Honda NX 650 Dominator (1990)

Vlastník VstromTom
Vloženo 22.12.2015
Aktualizováno 22.12.2015

Má první mašina kterou jsem skočil do velkých motorek :)

Motorka koupena od VT MOTO

První dojmy - Trvali 14 dni než se kousl motor . Jinak jsme byl nadšenej z toho jak to jelo . Přešel jsem z jawy 350 takže se není čemu divit :D

Doplňky na motorce - Výhoda repase motoru byla ta že jsem si ho mohl důkladně vyčistit a nastříkat :D

Chtěl jsem něco na ježdění okolo komína a Honda Dominator byl v celku za slušné peníze (54tis rok 2004 ) . Kupoval jsem ho jak člověk chtěl ušetřit a hlavně byl nadržený jezdit v únoru :) . Bazar který jsem si vybral čirou náhodou byl dle mého ukvapeného pohledu v pohodě. Zhruba po čtrnácti dnech co jsme hned po koupi začal jezdit se mi podařil dominator zadřít a to bylo ještě při jízdě v únoru dost neobvyké i díky tomu že jsem jel okolo 110 km . Byl to šok když jsem cítil jak mi kolo jde do smyku a motor se přestal točit stejně jako zadní kolo :D Reklamace žádná jsme v česku a to zhruba po měsíci dohadování že jsi za to můžu sám nepomohla ani vulgární vyhrožování :) . Motorku jsem odvezl p Plaveckému a začlo to lítat a to mi ještě řekl že můžu být rád že jsem se nezabil zjistil totiž že pod krytem předního kotouče na mě čekalo zděšení . Byl prasklý kotouč ! Prostě super kup. Kdybych vlastil zbroják a zbraň tak už jsem vlastně zavřený za vraždu prodejce mororek :D. Oprava 15 tis . po měsíci jsem začal zase jezdit sice opatrně ,ale člověk měl přeci jen radost ,ale netrvala dlouho jelikož mi v motoru začlo strašně mlátit tak jsem se nechal odvés zpět p. Plaveckému ten když slyšel rány se zděsil. po rozebrání se zjistilo že odešlo vahadlo na ventilech super oprava 12500 kč . oprava zhruba na čtrnáct dní . Když jsem začal znovu jezdit neměl jsem vůbec jistotu co mě čeká dál ,ale týdny ježdění se to ze mě vytratilo :) . zhruba po třech měsících jsme s přitelkou někam jeli a to jsem mě už po jedné výměně oleje takže něco najeto po té opravě ,ale najednou jsem cítil jak guma píska a motorka jsem do smykl vymáčkl jsme spojku a ustáli jsem to . Zlostí bez sebe jsem to zase odvezli k Plaveckýmu a tam jsem zjistili že vlastně se motorka zadřela proto že olej který jsem přes plechový sítko moc nefiltruje a motor žere cementaci z koleček která se v převodovce odlupuje. Oprava první tří stupně koleček ko cena opravy 14500 kč a motorka šla z domu . Zadarmo drahá motorka nebrat starej šrot 50 tis najeto .

3neczak
3neczak napsal 29.12.15 v 20:27 10b.

Co dodat? Snad jen 10 bodů.

VstromTom
VstromTom napsal 28.12.15 v 08:37

Jojo jsme v Česku :/ ale zkušenost je taková že starou motorku už nikdy nehci.

mates3
mates3 napsal 23.12.15 v 07:49 10b.

no to je pech, přitom Honda, ale kašlalo se na udržbu -prodejce klasika jak s autama - viz. Čtvrtníček bazar Monte Carlo

wsbk
wsbk napsal 22.12.15 v 22:38 10b.