Honda CB 600F Hornet (2003)

Vlastník Zar
Vloženo 28.12.2015
Aktualizováno 19.3.2018

Vloženo: 15.01.2018, Uskutečněno: 15.01.2018, Zhlédnuto: 37x

Bouračka budíky nikdy nemá !
Většina motocyklů ve stylu Cafe racer , budíky postrádá, ale dle mého je občas dobrý vědět, kolik jsi měl v tý zatáčce, když se probereš po dvou měsících z komatu. :D
Jelikož budíky chyběly a předemnou dle zapojení už někdo laboroval s něčim jiným, bylo to všecko takovej pokus omil.

Sehnal jsem jakejsi univerzal (analog, točky digitalní rychlost) a jako doplněk teplotu vody. (uni budík má sice jakousi kontrolku, ale i když blíká není to téměř vidět. )

Ačkoli jsem stáhnul vše tykající se elektra, jak motorky, tak budíků zapojení bylo doslovapokus omyl .
Po několika pokusech jsem dospěl do fáze že to nějak funguje.
Když jsem se dostal k samostatnému nastavení to už byla vyšší dívčí.
Dle všemocných manuálů na Youtube jsem nějak nastavil obvody, magnety, válce a podobně, ale po nastartování nesmyslné hodnoty otáček. téměř 4násobné.
Nedalo se nastavit nic abych otáčky snížil, nedalo se to přepojit jinak aby to frčelo.
Zase konečná !
Hodil jsem do placu mých přátel, že se v Nesmíru cosi děje.
A hle kamarád řešil na slimákoj něco podobnýho. Udělal jeden plošňák a hurááá !
JEEDE TO!!
Vše jsem zkátil, kabely dal do plastových opletů a je to ČISTÝ!

Jdeme dál, teplotní čidlo na nový budík nefungovalo namontoval jsem nový a bez problémů šlape
Jediný co jsem přepojil byla kontrolka tlaku mazání.
Jelikož uni budík má kontrolku tlaku mazání ,ale je přehlédnutelná asi, jako hřebík ve dvou kilech :D
Přepojil jsem tlak na teplotu.
Tedy, při nemázání se rozsvítí cervená led na budíku teploty a teplota ukazuje 150C°

Čidlo snímače rychlosti jsem připojil do šroubu kotoučů. (Netušil jsem ,že se dá na budíku nastavit 3KS magnetů na jednu otáčku :D)

Závěrem, budík jsem vzal do 12tis i když je omezovač ve 12.5, ale jinak by byl budík do 18tis a to by byl hnus :D
Jedíný mínus beru to že tento budík ukazuje do 199km/hod ale hornet umí víc :D
Jo a jestli je to s prstem v nose ?

automaca (0) napsal 29.07.2018 v 21:53

Ahoj potřeboval bych poradit mám stejné budíky a nemůžu vyřešit otáčkoměr a už nevím kudy kam ukazuje to nesmysl děkuji moc za radu

Zar (0) napsal 18.02.2018 v 21:52

Ahoj, světlo je universal. Bylo to rozstreleny až po krk 😉👍

TRIBES (9) napsal 18.02.2018 v 20:25

Přední světlo je originál? Díky

georgeCZ (1) napsal 22.01.2018 v 08:23

Díky moc, mrknu na to a musím pochválit tvůj vývoj stroje. Krásná strojařina a to obrábění, to můžu.

Zar (0) napsal 16.01.2018 v 10:30

Hele variant je mnoho, ale většinou ty co delaj auto Hi-Fi tak to maj běžně, já to mám z Ahifi.cz

georgeCZ (1) napsal 16.01.2018 v 09:08

Ahoj, ty oplety kabelů si kupoval odkud?

• Výroba blatníku a štítku nad světlo

Blatník ! Sám nevím proč ho tam dávám, když nejezdím za vody :D ,ale co když náhodou ! Tak nějak, tam chyběl ;-) Jelikož jsem potřeboval, aby to mohlo zreznout potřeboval jsem ocelovej. Samo sebou lízátka jsou ,ale

Vloženo: 02.06.2018
    Uskutečněno: 02.06.2018
  • Výstava BCB- Praha

A jede se ! Nádrž sice ještě neproschla, ale přesto jsem se rozhodl ,že to do tej Prahe hodim. Na nic nečekám v -16°C a šíleným větru to nakládám. Zjištuju, že držák RZ se s motorkou na vlek nevejde. :D //img.mo

Typ: Sraz
    Vloženo: 15.04.2018
    Uskutečněno: 15.04.2018
  • Lakování nádrže REZ

Lakování Dlouho jsem zvažoval, co s obouchanou nádrží. Během 5dní se měl konat Bohemian Custom Bike ,na žádost pořadatele, jsem se rozhodl urychlit tento proces, aby byl motocykl připraven na výstavu. Jelikož jsem mě

Typ: Odborný servis
    Vloženo: 11.03.2018