 v 13:34

Palec nahoru a klobouk dolu. Jen aby všechno tohle nepohřbila ta naše legislativa, STK a další podobné chujoviny...

lopata75 (111) napsal 11.12.2017 v 12:08

No tvl: Tomu říkám úprava! Vypadá to perfektně a práce mi je jasná. Velkej respekt a ať to jezdí!

alterego (20) napsal 11.12.2017 v 00:07

Velký respekt, obdivuji lidi jako jsi ty. Rád si potom přečtu jak se ti na tom jezdí a jak to na motorce vypadá až to bude vše hotové.

Pedl (178) napsal 10.12.2017 v 22:14

Super práce Vypadá to skvěle. Já bych to nedal

Petr_TA (29) napsal 10.12.2017 v 20:43

Kdo si hraje nezlobí...

Hříbek (59) napsal 10.12.2017 v 20:20

no ty kravo to si delas prdel naprosto luxusni prace v neskustecnym provedeni nevim jak te to napadlo,co te k tomu vedlo a kde jsi na to vzal odvahu,ale vysledek je luxusni,originalni a vsechna cest tobe

pavel83 (1) napsal 10.12.2017 v 18:43

Pecka, dělám ve strojařině a vím co je to za práci za mě já bych na to nervy neměl a vypadá to hodně dobře

WVigo (4) napsal 10.12.2017 v 17:54

Je to pecka, klobouk dolů

Matesimo (28) napsal 10.12.2017 v 17:11

gratuluji a obdivuji lidi co něco dokážou sami vyrobit

• Výroba blatníku a štítku nad světlo

Blatník ! Sám nevím proč ho tam dávám, když nejezdím za vody :D ,ale co když náhodou ! Tak nějak, tam chyběl ;-) Jelikož jsem potřeboval, aby to mohlo zreznout potřeboval jsem ocelovej. Samo sebou lízátka jsou ,ale

Vloženo: 02.06.2018
    Uskutečněno: 02.06.2018
  • Výstava BCB- Praha

A jede se ! Nádrž sice ještě neproschla, ale přesto jsem se rozhodl ,že to do tej Prahe hodim. Na nic nečekám v -16°C a šíleným větru to nakládám. Zjištuju, že držák RZ se s motorkou na vlek nevejde. :D //img.mo

Typ: Sraz
    Vloženo: 15.04.2018
    Uskutečněno: 15.04.2018
  • Lakování nádrže REZ

Lakování Dlouho jsem zvažoval, co s obouchanou nádrží. Během 5dní se měl konat Bohemian Custom Bike ,na žádost pořadatele, jsem se rozhodl urychlit tento proces, aby byl motocykl připraven na výstavu. Jelikož jsem mě

Typ: Odborný servis
    Vloženo: 11.03.2018